VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Závodníci už se mohou hlásit

Řečice -  Nultý ročník originálních biatlonových závodů pro amatéry vypukne v neděli 29. ledna v Řečici. Ve 13 hodin v tamním sportovním areálu začne prezentace přihlášených do všech věkových kategorií.

Byty v Křižánkách obsadí lidé bez domova. Místní si to nepřejí

Křižánky - Na připravovaný komunitní dům Armády spásy v Křižánkách, který nabídne lidem bez domova novou šanci a nové místo pro život, přispějí také děti. Zapojením do projektu Čtení pomáhá věnují sto tisíc korun na vybudování tohoto bydlení.

V lázních posílí tým masérů

Nové Město na Moravě - V Městských lázních v Novém Městě na Moravě se rozhodli vylepšit, respektive zpřístupnit nabízené masérské služby více zájemcům bez delší čekací doby.

Hledaný muž už je ve vězení

Nové Město na Moravě – Do věznice v Brně putoval šestadvacetiletý hledaný muž, kterého se podařilo zadržet v jednom z novoměstských hotelů.

Sportovní nadšenci si vychutnali motoskijöring v Sedlištích

Sedliště – Řev motorek, lyže, lana, rychlost, obratnost a také troška toho pověstného štěstí – tak vypadal motoskijöring v Sedlištích. Závod, při němž adrenalin proudí tělem nejen závodníků samotných, ale také přítomných diváků.

Sněží? Pak nejhorší silnice jsou u Sněžného a Kuklíku

Novoměstsko – Problémy s letošní zimní údržbou silnic se starostové obcí mikroregionu Novoměstsko rozhodli vyříkat si přímo se zástupci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

Děti si mohou užívat zimních radovánek přímo na náměstí

Nové Město na Moravě – Otázku kam se sněhem, který překáží na silnicích, chodnících a parkovištích, vyřešila novoměstská radnice po svém. Na Vratislavovo náměstí byla navezena obří sněhová hromada, která je teď každodenním cílem místních dětí. A zanedlouho k ní přibude ještě jedna.

Klaun je hrozně hloupý a dětsky hravý. Proto je každému blízký, říká Jan Hrubec

Nové Město na Moravě – Když byl Jan Hrubec ještě malým Honzíkem, měl jeden velký, tajný sen. Sen, který dlouho nikomu neprozradil a co se mu nakonec splnil.

Povodí Moravy letos opraví v Radešínské Svratce opevnění na řece Bobrůvka

Radešínská Svratka – K opravě opevnění na řece Bobrůvce (Loučce) v Radešínské Svratce na Novoměstsku by mělo dojít v letošním roce. Vyplývá to ze zveřejněných plánů Povodí Moravy.

Novoměstská Vysočina Arena bude tuto sobotu patřit lyžařům i fatbikerům

Nové Město na Moravě – Vysočina Arena opět ožije. V sobotu 21. ledna zamíří do novoměstského areálu významných sportovních akcí nejenom zdatní běžkaři, ale i ti sváteční, rodiny s dětmi anebo fatbikeři. Tedy cyklisté na horských kolech vybavených velmi širokými plášti, které zajišťují dokonalou přilnavost.

Muzeum bude zavřené až do poloviny února

Nové Město na Moravě – Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě bude pro veřejnost na celý měsíc uzavřeno. Důvodem je stěhování sbírkových předmětů do nového provizorního depozitáře.

Ve Vlachovicích budou závodit biatlonisté

Vlachovice – Obliba biatlonu se začíná promítat i do vesnických soutěží. Klasické závody v běhu na lyžích, při nichž je hlavní odměnou párek s rohlíkem, jsou nyní ve Vlachovicích povýšeny na Biatlonové párkové závody.

Kvůli botám kopal do dveří

Nové Město na Moravě – Sousedské neshody řešili novoměstští policisté v ulici Drobného. Kvůli povyku v bytovém domě tam vyjeli v úterý ráno.

Školáci vytvořili sněhuláky, pomohli tím dětem v Africe

Fryšava pod Žákovou horou – Nemyslet pouze na sebe, tímto heslem se na začátku nového roku řídily děti ze Základní školy a Mateřské školy ve Fryšavě pod Žákovou horou. Nejenže se společně pobavily při tvorbě sněhuláků, navíc podpořily charitativní projekt s názvem Sněhuláci pro Afriku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies