VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

U Městských lázní vznikne hřiště i lanový park

Nové Město na Moravě – Projekt nového sportovního parku pro všechny generace, který má v letošním roce vzniknout poblíž Městských lázní v Novém Městě na Moravě, spěje do finále.

Lípa z Chobotského dvora je ve finále ankety Strom roku 2017

Kuklík – Téměř tři sta let let stará lípa velkolistá rostoucí v části Kuklíku zvané Chobotský dvůr má naději, že se stane stromem roku 2017.

Muž vykopal leteckou pumu

Nové Město na Moravě – Stará nevybuchlá munice zaměstnala policejní hlídku z Nového Města na Moravě, a posléze také pyrotechnika.

Začne klapat Vírský mlejnek

Nové Město na Moravě – Po roce opět začne ve čtvrtek 11. května ve dvoře Horáckého muzea klapat vyhlášená místní atrakce – Vírský mlejnek.

Tanec je doménou děvčat. Chlapci chybí

Nové Město na Moravě – Základní umělecká škola Jana Štursy v Novém Městě na Moravě nevzdělává jen mladé hudebníky, výtvarníky či absolventy dramatického oboru. Její součástí je i obor, který navštěvují pouze dívky.

Číst se bude ve smuteční síni i v hasičském autě

Nové Město na Moravě – Sklepení penzionu U Pasáčka, dům U Salvátora, zaparkovaný hasičský vůz, smuteční obřadní síň a věž evangelického kostela v Novém Městě na Moravě – všechna tato místa budou mít ve středu 10. května jednoho společného jmenovatele.

V novoměstské porodnici se narodila další miminka

Žďársko - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu. Každý týden naši spolupracovníci jezdí do porodnice a pořizují snímky nově narozených miminek.

Výstavbou parkovacích míst zlegalizuje město parkování

Nové Město na Moravě – Pět desítek nových parkovacích stání vzniká v těchto dnech ve Sportovní ulici v Novém Městě na Moravě.

V Novém Městě si už děti hrají na novém hřišti

Nové Město na Moravě - V neděli dopoledne si děti v Novém Městě mohly poprvé vyzkoušet atrakce na novém Rákosníčkově hřišti, která po republice staví společnost Lidl.

Pomník na kopci Metodka připomíná mladou partyzánku i české vlastence

Koníkov – Pietní akce k uctění obětí 2. světové války se u kamenného monumentu na kopci Metodka v Koníkové, místní části Věcova na Novoměstsku, letos uskuteční v neděli 7. května od 13.30 hodin.

Vrchovina může udělat další krok k záchraně, Stará Říše musí

Nové Město na Moravě, Stará Říše – Dva týmy ve zcela opačném rozpoložení se potkají ve 24. kole fotbalové divize D. Rozjetá Vrchovina přivítá v Novém Městě tápající Starou Říši.

Nad síly novoměstských Titánů bylo béčko pražské Sparty i juniorský výběr Říčan

Nové Město na Moravě – Další dva zápasy měli na programu ragbisté Nového Města na Moravě. Nejprve Titáni zajížděli k utkání na hřiště béčka Sparty Praha.

Číšník ukradl tržbu z restaurace

Nové Město na Moravě – Dvacetitisícovou tržbu si pro svoji vlastní potřebu ponechal číšník pracující v restauraci v obci nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Oslavy začaly děkovnou mší

Nové Město na Moravě – Děkovnou mší svatou začaly letošní oslavy pětadvaceti let existence denního stacionáře Centra Zdislava v Novém Městě na Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení