VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Bystřická škola začne vychovávat hutníky

Bystřice nad Pernštejnem - Hutníky se chystají vychovávat ve Vyšší odborné škole a Střední odborné škole zemědělsko-technické (VOŠ a SOŠ) Bystřice nad Pernštejnem.

Lidé v Edenu ochutnávali larvy a cvrčky

Bystřice nad Pernštejnem - Roh hojnosti nabídl po oba víkendové dny svým návštěvníkům bystřický Eden. Lákadel bylo bezpočet, největší sháňka ale byla po hmyzích specialitách.

Bystřická průmyslová zóna je skoro plná, přibudou v ní pracovní místa

Bystřice nad Pernštejnem – Průmyslová zóna Bystřice nad Pernštejnem by mohla být brzo obsazena. Město už letos rozhodlo o prodeji deseti hektarů pozemků, na stole má ještě žádosti od dalších tří menších firem. Zastupitelstvo by o nich mohlo jednat v prosinci.

V návrhu rozpočtu je parkování před školami i kanalizace v Domanínku

Bystřice nad Pernštejnem – Přípravě rozpočtu na příští rok se věnují zástupci bystřické radnice. Podle slov starosty Karla Pačisky bude vyrovnaný, s příjmy a výdaji za asi 253 milionů korun.

Strážek obnovil schody vedoucí ke svatostánku

Strážek – Sváteční páteční den budou ve Strážku prožívat ještě o něco svátečněji. Plánují tam totiž slavnostně „otevřít" obnovené kamenné schody vedoucí ke kostelu sv. Šimona a Judy.

V Edenu dostanou hosté na talíři zvěřinu i restované brouky

Bystřice nad Pernštejnem - Už podruhé si Bystřičtí připomenou bývalé majitele panského dvora dnešního centra Eden, rodinu Mitrovských. Stane se tak při akci Roh hojnosti, která odkazuje právě k zálibě šlechtické rodiny v cestování a dobrém jídle. O víkendu 29. a 30. října tak budou v panském dvoře centra Eden k ochutnání speciality z Moravy i cizozemska.

Festival představí i extrémní sporty

Bystřice nad Pernštejnem - Bystřický kulturní dům se stane jedním z 46 míst u nás i na Slovensku, kde se uskuteční Mezinárodní festival outdoorových filmů.

Bystřice v sobotu narazí na nejlepší divizní defenzivu

Bystřice nad Pernštejnem - Náročný los v závěrečné třetině podzimní divizní půlsezony zahájí fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem proti čtvrtému Slavičínu. „V letošní sezoně převážně chudým dáváme a bohatým bereme, třeba to zítra potvrdíme," doufá bystřický kouč Martin Maša.

Na Rohu hojnosti v Edenu návštěvníci ochutnají i dýňové pivo

Bystřice nad Pernštejnem - Hospodáři z Vysočiny sklidili všechnu úrodu a nyní zvou gurmány na podzimní hodování. Během víkendu 29. a 30. října ochutnají návštěvníci zábavního centra Eden od všeho trochu. Restaurace nabídnou degustační menu a chybět nebude ani dýňové pivo nebo hmyzí speciality.

Jedlík v Bystřici snědl dvě kila hrachové kaše za 86 vteřin

Bystřice nad Pernštejnem - Tradiční bystřické hody přinesly nový český rekord v pojídání hrachové kaše. Jeho držitelem se stal padesátiletý Pavel Malý z Bystřice nad Pernštejnem. Dokázal sníst dva kilogramy hrachové kaše s cibulkou za 86,32 vteřiny. Jeho výkon bude zapsán do České knihy rekordů. ČTK to řekl Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která eviduje české rekordy.

Další odklad, domy opraví až na jaře

Bystřice nad Pernštejnem - Až v příštím roce začnou letos několikrát odkládané stavební práce na opravách šesti bystřických paneláků v sídlišti 2. Se začátkem stavby, pro kterou je v letošním rozpočtu města vyčleněno 58 milionů korun, bystřická radnice na jaře získala příslib dotace až třiatřicet procent uznatelných nákladů, bylo přitom počítáno už letos v létě. Potom ale došlo k posunu na září a nakonec až na příští rok.

Bystřický Eden patří milovníkům brambor

Bystřice nad Pernštejnem – Že není možné sníst kilogram vařených brambor za 1 minutu a 47 sekund? Opak je pravdou. Kamil Hamerský z Domanína to v bystřickém centru Eden dokázal před zraky mnoha nadšených diváků.

Lidé se bojí o nejbližší obchod

Bystřice nad Pernštejnem - O prodejnu smíšeného zboží v Rovné, místní části Bystřice nad Pernštejnem, nechtějí přijít tamní obyvatelé. Současný majitel objektu, kde je prodejna v nájmu, hodlá budovu prodat a lidé z Rovného i vedlejšího Divišova se obávají, že případný nový majitel může mít s nemovitostmi jiné záměry.

V Bystřici nad Pernštejnem se zřítil paraglidista

Bystřice nad Pernštejnem – Devětatřicetiletý paraglidista nezvládl přistání na bystřickém letišti a zřítil se ze zhruba desetimetrové výšky na pole. S mnohačetným poraněním byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Brno – Bohunice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení