VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Město podpoří kulturu, sport i sociální oblast

Nové Město na Moravě - Novoměstské Slunohraní, tradiční benefiční akci Portima a další kulturní, sportovní i sociální aktivity podpořilo Nové Město na Moravě v rámci dotačních programů a výzev na příští rok. Radnice rozdala 3,6 milionu korun.

V Novém Městě vrcholí přípravy na Světový pohár v biatlonu

Nové Město na Moravě - V Novém Městě na Moravě vrcholí přípravy na čtvrteční zahájení závodů Světového poháru v biatlonu. Správci komunikací rozmisťují na příjezdové silnice dopravní značky, které budou v době konání závodů omezovat provoz. Policejní pořádkové hlídky zahájí činnost ve středu. Novoměstská radnice posiluje hlídky strážníků. Ubytování lze najít až v místech vzdálených desítky kilometrů od Nového Města.

Tvrdý život servisu. Koukalovou a spol. sledují velké dodávky

Nové Město na Moravě - Vypadá to trochu jako stěhování národů. Biatlonisté už za sebou mají dva podniky Světového poháru.

Vánoční výstavu ve Svratce věnují zimním radovánkám

Svratka - Městské muzeum ve Svratce připravuje tradiční vánoční výstavu, která bude letos věnována zimním sportům. Uspořádá ji ve spolupráci s muzei ve Skutči a Novém Městě na Moravě, které zapůjčí některé exponáty.

V nominaci na SP v Novém Městě jsou i Davidová a Kristejn

Nové Město na Moravě - Před domácími závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě doplnili biatlonovou reprezentaci Markéta Davidová a Lukáš Kristejn, kteří si nominaci vysloužili svými výkony v IBU Cupu.

Biatlonový závod si mohou vyzkoušet i diváci

Nové Město na Moravě – Nejen profesionální sportovci budou v době konání Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě bojovat o výhru. Pro všechny, kteří mají chuť postavit se na start a soutěžit, bude v těsné blízkosti Vysočina Areny připraven takzvaný Cross crazy biathlon.

Slonkova firma je ve Městě už sto dvacet let

Nové Město na Moravě - Sto dvacet let už uplynulo ode dne, kdy v Novém Městě na Moravě vznikla jako jedna z prvních v republice firma zabývající se sériovou výrobou lyží. „Založil ji v roce 1896 můj pradědeček, kterému říkáme Adolf první," řekl novoměstský podnikatel Milan Slonek.

Na Novoměstsku se stále lyžuje

Novoměstsko – Desítky kilometrů tratí jsou k dispozici lyžařům na Novoměstsku.

Nové Město hlásí, že je připraveno na biatlonový světový pohár

Nové Město na Moravě - Biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě je připravený, ideálním podmínkám na trati pomohlo mrazivé počasí posledních dní. Organizátoři už nachystali areál, do kterého se v každém soutěžním dnu chystá na 30 tisíc fanoušků, a v pondělí očekávají příjezd biatlonového cirkusu z Pokljuky, kde se od pátku do neděle uskuteční druhý díl seriálu. Rozpočet českého SP činí rekordních více než 60 milionů korun.

Ve Skleném mají víceúčelové sportoviště pro místní i rekreanty

Sklené – Ve druhé polovině letošního roku vybudovali ve Skleném víceúčelové sportoviště s umělým trávníkem. Podporu poskytl Kraj Vysočina, který mohl finančně přispět díky projektu Sportoviště 2016, se kterým si klade za cíl pomoci rozvoji cestovního ruchu, volnočasových aktivit, ale i kulturního dědictví v celém regionu. Zájemci se tam mohou nově věnovat volejbalu, košíkové, malé kopané, nohejbalu nebo tenisu. Zástupci obce ho od dodavatele převzali na konci listopadu.

Radní Vysočiny navrhli dotace i juniorskému šampionátu biatlonu

Vysočina - Juniorské mistrovství Evropy v biatlonu, Světový pohár horských kol a hudební festivaly Concentus Moraviae a Hudba tisíců Mahler Jihlava 2017 zřejmě mohou počítat s půlmilionovou dotací od Kraje Vysočina. Návrh podpory takzvaných VIP kulturních, sportovních a společenských akcí pro první polovinu roku 2017 tento týden projednali krajští radní. S konečnou platností budou návrh schvalovat zastupitelé 20. prosince, novinářům to řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Výtěžek z charitativní přednášky věnuje Jaroš vozíčkáři

Nové Město na Moravě - Slavný horolezec a novoměstský rodák Radek Jaroš bude v pátek od 18 hodin v kulturním domě v Novém Městě zájemcům přednášet o svých výpravách na vrchol Denali v Severní Americe a na kavkazskou horu Elbrus, které uskutečnil jako součást širšího projektu Koruna světa.

Vyjeté ledové koleje upravuje ledořez

Žďársko - Silničáři mají plné ruce práce i ve dnech, kdy nemusí ze silnic odklízet sníh. Zasahují zejména na komunikacích ve vyšších nadmořských výškách, které předchozí údržba sice zprůjezdnila, přesto jsou kvůli zledovatělým vyjetým kolejím nebezpečné.

Nové Město chystá investiční akce za 77 milionů korun

Nové Město na Moravě - Novoměstská radnice už má jasno v tom, jaké investiční akce se ve městě příští rok uskuteční. Patří mezi ně i přestěhování základní umělecké školy nebo nová kanalizace v místní části Rokytno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies