VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Novoměstské olympijské centrum je zatím v nedohlednu

Nové Město na Moravě - Plánovaná olympijská centra pro nadějné mladé sportovce, z nichž jedno mělo vzniknout v Novém Městě na Moravě, jsou stále v nedohlednu. Poprvé se o nich začalo mluvit v roce 2013 a původní vize postupně dostávala jasné obrysy. Nyní jako by vše okolo ambiciózního projektu utichlo.

Děti si odpoledne na ledu užily. Nevadilo jim ani pár modřin a boulí

Rokytno - Letošní zima doslova nahrává k pořádání nejrůznějších závodů a soutěží spojených se sportováním na sněhu nebo na ledu. Mnohé vesničky už zažily párkové i biatlonové závody. Rokytno se pro změnu zaměřilo na bruslení.

Město naplánovalo opravy

Nové Město na Moravě - Stavby a opravy čekají letos mnohé místní části Nového Města na Moravě. „Už proběhlo výběrové řízení na opravu části části komunikace v Olešné. Akce vyjde na 300 tisíc korun a je v ní zahrnuto i nové veřejné osvětlení," popsal jednu z plánovaných rekonstrukcí novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Městské lázně si užijí i v noci

Nové Město na Moravě - Svátek svatého Valentýna i s nočním koupáním si užijí tento týden návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě.

Na plese základní umělecké školy se podílí žáci i učitelé

Nové Město na Moravě - Příprava na páteční ples nyní zaměstnává všechny obory Základní umělecké školy Jana Štursy v Novém Městě na Moravě. „V programu vystoupí naši žáci i učitelé. A výtvarný obor se zase postará o výzdobu. Letos jsme se rozhodli uspořádat Ples mudrců, takže bude magický," potvrdila ředitelka umělecké školy Eva Mošnerová.

Ve škole staví zahradu i s hmyzím hotelem

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Přírodní zahrady s domečky pro ježky nebo hmyzím hotelem se dočkají děti ze Základní školy a Mateřské školy v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Publikace už je zase v prodeji

Nové Město na Moravě - Publikace Zmizelé Nové Město je opět v prodeji. Tisíc výtisků prvního vydání popisujícího, jak vypadaly novoměstské uličky v dobách dávno minulých, se vyprodalo ještě před koncem loňského roku.

Po hranicích států ujde čtyři tisíce kilometrů

Křižanov - Zatím nejnáročnější a nejdelší dobročinnou akci má podle svých slov před sebou Václav Malinský. Cestovatel chce obejít celé Československo po hranicích před jeho rozdělením. Pěší cesta mu bude trvat téměř půl roku a v jejím průběhu ujde čtyři tisíce kilometrů.

Novoměstského výrobce lyží Sporten koupil miliardář Němec

Nové Město na Moravě - Největšího výrobce lyží v Česku, firmu Sporten, koupil prostřednicvím své společnosti ConsilTech miliardář Tomáš Němec. Uvedl to na svém webu časopis Forbes.

Tkadlecovou hnala vpřed parádní divácká atmosféra

Nové Město na Moravě - Do tří závodů juniorského mistrovství Evropy zasáhla i novoměstská biatlonistka Anna Tkadlecová. Solidně se jí vedlo o víkendových závodech, na 36. místo ve sprintu navázala v nedělním stíhacím závodě čtyřicátou pozicí. K větší spokojenosti jí chyběla přesnější střelba.

Archivář: Zájem lidí o jejich kořeny roste

Žďársko - Vytváření rodinných stromů a vyhledávání předků se stalo doslova módou. Lidé se o genealogii neboli rodopis zajímají čím dál více. „Vloni jsme uspořádali osm hodinových přednášek o genealogii. Nyní už běží druhé kolo. Zájem lidí o tyto besedy byl a je neuvěřitelný," sdělila vedoucí novoměstské knihovny Marie Janečková.

Jsou to sice jen dětské medaile, ale hodně si jich vážím

Nové Město na Moravě - Zdá se, že tempo českého biatlonu by v následujících letech mohly udávat rusovlásky. O výjimečnosti Gabriely Koukalové, která sbírá triumfy jako na běžícím pásu, není pochyb. Nyní se ale rýsuje její následovnice. Markéta Davidová na juniorském evropském šampionátu vybojovala dvě zlaté medaile ve sprintu a stíhačce, k tomu přidala bronz ve vytrvalostním závodě.

Paráda! Češi vyhráli polovinu závodů

Nové Město na Moravě - Tenhle kontinentální juniorský šampionát se zapíše zlatým písmem do historie tuzemského biatlonu. Mladé naděje vybojovaly v Novém Městě na Moravě celkem pět medailí, z toho tři mistrovské tituly. To znamená, že hned v polovině případů zněla ve Vysočina Areně česká hymna.

Bronz Davidové se zrodil díky skvělému běhu

Nové Město na Moravě - vodními vytrvalostními závody začal v novoměstské Vysočina Areně otevřený evropský juniorský šampionát v biatlonu. Česká výprava se může hned po prvním dni pyšnit medailí, na krk si ji pověsila jedna z favoritek Markéta Davidová. Daleko od cenného kovu nebyli ani Simona Maříková a Milan Žemlička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies