VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Cooper Standard Automotive chce stavět továrnu v Bystřici

Bystřice nad Pernštejnem - Zaplnit průmyslovou zónu by se konečně mohlo podařit bystřické radnici. Volné pozemky jsou tam k dispozici dlouhou řadu let. O osm z dvanácti volných hektarů nyní projevil zájem výrobce autodílů Cooper Standard Automotive. V nové továrně plánuje v první fázi zaměstnat 150 lidí a výhledově až 450.

Opilec na autobusovém nádraží zaútočil dřevěnou hůlkou

Bystřice nad Pernštejnem – "Je to moje nádraží," křičel opilec, když dřevěnou hůlkou zaútočil na staršího muže, který seděl na lavičce na autobusovém nádraží v Bystřici nad Pernštejnem. Poté ho začal kopat do nohou.

Diváci se na traktoriádě skvěle bavili

Bohuňov - Rozzářené oči a pusu od ucha k uchu dokážou vykouzlit na tvářích všech příslušníků mužského pohlaví bez rozdílu věku silné zemědělské stroje. Bohuňovská traktoriáda byla pro ně dokonalým zážitkem. Zvláštní kouzlo jí dodal i nový prvek v rámci jízdy zručnosti bohuňovský brod.

Vykradače chat chytli policisté při činu

Smrček - Přímo při činu chytili policisté zloděje, který kradl v obci Smrček na Bystřicku. V sobotu půl hodiny před půlnocí se tam vloupal do rekreační chaty poté, co vypáčil dvojitou dřevěnou okenici a rozbil skleněnou výplň okna, vedoucího do obývací místnosti.

Turisté překonali rekord, do přírody se vydalo 963 lidí

Nedvědice – Už 43. ročník pochodu Za krásami okolí Nedvědice přilákal v sobotu na start do nedvědické sokolovny více než devět stovek lidí, konkrétně 963 pěšáků i cyklistů. Tím padl účastnický rekord z loňského roku, kdy na trasy pěšky i na kole vyrazilo 951 lidí.

Mladá zlatnice Veronika Kolmanová provozuje zlatnickou dílnu v Bystřici

Bystřice nad Pernštejnem - Před téměř čtyřmi lety si zlatnice Veronika Kolmanová otevřela v Bystřici malou dílnu a pustila se do práce. Zpočátku jenom pár hodin denně. Za další rok, po mateřské dovolené s mladším synkem, hodin strávených v dílně přibylo. Nechyběla tam ani dětská postýlka, když tatínek zrovna nemohl hlídat. Dnes už mladá zlatnice ví, že své zákazníky v Bystřici našla, nicméně cesta to nebyla jednoduchá.

Kopretina v Bystřici oslavila desáté výročí

Bystřice nad Pernštejnem - Deset let se již rodiny setkávají v bystřické Kopretině. V centru pro rodiny s dětmi, do něhož měsíčně zavítají více než dvě stovky klientů, včera oslavili jubileum.

Turisté vyrazí po třiačtyřicáté

Nedvědice - Překonat loňský účastnický rekord se v sobotu 23. dubna pokusí turisté při tradičním pochodu Za krásami okolí Nedvědice. Už 43. ročník výšlapu startuje od šesti hodin ráno z nedvědické sokolovny. Loni se do jarní přírody vydalo celkem 951 turistů a jezdců na kolech, čímž byl překonán předešlý rekord v podobě 909 lidí z roku 2013.

Za výstup se lidé odměnili skvělými výhledy

Rovečné – Jarní hvězdicovitý výstup na rozhlednu Horní les u Rovečného znovu uspořádal Klub českých turistů Jiřího Gutha – Jarkovského. Na houfy turistů čekalo na vrcholu kopce příjemné jarní počasí.

Sňatkový podvodník skončil ve Zvoli

Praha, Zvole u Bystřice nad Pernštejnem - Pomůžete najít hledaného muže? Tak zněla otázka, s níž se v neděli obrátil na veřejnost Jan Daněk z ředitelství pražské policie v souvislosti s pátráním po sedmačtyřicetiletém Michaelu Grusovi. Muži, který se vyhýbal nástupu do vězení, kde si má odsedět šest měsíců za zanedbání povinné výživy, a je také podezřelý z podvodů.

Parkovat na bystřickém náměstí už není problém

Bystřice nad Pernštejnem - Řada volných míst k parkování. To je zásadní změna na bystřickém náměstí od začátku dubna, kdy se tam za odstavení automobilu začalo prostřednictvím parkovacích automatů platit.

Motorkáři potěší klienty Rosy

Bystřice nad Pernštejnem – Až osm desítek členů klubu Harley – Davidson Club Praha přivítá bystřický denní stacionář. K setkání dojde v sobotu 23. dubna.

Nositelem tradic Bystřicka jsou divadelníci ze Sulkovce

Sulkovec - Letošním Nositelem tradic Bystřicka se stali divadelníci ze Sulkovce, malé obce ležící nedaleko Vírské přehrady. Anketu už popáté pořádala bystřická radnice ve spolupráci s Mikroregionem Bystřicko. Ocenění bude ochotníkům slavnostně předáno 1. května při příležitosti 250. výročí sulkovecké farnosti.

Nového šéfa Edenu radnice začne hledat až na podzim

Bystřice nad Pernštejnem - Až po skončení hlavní turistické sezony bude bystřická radnice hledat nového šéfa turistického centra Eden. Letošní sezona proběhne bez prvního ředitele centra a autora celého projektu Michala Buriana, který ke konci února ve své funkci skončil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies