VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Kopretina v Bystřici oslavila desáté výročí

Bystřice nad Pernštejnem - Deset let se již rodiny setkávají v bystřické Kopretině. V centru pro rodiny s dětmi, do něhož měsíčně zavítají více než dvě stovky klientů, včera oslavili jubileum.

Turisté vyrazí po třiačtyřicáté

Nedvědice - Překonat loňský účastnický rekord se v sobotu 23. dubna pokusí turisté při tradičním pochodu Za krásami okolí Nedvědice. Už 43. ročník výšlapu startuje od šesti hodin ráno z nedvědické sokolovny. Loni se do jarní přírody vydalo celkem 951 turistů a jezdců na kolech, čímž byl překonán předešlý rekord v podobě 909 lidí z roku 2013.

Za výstup se lidé odměnili skvělými výhledy

Rovečné – Jarní hvězdicovitý výstup na rozhlednu Horní les u Rovečného znovu uspořádal Klub českých turistů Jiřího Gutha – Jarkovského. Na houfy turistů čekalo na vrcholu kopce příjemné jarní počasí.

Sňatkový podvodník skončil ve Zvoli

Praha, Zvole u Bystřice nad Pernštejnem - Pomůžete najít hledaného muže? Tak zněla otázka, s níž se v neděli obrátil na veřejnost Jan Daněk z ředitelství pražské policie v souvislosti s pátráním po sedmačtyřicetiletém Michaelu Grusovi. Muži, který se vyhýbal nástupu do vězení, kde si má odsedět šest měsíců za zanedbání povinné výživy, a je také podezřelý z podvodů.

Parkovat na bystřickém náměstí už není problém

Bystřice nad Pernštejnem - Řada volných míst k parkování. To je zásadní změna na bystřickém náměstí od začátku dubna, kdy se tam za odstavení automobilu začalo prostřednictvím parkovacích automatů platit.

Motorkáři potěší klienty Rosy

Bystřice nad Pernštejnem – Až osm desítek členů klubu Harley – Davidson Club Praha přivítá bystřický denní stacionář. K setkání dojde v sobotu 23. dubna.

Nositelem tradic Bystřicka jsou divadelníci ze Sulkovce

Sulkovec - Letošním Nositelem tradic Bystřicka se stali divadelníci ze Sulkovce, malé obce ležící nedaleko Vírské přehrady. Anketu už popáté pořádala bystřická radnice ve spolupráci s Mikroregionem Bystřicko. Ocenění bude ochotníkům slavnostně předáno 1. května při příležitosti 250. výročí sulkovecké farnosti.

Nového šéfa Edenu radnice začne hledat až na podzim

Bystřice nad Pernštejnem - Až po skončení hlavní turistické sezony bude bystřická radnice hledat nového šéfa turistického centra Eden. Letošní sezona proběhne bez prvního ředitele centra a autora celého projektu Michala Buriana, který ke konci února ve své funkci skončil.

Vírské ferraty jsou hotové, otevřou se začátkem dubna

Vír - První dubnovou sobotu budou oficiálně zprovozněny dvě nové ferraty ve Víru. Zajištěné cesty ve skalách dokončili tamní horolezci na podzim.

Narozeniny v Edenu chutnaly po fíkovém pivu

Bystřice nad Pernštejnem – Své první narozeniny oslavilo v sobotu centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Lidé viděli výstavu velikonočních kraslic a mohli ochutnat speciální pivo s fíkovou příchutí. Svezli se také na koních v edenské jízdárně a zúčastnili se prohlídek Panského bydlení, Horácké vesničky a Ekopavilonu.

Bystřice bude majitelům přispívat na opravy fasád domů na náměstí

Bystřice nad Pernštejnem - Přispět na opravu fasád majitelům domů na Masarykově náměstí se rozhodla bystřická radnice. Za tímto účelem tamní zastupitelé schválili rozpočtové opatření ve výši tři sta tisíc korun, které budou přesunuty do nového grantového programu pro poskytování dotací na opravu fasád domů na náměstí.

Za stání na náměstí se začne platit

Bystřice nad Pernštejnem - Od začátku dubna si budou muset řidiči parkující na Masarykově náměstí dojít k nejbližšímu automatu pro parkovací lístek a při odjezdu za odstavení svého automobilu zaplatit. Parkovací automaty mají být na náměstí instalovány v příštím týdnu. „Na náměstí bude pět automatů, zpoplatněno bude parkování po celé ploše náměstí," potvrdil starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

V Bystřici vyhodnotili amnestii

Bystřice nad Pernštejnem - Vyhodnocení amnestie na poplatky z prodlení za pronájem obecních bytů, která byla vyhlášena od 1. října do konce února letošního roku, vzali na vědomí bystřičtí zastupitelé.

Centrum Eden slaví narozeniny

Bystřice nad Pernštejnem – Své první narozeniny oslaví v sobotu 19. března centrum Eden. Návštěvníci se mohou těšit na pořádný dort, narozeninové menu a speciální fíkové pivo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies