VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

For Family oživuje na Bystřicku tradici masopustu

Bystřice nad Pernštejnem – V sobotu se v bystřickém kulturním domě uskuteční první divadelní ples, letos na téma masopust. Zorganizovala ho místní organizace For Family a Divadlo beze jména z bystřické ZUŠ. „Chceme oživit místní tradice a nabídnout zábavu všem bez rozdílu věku," uvedla zástupkyně sdružení For Family Marcela Dědová.

Opadávající kachličky nahradí v bazénech světlemodrý plast

Bystřice nad Pernštejnem – Ještě před letní sezonou se změní bazény na bystřickém koupališti. Opadávající kachličky nahradí plast.

Na zimním stadionu v Bystřici nad Pernštejnem řádí malí Zubři

Bystřice nad Pernštejnem – Každé úterý odpoledne se návštěvníkům bystřického zimního stadionu naskytne neobvyklý pohled. Místo dospělých mužů se totiž po ledě prohání skupinka malých dětí v hokejové výzbroji.

V Dalečíně vodohospodáři rozbíjeli led na řece Svratce

Vysočina - V Dalečíně na Žďársku ve středu vodohospodáři rozbíjeli led, aby uvolnili koryto řeky Svratky ve spodní části obce. "Ve čtvrtek budou pokračovat nad splavem," řekl starosta Pavel Kadlec. Hladina Svratky v Dalečíně se před 18:00 ve středu držela na 193 centimetrech, což odpovídalo třetímu stupni povodňové aktivity. Pak rychle klesla na 145 centimetrů. Ve čtvrtek ráno byla už jen na 112 centimetrech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ale upozorňuje na to, že měření je v tomto místě ovlivněno ledovými jevy.

Muž se v opilosti dobýval do bytu, policisté ho následně převezli na záchytku

Bystřice nad Pernštejnem – Na protialkoholní záchytné stanici skončilv neděli 19. února dvaačtyřicetiletý muž.

V Rozsochách dodnes dodržují úterý. Ovšem místo basy tam pochovávají muzikanta

Rozsochy - Na oslavu masopustu v tradiční úterý nenechají dopustit lidé v Rozsochách. Podle nich je zvyk železná košile, a tak ostatky na jiný den rozhodně přesouvat nemíní.

Muž napadl svou příbuznou

Bystřice nad Pernštejnem - Případ slovního napadení ženy blízkým příbuzným řeší policisté v Bystřici nad Pernštejnem. Muž měl dokonce vyhrožovat i fyzickým násilím.

Nejlepší lezec zdolal ledovou stěnu ve Víru za necelých 24 vteřin

Vír - Necelých 24 vteřin potřeboval nejlepší lezec na zdolání ledové stěny ve Víru na Žďársku. Trať byla dlouhá přibližně 30 metrů. Vítězem sobotního závodu v ledovém lezení na rychlost - Vírský cepín se stal opět Milan Dvořáček. "Akci ovládl už počtvrté za sebou," řekl hlavní organizátor Slávek Matuška. Na stěnu se vydalo 24 horolezců a horolezkyň.

Nesměla řídit, přesto bourala

Bystřicko – Osmapadesátiletá žena měla ze zdravotních důvodů zakázáno řízení automobilu, přesto sedla za volant. Přišli na to policisté při dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Koroužné a Vír. Dvě osobní auta tam v pátek v podvečer o sebe zavadila zpětnými zrcátky.

Eden láká na uzené speciality

Bystřice nad Pernštejnem – Výrobky z udírny provoní v sobotu a v neděli Bystřici nad Pernštejnem. Uzené maso, klobásky, šunky i zabíjačkové speciality, jako jsou jitrničky, jelítka, škvarky a další pochutiny od těch nejlepších uzenářů z regionu – na to vše se mohou těšit návštěvníci, kteří o víkendu zavítají do centra Eden.

V Bystřici letos plánují zrychlení internetu

Bystřice nad Pernštejnem - V Bystřici letos plánují vyměnit koaxiální kabelové rozvody za optickou síť. Zaznamenat by to měli hlavně obyvatelé bystřických sídlišť, kteří budou mít rychlejší internet a lepší televizní signál.

Ukradl deset vepřových kýt

Bystřice nad Pernštejnem – Celkem deset kusů balené vepřové kýty v celku, rozvážené v plastových boxech o celkové váze necelých patnáct kilogramů, ukradl dosud neznámý pachatel v prodejně v ulici Zahradní.

Radnice zateplí šest domů na sídlišti 2

Bystřice nad Pernštejnem – Hned se začátkem jara se v bystřickém sídlišti 2 rozběhnou stavební práce na revitalizaci tří nízkých a tří výškových panelových domů. Práce v režii bystřické radnice se měly uskutečnit už loni, ale došlo k nečekanému zdržení ohledně protahujícího se potvrzení přislíbené dotace.

Parkoviště má zklidnit chaos před školami, vznikne v létě

Bystřice nad Pernštejnem – Třicet nových parkovacích míst vznikne v lokalitě kolem základní školy, gymnázia, mateřské školy a základní umělecké školy v Nádražní ulici. Dopravní situace se tam stává neúnosnou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies