VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Kopáček obhájil loňský primát

Olešná - Příznivci mariáše ve čtyřech si dali poslední lednový pátek dostaveníčko v Olešné u Nového Města na Moravě. V místní hasičské zbrojnici se uskutečnil již osmý ročník ročník této oblíbené společenské hry.

Skokan na lyžích Polášek je juniorským mistrem světa

Park City, Nové Město na Moravě - Devatenáctiletý skokan na lyžích Viktor Polášek je juniorským mistrem světa. Závodník z Nového Města na Moravě navázal na šampionátu v Park City v Utahu na deset let staré zlato Romana Koudelky.

Český prapor by měla nést Davidová

Nové Město na Moravě - Biatlonistka Markéta Davidová bude největší českou nadějí na mistrovství Evropy juniorů, které je na programu příští týden od čtvrtka do neděle ve Vysočina Areně. Dvacetiletá závodnice SKP Kornspitz už dokázala bodovat ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu, kde před dvěma týdny doběhla na 28. místě. Startovala také koncem prosince ve Světovém poháru v Novém Městě.

Na údržbu lyžařských tratí přispívají i sami běžkaři

Žďársko – Strojová úprava lyžařských stop je finančně náročná. Jdou do ní nemalé finanční prostředky nejenom z kraje, ale i z rozpočtů měst anebo obcí. Do údržby tratí se navíc příspěvky zapojují podnikatelé v okrese a jednotlivci z řad lyžařů.

V „lednici" u Vysočina Areny je sněhu dost

Nové Město na Moravě - Sněhová děla ve Vysočina Areně v Novém Městě na Žďársku jela v minulých dnech na plný výkon. Vyráběla technický sníh potřebný pro naplnění obřího zásobníku, který bude opět sloužit na přípravu tratí pro závody v příští zimní sezoně.

Závodníci už se mohou hlásit

Řečice -  Nultý ročník originálních biatlonových závodů pro amatéry vypukne v neděli 29. ledna v Řečici. Ve 13 hodin v tamním sportovním areálu začne prezentace přihlášených do všech věkových kategorií.

Byty v Křižánkách obsadí lidé bez domova. Místní si to nepřejí

Křižánky - Na připravovaný komunitní dům Armády spásy v Křižánkách, který nabídne lidem bez domova novou šanci a nové místo pro život, přispějí také děti. Zapojením do projektu Čtení pomáhá věnují sto tisíc korun na vybudování tohoto bydlení.

V lázních posílí tým masérů

Nové Město na Moravě - V Městských lázních v Novém Městě na Moravě se rozhodli vylepšit, respektive zpřístupnit nabízené masérské služby více zájemcům bez delší čekací doby.

Hledaný muž už je ve vězení

Nové Město na Moravě – Do věznice v Brně putoval šestadvacetiletý hledaný muž, kterého se podařilo zadržet v jednom z novoměstských hotelů.

Sportovní nadšenci si vychutnali motoskijöring v Sedlištích

Sedliště – Řev motorek, lyže, lana, rychlost, obratnost a také troška toho pověstného štěstí – tak vypadal motoskijöring v Sedlištích. Závod, při němž adrenalin proudí tělem nejen závodníků samotných, ale také přítomných diváků.

Sněží? Pak nejhorší silnice jsou u Sněžného a Kuklíku

Novoměstsko – Problémy s letošní zimní údržbou silnic se starostové obcí mikroregionu Novoměstsko rozhodli vyříkat si přímo se zástupci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

Děti si mohou užívat zimních radovánek přímo na náměstí

Nové Město na Moravě – Otázku kam se sněhem, který překáží na silnicích, chodnících a parkovištích, vyřešila novoměstská radnice po svém. Na Vratislavovo náměstí byla navezena obří sněhová hromada, která je teď každodenním cílem místních dětí. A zanedlouho k ní přibude ještě jedna.

Klaun je hrozně hloupý a dětsky hravý. Proto je každému blízký, říká Jan Hrubec

Nové Město na Moravě – Když byl Jan Hrubec ještě malým Honzíkem, měl jeden velký, tajný sen. Sen, který dlouho nikomu neprozradil a co se mu nakonec splnil.

Povodí Moravy letos opraví v Radešínské Svratce opevnění na řece Bobrůvka

Radešínská Svratka – K opravě opevnění na řece Bobrůvce (Loučce) v Radešínské Svratce na Novoměstsku by mělo dojít v letošním roce. Vyplývá to ze zveřejněných plánů Povodí Moravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies