VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Masopustní historky se v Křídlech tradují od nepaměti

Křídla – Trumpeta, harmonika, saxofon, buben a nezbytný vozembouch tvořily letošní masopustní kapelu v Křídlech. Právě díky množství muzikantů doprovázejících maškary po vsi je tamní masopust jedinečný.

Po Nové Vsi chodili pionýři, vojáci i komunističtí agitátoři

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Vzhledem k tomu, že letošní masopust připadl na 25. února, tedy na den, v němž se v době totality slavilo vítězství československého pracujícího lidu, inspirovali se tentokrát hasiči z Nové Vsi u Nového Města na Moravě právě Vítězným únorem. Jejich masopustní průvod připomínal dobu nedávno minulou, čas, kdy měla hlavní slovo komunistická strana v čele s dělnickou třídou.

Beseda s lékařem přiblíží život v Jemenu

Nové Město na Moravě – Šest týdnů strávených ve službách humanitární organizace Lékaři bez hranic v největším jemenském přístavním městě Adenu popíše v pátek návštěvníkům kulturního domu v Novém Městě na Moravě lékař Dušan Mach.

V novoměstské porodnici se narodilo čtrnáct miminek

Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu. Každý týden naši spolupracovníci jezdí do porodnice a pořizují snímky nově narozených miminek.

Novoměstská nemocnice se chystá na demolici dětského pavilonu

Nové Město na Moravě - Dětské oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě čeká v dubnu demolice. Stěhování pracovišť dětského oddělení začne na konci února. Ambulance a lůžková oddělení budou na dočasných místech fungovat od začátku března. Bouraný pavilon nahradí nový, pacientům by mohl začít sloužit koncem roku 2018. "Stavbu v hodnotě 100 milionů korun financuje ze svého rozpočtu Kraj Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice," sdělil mluvčí nemocnice Petr Hladík.

Z kopců Žďárských vrchů vidíte i Krkonoše

Maršovice - Nejen pro lyžování nabízí letošní zima ideální podmínky. Co se tak v přírodě na chvíli zastavit a podívat se do dáli… jestli zrovna na vrchol Králického Sněžníku svítí slunce nebo kolik kouře právě stoupá z komínů dukovanské elektrárny? „Hodně lidí třeba ani netuší, jak krásné pohledy do krajiny se jim mohou naskytnout. A možná by byli překvapení, jak daleko také mohou dohlédnout, když je příhodné počasí," říká s úsměvem Josef Humlíček z Maršovic u Nového Města na Moravě.

AKTUALIZOVÁNO

Po srážce dvou osobních aut u Křídel zemřel řidič

Vysočina - Po čelním střetu dvou osobních aut na Žďársku v pátek na místě zemřel pětašedesátiletý řidič. "Třiadvacetiletá řidička druhého vozu skončila se zraněním v nemocnici. Silnice II/385 byl v místě nehody mezi obcemi Křídla a Branišov uzavřena a policisté odkláněli provoz na okolní komunikace," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Novoměstské olympijské centrum je zatím v nedohlednu

Nové Město na Moravě - Plánovaná olympijská centra pro nadějné mladé sportovce, z nichž jedno mělo vzniknout v Novém Městě na Moravě, jsou stále v nedohlednu. Poprvé se o nich začalo mluvit v roce 2013 a původní vize postupně dostávala jasné obrysy. Nyní jako by vše okolo ambiciózního projektu utichlo.

Děti si odpoledne na ledu užily. Nevadilo jim ani pár modřin a boulí

Rokytno - Letošní zima doslova nahrává k pořádání nejrůznějších závodů a soutěží spojených se sportováním na sněhu nebo na ledu. Mnohé vesničky už zažily párkové i biatlonové závody. Rokytno se pro změnu zaměřilo na bruslení.

Město naplánovalo opravy

Nové Město na Moravě - Stavby a opravy čekají letos mnohé místní části Nového Města na Moravě. „Už proběhlo výběrové řízení na opravu části části komunikace v Olešné. Akce vyjde na 300 tisíc korun a je v ní zahrnuto i nové veřejné osvětlení," popsal jednu z plánovaných rekonstrukcí novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Městské lázně si užijí i v noci

Nové Město na Moravě - Svátek svatého Valentýna i s nočním koupáním si užijí tento týden návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě.

Na plese základní umělecké školy se podílí žáci i učitelé

Nové Město na Moravě - Příprava na páteční ples nyní zaměstnává všechny obory Základní umělecké školy Jana Štursy v Novém Městě na Moravě. „V programu vystoupí naši žáci i učitelé. A výtvarný obor se zase postará o výzdobu. Letos jsme se rozhodli uspořádat Ples mudrců, takže bude magický," potvrdila ředitelka umělecké školy Eva Mošnerová.

Ve škole staví zahradu i s hmyzím hotelem

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Přírodní zahrady s domečky pro ježky nebo hmyzím hotelem se dočkají děti ze Základní školy a Mateřské školy v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Publikace už je zase v prodeji

Nové Město na Moravě - Publikace Zmizelé Nové Město je opět v prodeji. Tisíc výtisků prvního vydání popisujícího, jak vypadaly novoměstské uličky v dobách dávno minulých, se vyprodalo ještě před koncem loňského roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení