VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Muž napadl svou příbuznou

Bystřice nad Pernštejnem - Případ slovního napadení ženy blízkým příbuzným řeší policisté v Bystřici nad Pernštejnem. Muž měl dokonce vyhrožovat i fyzickým násilím.

Nejlepší lezec zdolal ledovou stěnu ve Víru za necelých 24 vteřin

Vír - Necelých 24 vteřin potřeboval nejlepší lezec na zdolání ledové stěny ve Víru na Žďársku. Trať byla dlouhá přibližně 30 metrů. Vítězem sobotního závodu v ledovém lezení na rychlost - Vírský cepín se stal opět Milan Dvořáček. "Akci ovládl už počtvrté za sebou," řekl hlavní organizátor Slávek Matuška. Na stěnu se vydalo 24 horolezců a horolezkyň.

Nesměla řídit, přesto bourala

Bystřicko – Osmapadesátiletá žena měla ze zdravotních důvodů zakázáno řízení automobilu, přesto sedla za volant. Přišli na to policisté při dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Koroužné a Vír. Dvě osobní auta tam v pátek v podvečer o sebe zavadila zpětnými zrcátky.

Eden láká na uzené speciality

Bystřice nad Pernštejnem – Výrobky z udírny provoní v sobotu a v neděli Bystřici nad Pernštejnem. Uzené maso, klobásky, šunky i zabíjačkové speciality, jako jsou jitrničky, jelítka, škvarky a další pochutiny od těch nejlepších uzenářů z regionu – na to vše se mohou těšit návštěvníci, kteří o víkendu zavítají do centra Eden.

V Bystřici letos plánují zrychlení internetu

Bystřice nad Pernštejnem - V Bystřici letos plánují vyměnit koaxiální kabelové rozvody za optickou síť. Zaznamenat by to měli hlavně obyvatelé bystřických sídlišť, kteří budou mít rychlejší internet a lepší televizní signál.

Ukradl deset vepřových kýt

Bystřice nad Pernštejnem – Celkem deset kusů balené vepřové kýty v celku, rozvážené v plastových boxech o celkové váze necelých patnáct kilogramů, ukradl dosud neznámý pachatel v prodejně v ulici Zahradní.

Radnice zateplí šest domů na sídlišti 2

Bystřice nad Pernštejnem – Hned se začátkem jara se v bystřickém sídlišti 2 rozběhnou stavební práce na revitalizaci tří nízkých a tří výškových panelových domů. Práce v režii bystřické radnice se měly uskutečnit už loni, ale došlo k nečekanému zdržení ohledně protahujícího se potvrzení přislíbené dotace.

Parkoviště má zklidnit chaos před školami, vznikne v létě

Bystřice nad Pernštejnem – Třicet nových parkovacích míst vznikne v lokalitě kolem základní školy, gymnázia, mateřské školy a základní umělecké školy v Nádražní ulici. Dopravní situace se tam stává neúnosnou.

Obsazená průmyslová zóna nahrává obchvatu Bystřice

Bystřice nad Pernštejnem – Takzvané severojižní propojení, respektive jeho část, se znovu dostalo na pořad dne v souvislosti s budováním nové komunikace v průmyslové zóně. V rámci propojení má dojít k výstavbě obchvatu Bystřice – krajská silnice by spojila „devatenáctku" od zahrádkářské kolonie u Domanínku kolem průmyslové zóny se silnicí II/357.

Bystřickým seniorům opravují dalších osm bytů

Bystřice nad Pernštejnem – Dalších osm bytů v domě s pečovatelskou službou v Hornické ulici začali opravovat v Bystřici.

Oblíbená Dalečanka končí po třiceti letech

Žďársko, Dalečín - Hudební skupina Dalečanka, známá téměř po celém žďárském okrese, se po třiceti letech rozhodla ukončit svoji činnost. „Věkový průměr členů je kolem šedesáti let, také se začaly hlásit zdravotní problémy, a nenašel se nikdo, kdo by chtěl kapelu vést a v hraní pokračovat," vysvětlil František Štefáček, kapelník Dalečanky. „S nástupem TV Šlágr také přišla poptávka po menších hudebních skupinách a zájem o větší tělesa ustává," připomněl kapelník Štefáček.

Ve Víru zahájili sezonu na ledové stěně

Vír - Přes dvě desítky horolezců zahájily uplynulou neděli osmou sezonu na ledové stěně uměle vytvořené na skále Vír nad řekou Svratkou.

Zubři hledají malé hokejisty

Bystřice nad Pernštejnem - Do celostátní náborové akce pořádané Českým svazem ledního hokeje se přihlásil i hokejový klub Zubři Bystřice.

Povolením k průzkumu skončila platnost

Vysočina - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) by měla ukončit ve všech sedmi vytipovaných lokalitách v Česku geologický průzkum, protože s koncem roku 2016 skončila platnost povolení. Tvrdí to obce a spolky z Platformy proti hlubinnému úložišti. Platforma sdružuje 17 obcí a 11 spolků ze všech sedmi lokalit včetně Kraví hory na Bystřicku a patří do ní i iniciativa Nechceme úložiště Kraví hora.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení