VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Novoměstská Vysočina Arena bude tuto sobotu patřit lyžařům i fatbikerům

Nové Město na Moravě – Vysočina Arena opět ožije. V sobotu 21. ledna zamíří do novoměstského areálu významných sportovních akcí nejenom zdatní běžkaři, ale i ti sváteční, rodiny s dětmi anebo fatbikeři. Tedy cyklisté na horských kolech vybavených velmi širokými plášti, které zajišťují dokonalou přilnavost.

Muzeum bude zavřené až do poloviny února

Nové Město na Moravě – Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě bude pro veřejnost na celý měsíc uzavřeno. Důvodem je stěhování sbírkových předmětů do nového provizorního depozitáře.

Ve Vlachovicích budou závodit biatlonisté

Vlachovice – Obliba biatlonu se začíná promítat i do vesnických soutěží. Klasické závody v běhu na lyžích, při nichž je hlavní odměnou párek s rohlíkem, jsou nyní ve Vlachovicích povýšeny na Biatlonové párkové závody.

Kvůli botám kopal do dveří

Nové Město na Moravě – Sousedské neshody řešili novoměstští policisté v ulici Drobného. Kvůli povyku v bytovém domě tam vyjeli v úterý ráno.

Školáci vytvořili sněhuláky, pomohli tím dětem v Africe

Fryšava pod Žákovou horou – Nemyslet pouze na sebe, tímto heslem se na začátku nového roku řídily děti ze Základní školy a Mateřské školy ve Fryšavě pod Žákovou horou. Nejenže se společně pobavily při tvorbě sněhuláků, navíc podpořily charitativní projekt s názvem Sněhuláci pro Afriku.

Městské lázně v pátek omezí provoz

Nové Město na Moravě - Návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě musí počítat s menším omezením v provozu zařízení na sklonku tohoto pracovního týdne.

Vrchovina ulovila velkou posilu, z Třebíče přichází Chalupa

Nové Město na Moravě - Hned na začátku přípravy ukazuje Vrchovina, že to se záchranou fotbalové divize D myslí hodně vážně. Do předposledního celku soutěže přestoupil ze třetiligové Třebíče krajní obránce Pavel Chalupa.

Šofér měl přes dvě promile

Moravec - Mezi Moravcem a Jemnicí policisté v neděli odpoledne kontrolovali dvaašedesátiletého šoféra vozidla Ford Focus, které sklouzlo do příkopu.

OBRAZEM: Běžkaři mají desítky kilometrů strojově upravených tratí

Nové Město na Moravě - Příznivci běžeckého lyžování vyrazili 7. ledna na desítky kilometrů upravených běžeckých stop v okolí Nového Města na Moravě (na snímcích).

Kámen u Zubří je památkou

Žďársko - Smírčí kámen nazývaný „Pytlácký" v lese mezi obcemi Zubří, Vojtěchov a Koníkov, v lokalitě zvané U Pytláka, se stal kulturní památkou. Dle legendy připomíná nešťastnou násilnou událost z roku 1569.

Táta byl tátou doma a na tréninku trenérem

Nové Město na Moravě - Atletika se musí dělat s láskou a s trpělivostí. Své o tom ví i Petr Hubáček mladší z Nového Města na Moravě. Stejně jako jeho otec také on se této královně sportu věnuje celý život. Jako sportovec i coby trenér.

Nemocnice v Novém Městě neomezí provoz, rýsuje se shoda o mzdách

Nové Město na Moravě – Omezování péče v novoměstské nemocnici už nehrozí. Vedení zařízení a zástupci Kraje Vysočina jako zřizovatele se v pátek 30. prosince dohodli s rebelujícími lékaři, nespokojenými s platy, že směnný provoz od 1. ledna zaveden nebude. Potvrdil to náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Turné čtyř můstků. Českým želízkem je nováček Štursa

Odjezd bez fanfár. Na tradičním Turné čtyř můstků se představí šest českých skokanů na lyžích. Podle dosavadního průběhu sezony s velmi skromnými ambicemi. Opory minulých let zatím tápou, lídrem týmu je nováček Vojtěch Štursa. Favoritem pětašedesátého ročníku závodů v Německu a Rakousku je Slovinec Domen Prevc.

V Novém Městě lidé vyběhávali vánoční kila

Nové Město na Moravě - Možnosti prověřit si „bezbolestně" vlastní orientační (ne)smysl využili včera v Novém Městě na Moravě účastníci takzvaného kufrování závodu, nebo procházky (jak to kdo vezme) terénem s mapou a hledáním kontrol označených lampionky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies