VYBERTE SI REGION

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Operní pěvec: Pro ostatní spolužáky ve škole jsem byl divný

Nové Město na Moravě - Operních pěvců je mezi hudebními umělci na Vysočině asi tolik jako onoho pověstného šafránu. A přece se najdou. Patří mezi ně i Pavel Haluza z Nového Města na Moravě.

Novoměstská kavárnička už slaví jeden rok

Nové Město na Moravě - Místem příjemných setkávání v Novém Městě na Moravě se před rokem stala Kavárnička pro seniory. Otevřena je každé třetí úterý v měsíci v presbyterně evangelického kostela a kromě možnosti potkat se, popovídat si a posedět u šálku kávy či čaje nabízí i besedy se zajímavými lidmi a tvořivé dílničky.

Varhany jsou investicí na tři sta let

Radešínská Svratka - Zcela nové varhany za bezmála dva a půl milionu korun budou stát v prosinci příštího roku v kostele v Radešínské Svratce.

Pořadatelé SP v biatlonu v Novém Městě začali s výrobou sněhu

Nové Město na Moravě - Pořadatelé prosincového Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě využili současné mrazivé počasí k zahájení výroby technického sněhu. Zatím běžela děla pouze několik hodin, pokud vyjde předpověď počasí slibující ochlazení, tak se opět rozjedou o víkendu.

V Městských lázních lákají na narozeninový program

Nové Město na Moravě - V novoměstských Městských lázních budou v pondělí slavit rok od uvedení do ostrého provozu. Při této příležitosti si v nich pro své návštěvníky připravili speciální program na celý následující týden.

Zasněžování uzavřelo novoměstský stadion

Nové Město na Moravě – Vysočina Arena se uzavřela pro veřejnost. Důvodem je zasněžování stadionu a okolních tratí. Spustit děla dovolily pořadatelům blížícího se světového poháru v biatlonu mrazivé noci posledních dnů.

Den boje za svobodu připomenou koncertem

Nové Město na Moravě - Na příští čtvrtek v době od 17 do 19 hodin připravují v novoměstské Horácké galerii koncert Komorního orchestru Filharmonie Gustava Mahlera. Datum 17. listopadu nebylo zvoleno náhodně. „Bude to upomínková akce v Den boje za svobodu a demokracii," informoval pořadatel Pavel Haluza.

Koruna světa? Jistě! Jaroš ale rovněž pošilhává po cestě na jižní pól

Praha, Vysočina - Výstupy trochu jinak. V roce 2014 se stal Radek Jaroš patnáctým člověkem na světě, který zdolal všechny osmitisícové vrcholy Země bez použití kyslíku. Od letošního roku se snaží ke Koruně Himálaje přidat i svou Korunu světa, zdolání nejvyšších hor všech kontinentů planety.

Lidé v Novém Městě na Moravě fandili Donaldovi i Hillary

Nové Město na Moravě – Noční „souboj" mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clinton byl bedlivě sledován v novoměstském kulturním domě. Večer tam začínaly americký duel pozorovat tři desítky lidí. Hlavní vlna opadla okolo druhé hodiny ranní.

Farníci se skládají na chrámové varhany

Radešínská Svratka - Nové varhany by měly od konce příštího roku zdobit farní kostel svatého Václava v Radešínské Svratce.

Patronem nové kapličky je svatý Hubert

Slavkovice – V lese mezi Slavkovicemi a Veselíčkem, v sousedství přírodní památky Šafranice, stojí nová kaplička. Zasvěcena je svatému Hubertovi, patronu lovu a myslivosti.

Horácké muzeum zaplnil med ve všech podobách i živé včely

Nové Město na Moravě – Nejenom med, perníčky, čokoládu s medem, ale třeba i medové doutníčky mohou ochutnat návštěvníci 17. ročníku včelařské výstavy Vůně medu v novoměstském Horáckém muzeu.

V Novém Městě ožily příběhy hrdinů

Nové Město na Moravě – Vratislavovo náměstí, Komenského náměstí a zahrada Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě. Všechna jmenovaná místa mají jedno společné – spojují je Příběhy 20. století.

Biatlonový svátek se blíží, ve Vysočina aréně rostou nové tribuny

Nové Město na Moravě - Do Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě zbývá ještě šest týdnů, už nyní ale rostou v areálu Vysočina arény mobilní tribuny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies