VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Rodiče ze Čtyřlístku zajistili městu Rákosníčkovo hřiště

Nové Město na Moravě - Sedlčany, Dobříš, Trhové Sviny, Valašské Meziříčí, Holešov, Děčín, Zlín, Praha, Brno a také Nové Město na Moravě to jsou města, kterým se letos podařilo zvítězit v internetovém hlasování a získat pro své nejmenší obyvatele od společnosti Lidl Rákosníčkovo hřiště.

Běžkařská sezona ve Vysočina areně pomalu končí

Nové Město na Moravě - Milovníci bílé stopy mohou využít jednu z posledních příležitostí k lyžování. Na polích a loukách už není po sněhu téměř památky, zato Vysočina Arena ještě stále nabízí upravené běžkařské tratě.

Celníci našli v Novém Městě na Moravě nelegální hernu

Nové Město na Moravě - Celníci odhalili v Novém Městě na Moravě nelegální hernu. Desetičlenný kontrolní tým při razii zajistil devět výherních hracích přístrojů, které byly provozovány bez platného povolení. 

Zákazníci podepsali petici za zachování kavárny

Nové Město na Moravě – Zůstane kavárna P-Cafe na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě? Radnice již vypověděla nájemní smlouvu současné nájemkyni Simoně Částkové. Proti tomu se ale postavili zákazníci P-Cafe. V kavárně v Novém Městě na Moravě i ve Žďáře nad Sázavou připojili své podpisy k petici za zachování kavárny na stávající novoměstské adrese.

Nové Město bude mít nové hřiště

Nové Město na Moravě - V Novém Městě vyroste v příštích měsících nové hřiště. Sloužit bude lidem všech věkových kategorií. Na své si tam přijdou batolata, školáci, studenti, lidé středního věku i senioři.

Nemocnice učí první pomoc

Nové Město na Moravě V úterý 7. března nabídne nemocnice v Novém Městě kurz první pomoci. Začátek výuky je naplánován na 17 hodin v zasedací místnosti pod nemocničním heliportem.

Kodus stále nabízí volné byty

Nové Město na Moravě - Žádosti o přidělení bytů v nově vznikajícím Komunitním domě seniorů v Novém Městě na Moravě si lidé nad šedesát let, kteří nejsou odkázáni na pomoc druhých, mohou podávat až do konce března.

Kourek přivezl z mistrovství ČR bronzovou medaili

Praha - O uplynulém víkendu se v Praze konalo mistrovství České republiky v halové atletice kategorie mužů a žen. Z Kraje Vysočina bylo již tradičně nejúspěšnějším atletickým oddílem TJ Nové Město na Moravě, které opět potvrdilo příslušnost k republikové elitě.

Památník padlým doplní socha lva z dílny Vincence Makovského

Nové Město na Moravě – V souvislosti se stým výročím ukončení první světové války, které se bude slavit v příštím roce, se město rozhodlo obnovit dva památníky věnované válečným obětem.

V Novém Městě vyroste dům s patnácti byty

Nové Město na Moravě - Ulice Žďárská v Novém Městě na Moravě se rozroste o další bytový dům. Město prodalo pozemek na jeho výstavbu firmě za dvojnásobek minimální požadované ceny.

Vrcholí boj o hřiště od Lidlu

Nové Město na Moravě - Přibližně třináct dní naplněných nejistotou čeká nyní maminky a tatínky ze sdružení Čtyřlístek z Nového Města na Moravě, kteří se zapojili do boje o Rákosníčkovo hřiště. Hlasování je u konce, výsledky budou známy do 13. března.

Léčebna na Buchtově kopci chátrá. Nedaří se ji prodat

Daňkovice - O areál někdejšího sanatoria na Buchtově kopci u Daňkovic poblíž Nového Města na Žďársku není zájem. Kraj Vysočina, který je majitelem bývalého sanatoria, se už několikrát pokoušel celý rozsáhlý objekt prodat, ale zatím neúspěšně. Areál je bez využití od roku 2012. Rada kraje tento týden schválila na nutnou údržbu objektu výdaj 1,16 milionu korun. Částka půjde na účet Nemocnice Nové Město na Moravě, pod kterou někdejší léčebna spadá.

Nové Město na Moravě bude mít nové kruhové objezdy

Nové Město na Moravě – Dva nové kruhové objezdy a zúžení komunikace v Masarykově ulici plánuje Nové Město na Moravě. Novoměstský úsek hlavního tahu na Svratku bude pro chodce bezpečnější.

V Horáckém muzeu vystavují poklad z půdy

Nové Město na Moravě – Unikátní historické fotografie Nového Města na Moravě, Žďáru nad Sázavou nebo Studnic, tak, jak je přes hledáček svého fotoaparátu viděl malíř Alois Podloucký, jsou nyní k vidění v novoměstském Horáckém muzeu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení