VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Meteostanice v Bystřici je bez proudu, zloděj vědcům ukradl baterky

Bystřice nad Pernštejnem – Bystřická meteostanice je bez proudu. Zloděj vědcům ukradl baterie. „Dosud neznámému pachateli se zřejmě hodilo sedm kusů gelových baterií a regulátor napětí. Tyto věci byly uloženy v plastovém boxu u měřící stanice počasí v katastru obce Bystřice nad Pernštejnem," uvedl policista Tomáš Procházka.

Ewa Farna: Za deset let jsem dospěla

Zvole - Jednou z účinkujících na festivalu Léto lásky v Šiklově mlýně byla i zpěvačka Ewa Farna, která doslova sršela energií a dobrou náladou. V největším přírodním zábavním areálu u Zvole nad Pernštejnem nebyla poprvé. „Už jsem tu kdysi byla. Asi před devíti lety a byla jsem tady z toho všeho strašně nadšená," říká Ewa Farna.

Pigyáda bavila děti i jejich rodiče, na podiu zahrály hudební hvězdy

Zvole nad Pernštejnem – Velký hudební a zábavní festival se uskutečnil v zábavním parku Šikland. Jmenoval se Pigyáda a s podtitulem „Léto lásky" nabídl atraktivity pro děti i dospělé. Zatímco nejmenší návštěvníci si užili nespočet her na mnoha stanovištích, jejich rodiče si mohli vychutnat některé z koncertů hudebních hvězd. Festival spolupořádaly Evropa 2, Šikland a multimediální značka Pigy.

V Šiklově mlýně začíná Léto lásky

Zvole nad Pernštejnem - Velký hudební a zábavní festival Pigyáda Léto lásky startuje už v pátek v zábavním parku Šikland na Žďársku a potrvá do neděle 14. srpna. Akci společně připravily Šikland, rádio Evropa 2 a multimediální projekt Pigy.

Oprava bystřické sokolovny musí být rozdělena na etapy

Bystřice nad Pernštejnem - Na čtyřicet až padesát milionů korun by podle projektu mohla vyjít rekonstrukce bystřické chátrající sokolovny. „Sice jsme s tím víceméně počítali, že to bude takto vysoká částka, ale teď musíme rozhodnout, jak se sokolovnou dál. Původně jsme předpokládali, že využijeme nějakou dotaci, ale s tím se do budoucna už asi moc počítat nedá," vyjádřil se starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

Výběrové řízení na opravu paneláků vyhlásí příští týden

Bystřice nad Pernštejnem - Se zpožděním, ale přece, hodlá bystřická radnice začít s revitalizací šesti panelových domů na sídlišti Dva. Na tyto práce je v letošním rozpočtu města vyčleněno 58 milionů korun, přičemž dvacet milionů má činit dotace. Administrativní průtahy spojené s posuzováním projektu kvůli dotaci způsobily, že stavební práce nezačaly ještě před letními prázdninami, jak Bystřičtí původně plánovali.

Cooper dá na Bystřicku práci v továrně pěti stovkám lidí

Bystřice nad Pernštejnem – Až pět stovek lidí by v následujících třech letech mohla zaměstnat firma Cooper Standard Automotive, jež staví nový podnik v průmyslové zóně v Bystřici.

Zubštejn oživí hudba, zpěv a řinčení zbraní

Pivonice - Festival historického šermu, hudby a tance se i v letošním roce uskuteční v areálu zříceniny hradu Zubštejn, která se rozkládá nad vesničkou Pivonice, místní částí Bystřice nad Pernštejnem. Akce je naplánována od pátečního večera do neděle.

Za závody mají v Blažkově i cenu

Blažkov - Už 54. ročník závodů přes rybník se v neděli 24. července od 14 hodin uskuteční v Blažkově na Bystřicku. Akci, za kterou se v předloňském roce stali Nositelem tradic Bystřicka, pořádají tamní hasiči, kterým pomáhá řada dalších dobrovolníků z řad blažkovských obyvatel. Nejde už jenom o jízdu po úzké lávce přes rybník na bicyklu, protože součástí akce bývá i další zábava.

Prezident ukončil oficiální návštěvu Vysočiny v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem – Poslední z oficiálních návštěv prezidenta republiky Miloše Zemana, který v těchto dnech zavítal na Vysočinu, patřila Bystřici nad Pernštejnem. Ještě předtím se ale podíval do střediska novoměstského zemědělského družstva v Nové Vsi.

Stavbu nové firmy v Bystřici si nenechá ujít ani premiér

Bystřice nad Pernštejnem – V červenci se začne v bystřické průmyslové zóně stavět nová továrna nadnárodní společnosti s ústředím v USA Cooper Standard Automotive.

Ulice starého města dokončí v září

Bystřice nad Pernštejnem - V průběhu září budou dokončeny stavební práce na rekonstrukci částí ulic Farská, Bočkova a Zahradní. V ulicích „starého města" se již vystřídalo několik firem různých investorů, protože novým povrchům předchází rekonstrukce vodovodních a kanalizačních rozvodů, elektřiny, veřejného osvětlení, telekomunikačních sítí či instalace optické sítě.

U Habří byl obnoven a požehnán dřevěný kříž

Habří - Po dvaceti letech byl obnoven dřevěný kříž u Habří, místní části Moraveckých Pavlovic. Žehnání památky se zúčastnili nejen místní, ale také hosté z blízka i z daleka.

SK Bystřice oslavila kulatých 80 let fotbalu

Bystřice nad Pernštejnem - Sobotní den se v Bystřici nad Pernštejnem nesl v duchu velkých oslav. Místní fotbalový klub slavil 80 let od svého založení. Návštěvníci se mohli přijít podívat na fotbalová utkání, zakoupit upomínkové předměty se znakem klubu nebo se prostě jenom sejít s výraznými osobnostmi, ať už těmi, které „pověsily kopačky na hřebík", nebo s těmi stále hrajícími.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies