VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Městské lázně v pátek omezí provoz

Nové Město na Moravě - Návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě musí počítat s menším omezením v provozu zařízení na sklonku tohoto pracovního týdne.

Vrchovina ulovila velkou posilu, z Třebíče přichází Chalupa

Nové Město na Moravě - Hned na začátku přípravy ukazuje Vrchovina, že to se záchranou fotbalové divize D myslí hodně vážně. Do předposledního celku soutěže přestoupil ze třetiligové Třebíče krajní obránce Pavel Chalupa.

Šofér měl přes dvě promile

Moravec - Mezi Moravcem a Jemnicí policisté v neděli odpoledne kontrolovali dvaašedesátiletého šoféra vozidla Ford Focus, které sklouzlo do příkopu.

OBRAZEM: Běžkaři mají desítky kilometrů strojově upravených tratí

Nové Město na Moravě - Příznivci běžeckého lyžování vyrazili 7. ledna na desítky kilometrů upravených běžeckých stop v okolí Nového Města na Moravě (na snímcích).

Kámen u Zubří je památkou

Žďársko - Smírčí kámen nazývaný „Pytlácký" v lese mezi obcemi Zubří, Vojtěchov a Koníkov, v lokalitě zvané U Pytláka, se stal kulturní památkou. Dle legendy připomíná nešťastnou násilnou událost z roku 1569.

Táta byl tátou doma a na tréninku trenérem

Nové Město na Moravě - Atletika se musí dělat s láskou a s trpělivostí. Své o tom ví i Petr Hubáček mladší z Nového Města na Moravě. Stejně jako jeho otec také on se této královně sportu věnuje celý život. Jako sportovec i coby trenér.

Nemocnice v Novém Městě neomezí provoz, rýsuje se shoda o mzdách

Nové Město na Moravě – Omezování péče v novoměstské nemocnici už nehrozí. Vedení zařízení a zástupci Kraje Vysočina jako zřizovatele se v pátek 30. prosince dohodli s rebelujícími lékaři, nespokojenými s platy, že směnný provoz od 1. ledna zaveden nebude. Potvrdil to náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Turné čtyř můstků. Českým želízkem je nováček Štursa

Odjezd bez fanfár. Na tradičním Turné čtyř můstků se představí šest českých skokanů na lyžích. Podle dosavadního průběhu sezony s velmi skromnými ambicemi. Opory minulých let zatím tápou, lídrem týmu je nováček Vojtěch Štursa. Favoritem pětašedesátého ročníku závodů v Německu a Rakousku je Slovinec Domen Prevc.

V Novém Městě lidé vyběhávali vánoční kila

Nové Město na Moravě - Možnosti prověřit si „bezbolestně" vlastní orientační (ne)smysl využili včera v Novém Městě na Moravě účastníci takzvaného kufrování závodu, nebo procházky (jak to kdo vezme) terénem s mapou a hledáním kontrol označených lampionky.

Bláznivý biatlon si už získal tisíce fanoušků

Žďársko - Nejen Vysočina Arenu vzali fanoušci biatlonu „útokem", když se tam před pár týdny konaly závody světového poháru. Tisíce jich oblehly i střelnici Crash crazy cross biatlonu Mexiko, co svůj stánek rozbila nedaleko Vysočina Areny. „Bláznivý biatlon" si tam přišly vyzkoušet tisíce lidí.

Většina sjezdovek se zavře o silvestru dříve

Žďársko - Výborné podmínky pro lyžování hlásí na nadcházející dny správci sjezdovek na Žďársku. Vleky jsou v provozu a na svazích je navzdory nedávnému dešti sněhu dost. „Nám dokonce napadlo pět centimetrů sněhu nového. Ale i bez toho bychom lyžařům zaručili můžeme zaručit dobrou zábavu po celý víkend," usmál se Zdeněk Holemář z lyžařského areálu ve Svratce.

Lékaři stojí za kolegy z Města, ale další pacienty nezvládnou

Nové Město na Moravě - Za „rebelující" doktory novoměstské nemocnice se postavili jejich kolegové z ostatních krajských nemocnic. Ti se sami „spokojili" s plošným navýšením tarifních platů o deset procent.

Lidé v Křižanově demonstrovali za obnovení zastávek rychlíků

Křižanov - Lidé z Křižanova v úterý na tamním nádraží demonstrovali za obnovení zastávek rychlíků v tomto městysi v nejbližším možném termínu. Kolem čtyř stovek účastníků, kteří přišli na shromáždění vybaveni řadou plakátů, podepsalo petici. Organizátoři ji odešlou s tímto požadavkem na ministerstvo dopravy a Kraj Vysočina.

Ovečku přidali Zora Jandová i Vráťa Ebr

Tři Studně – Ovečka Zory Jandové, Haliny Pawlovské, Vratislava Ebra a mnoha dalších osobností české kulturní scény jsou součástí letošního betléma malíře Ivana Svatoše ve Třech Studních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies