VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Finanční kolotoč. I takový je svátek biatlonu

Nové Město na Moravě - Rozpočet čtyřdenních závodů Světového poháru v Novém Městě na Moravě se vyšplhal na rekordních šedesát milionů korun

Město podpoří kulturu, sport i sociální oblast

Nové Město na Moravě - Novoměstské Slunohraní, tradiční benefiční akci Portima a další kulturní, sportovní i sociální aktivity podpořilo Nové Město na Moravě v rámci dotačních programů a výzev na příští rok. Radnice rozdala 3,6 milionu korun.

V Novém Městě vrcholí přípravy na Světový pohár v biatlonu

Nové Město na Moravě - V Novém Městě na Moravě vrcholí přípravy na čtvrteční zahájení závodů Světového poháru v biatlonu. Správci komunikací rozmisťují na příjezdové silnice dopravní značky, které budou v době konání závodů omezovat provoz. Policejní pořádkové hlídky zahájí činnost ve středu. Novoměstská radnice posiluje hlídky strážníků. Ubytování lze najít až v místech vzdálených desítky kilometrů od Nového Města.

Tvrdý život servisu. Koukalovou a spol. sledují velké dodávky

Nové Město na Moravě - Vypadá to trochu jako stěhování národů. Biatlonisté už za sebou mají dva podniky Světového poháru.

Vánoční výstavu ve Svratce věnují zimním radovánkám

Svratka - Městské muzeum ve Svratce připravuje tradiční vánoční výstavu, která bude letos věnována zimním sportům. Uspořádá ji ve spolupráci s muzei ve Skutči a Novém Městě na Moravě, které zapůjčí některé exponáty.

V nominaci na SP v Novém Městě jsou i Davidová a Kristejn

Nové Město na Moravě - Před domácími závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě doplnili biatlonovou reprezentaci Markéta Davidová a Lukáš Kristejn, kteří si nominaci vysloužili svými výkony v IBU Cupu.

Biatlonový závod si mohou vyzkoušet i diváci

Nové Město na Moravě – Nejen profesionální sportovci budou v době konání Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě bojovat o výhru. Pro všechny, kteří mají chuť postavit se na start a soutěžit, bude v těsné blízkosti Vysočina Areny připraven takzvaný Cross crazy biathlon.

Slonkova firma je ve Městě už sto dvacet let

Nové Město na Moravě - Sto dvacet let už uplynulo ode dne, kdy v Novém Městě na Moravě vznikla jako jedna z prvních v republice firma zabývající se sériovou výrobou lyží. „Založil ji v roce 1896 můj pradědeček, kterému říkáme Adolf první," řekl novoměstský podnikatel Milan Slonek.

Na Novoměstsku se stále lyžuje

Novoměstsko – Desítky kilometrů tratí jsou k dispozici lyžařům na Novoměstsku.

Nové Město hlásí, že je připraveno na biatlonový světový pohár

Nové Město na Moravě - Biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě je připravený, ideálním podmínkám na trati pomohlo mrazivé počasí posledních dní. Organizátoři už nachystali areál, do kterého se v každém soutěžním dnu chystá na 30 tisíc fanoušků, a v pondělí očekávají příjezd biatlonového cirkusu z Pokljuky, kde se od pátku do neděle uskuteční druhý díl seriálu. Rozpočet českého SP činí rekordních více než 60 milionů korun.

Ve Skleném mají víceúčelové sportoviště pro místní i rekreanty

Sklené – Ve druhé polovině letošního roku vybudovali ve Skleném víceúčelové sportoviště s umělým trávníkem. Podporu poskytl Kraj Vysočina, který mohl finančně přispět díky projektu Sportoviště 2016, se kterým si klade za cíl pomoci rozvoji cestovního ruchu, volnočasových aktivit, ale i kulturního dědictví v celém regionu. Zájemci se tam mohou nově věnovat volejbalu, košíkové, malé kopané, nohejbalu nebo tenisu. Zástupci obce ho od dodavatele převzali na konci listopadu.

Radní Vysočiny navrhli dotace i juniorskému šampionátu biatlonu

Vysočina - Juniorské mistrovství Evropy v biatlonu, Světový pohár horských kol a hudební festivaly Concentus Moraviae a Hudba tisíců Mahler Jihlava 2017 zřejmě mohou počítat s půlmilionovou dotací od Kraje Vysočina. Návrh podpory takzvaných VIP kulturních, sportovních a společenských akcí pro první polovinu roku 2017 tento týden projednali krajští radní. S konečnou platností budou návrh schvalovat zastupitelé 20. prosince, novinářům to řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Výtěžek z charitativní přednášky věnuje Jaroš vozíčkáři

Nové Město na Moravě - Slavný horolezec a novoměstský rodák Radek Jaroš bude v pátek od 18 hodin v kulturním domě v Novém Městě zájemcům přednášet o svých výpravách na vrchol Denali v Severní Americe a na kavkazskou horu Elbrus, které uskutečnil jako součást širšího projektu Koruna světa.

Vyjeté ledové koleje upravuje ledořez

Žďársko - Silničáři mají plné ruce práce i ve dnech, kdy nemusí ze silnic odklízet sníh. Zasahují zejména na komunikacích ve vyšších nadmořských výškách, které předchozí údržba sice zprůjezdnila, přesto jsou kvůli zledovatělým vyjetým kolejím nebezpečné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies