VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Na Rohu hojnosti v Edenu návštěvníci ochutnají i dýňové pivo

Bystřice nad Pernštejnem - Hospodáři z Vysočiny sklidili všechnu úrodu a nyní zvou gurmány na podzimní hodování. Během víkendu 29. a 30. října ochutnají návštěvníci zábavního centra Eden od všeho trochu. Restaurace nabídnou degustační menu a chybět nebude ani dýňové pivo nebo hmyzí speciality.

Jedlík v Bystřici snědl dvě kila hrachové kaše za 86 vteřin

Bystřice nad Pernštejnem - Tradiční bystřické hody přinesly nový český rekord v pojídání hrachové kaše. Jeho držitelem se stal padesátiletý Pavel Malý z Bystřice nad Pernštejnem. Dokázal sníst dva kilogramy hrachové kaše s cibulkou za 86,32 vteřiny. Jeho výkon bude zapsán do České knihy rekordů. ČTK to řekl Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která eviduje české rekordy.

Další odklad, domy opraví až na jaře

Bystřice nad Pernštejnem - Až v příštím roce začnou letos několikrát odkládané stavební práce na opravách šesti bystřických paneláků v sídlišti 2. Se začátkem stavby, pro kterou je v letošním rozpočtu města vyčleněno 58 milionů korun, bystřická radnice na jaře získala příslib dotace až třiatřicet procent uznatelných nákladů, bylo přitom počítáno už letos v létě. Potom ale došlo k posunu na září a nakonec až na příští rok.

Bystřický Eden patří milovníkům brambor

Bystřice nad Pernštejnem – Že není možné sníst kilogram vařených brambor za 1 minutu a 47 sekund? Opak je pravdou. Kamil Hamerský z Domanína to v bystřickém centru Eden dokázal před zraky mnoha nadšených diváků.

Lidé se bojí o nejbližší obchod

Bystřice nad Pernštejnem - O prodejnu smíšeného zboží v Rovné, místní části Bystřice nad Pernštejnem, nechtějí přijít tamní obyvatelé. Současný majitel objektu, kde je prodejna v nájmu, hodlá budovu prodat a lidé z Rovného i vedlejšího Divišova se obávají, že případný nový majitel může mít s nemovitostmi jiné záměry.

V Bystřici nad Pernštejnem se zřítil paraglidista

Bystřice nad Pernštejnem – Devětatřicetiletý paraglidista nezvládl přistání na bystřickém letišti a zřítil se ze zhruba desetimetrové výšky na pole. S mnohačetným poraněním byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Brno – Bohunice.

Bystřická průmyslová zóna může být v příštím roce plná

Bystřice nad Pernštejnem – Další zájemce o místo v průmyslové zóně registruje bystřická radnice. K jejich uspokojení však potřebuje nejdříve prodloužit inženýrské sítě a obslužnou komunikaci.

OBRAZEM: V Edenu slavili dožínky

Bystřice nad Pernštejnem - Horáckou vesnicí v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem prošel v sobotu 27. srpna slavnostní krojovaný průvod s chasou a dožínkově ozdobeným vozem taženým koňmi. Poté návštěvníci zhlédli předání dožínkového věnce hospodáři a byli pozváni k dožínkovému stolu.

Boom Bystřické ligy: soutěž nabídne dvě úrovně, řadu přeběhlíků i Lísek

Bystřice nad Pernštejnem - Již třetí rok si budou moci týmy nadšenců, nejen z okolí Bystřice nad Pernštejnem, poměřit síly v hokejových kláních na místním stadionu. Díky úspěchu předchozích dvou ročníků se soutěž o pět týmů rozrostla na celkových patnáct.

Opilý hulvát ohrožoval ženu, deset dní nesmí domů

Bystřice nad Pernštejnem - Nejen nepříjemnosti s policejním stíháním, ale i starosti s tím, kde bude bydlet, vynesla sobotní výtržnost dvaačtyřicetiletému muži v Bystřici nad Pernštejnem.

Na Ukrajince už si okolí zvyklo. A co Tunisan?

Štěpánov nad Svratkou - Fotbalový klub ze Štěpánova nad Svratkou patří už přes deset let za útočiště hráčů z Ukrajiny. Jak se vůbec do Štěpánova dostali, kdo všechno už jím prošel a jak vznikl poslední přestup?

V Edenu uvařili ovesné pivo

Bystřice nad Pernštejnem - Již podruhé připravuje bystřický minipivovar Eden speciální ovesné pivo. Stejně jako loni i letos bude k ochutnání poslední víkend v srpnu na akci centra Eden s názvem Dožínky aneb Z pole až na talíř…

Meteostanice v Bystřici je bez proudu, zloděj vědcům ukradl baterky

Bystřice nad Pernštejnem – Bystřická meteostanice je bez proudu. Zloděj vědcům ukradl baterie. „Dosud neznámému pachateli se zřejmě hodilo sedm kusů gelových baterií a regulátor napětí. Tyto věci byly uloženy v plastovém boxu u měřící stanice počasí v katastru obce Bystřice nad Pernštejnem," uvedl policista Tomáš Procházka.

Ewa Farna: Za deset let jsem dospěla

Zvole - Jednou z účinkujících na festivalu Léto lásky v Šiklově mlýně byla i zpěvačka Ewa Farna, která doslova sršela energií a dobrou náladou. V největším přírodním zábavním areálu u Zvole nad Pernštejnem nebyla poprvé. „Už jsem tu kdysi byla. Asi před devíti lety a byla jsem tady z toho všeho strašně nadšená," říká Ewa Farna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies