VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Bystřická průmyslová zóna může být v příštím roce plná

Bystřice nad Pernštejnem – Další zájemce o místo v průmyslové zóně registruje bystřická radnice. K jejich uspokojení však potřebuje nejdříve prodloužit inženýrské sítě a obslužnou komunikaci.

OBRAZEM: V Edenu slavili dožínky

Bystřice nad Pernštejnem - Horáckou vesnicí v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem prošel v sobotu 27. srpna slavnostní krojovaný průvod s chasou a dožínkově ozdobeným vozem taženým koňmi. Poté návštěvníci zhlédli předání dožínkového věnce hospodáři a byli pozváni k dožínkovému stolu.

Boom Bystřické ligy: soutěž nabídne dvě úrovně, řadu přeběhlíků i Lísek

Bystřice nad Pernštejnem - Již třetí rok si budou moci týmy nadšenců, nejen z okolí Bystřice nad Pernštejnem, poměřit síly v hokejových kláních na místním stadionu. Díky úspěchu předchozích dvou ročníků se soutěž o pět týmů rozrostla na celkových patnáct.

Opilý hulvát ohrožoval ženu, deset dní nesmí domů

Bystřice nad Pernštejnem - Nejen nepříjemnosti s policejním stíháním, ale i starosti s tím, kde bude bydlet, vynesla sobotní výtržnost dvaačtyřicetiletému muži v Bystřici nad Pernštejnem.

Na Ukrajince už si okolí zvyklo. A co Tunisan?

Štěpánov nad Svratkou - Fotbalový klub ze Štěpánova nad Svratkou patří už přes deset let za útočiště hráčů z Ukrajiny. Jak se vůbec do Štěpánova dostali, kdo všechno už jím prošel a jak vznikl poslední přestup?

V Edenu uvařili ovesné pivo

Bystřice nad Pernštejnem - Již podruhé připravuje bystřický minipivovar Eden speciální ovesné pivo. Stejně jako loni i letos bude k ochutnání poslední víkend v srpnu na akci centra Eden s názvem Dožínky aneb Z pole až na talíř…

Meteostanice v Bystřici je bez proudu, zloděj vědcům ukradl baterky

Bystřice nad Pernštejnem – Bystřická meteostanice je bez proudu. Zloděj vědcům ukradl baterie. „Dosud neznámému pachateli se zřejmě hodilo sedm kusů gelových baterií a regulátor napětí. Tyto věci byly uloženy v plastovém boxu u měřící stanice počasí v katastru obce Bystřice nad Pernštejnem," uvedl policista Tomáš Procházka.

Ewa Farna: Za deset let jsem dospěla

Zvole - Jednou z účinkujících na festivalu Léto lásky v Šiklově mlýně byla i zpěvačka Ewa Farna, která doslova sršela energií a dobrou náladou. V největším přírodním zábavním areálu u Zvole nad Pernštejnem nebyla poprvé. „Už jsem tu kdysi byla. Asi před devíti lety a byla jsem tady z toho všeho strašně nadšená," říká Ewa Farna.

Pigyáda bavila děti i jejich rodiče, na podiu zahrály hudební hvězdy

Zvole nad Pernštejnem – Velký hudební a zábavní festival se uskutečnil v zábavním parku Šikland. Jmenoval se Pigyáda a s podtitulem „Léto lásky" nabídl atraktivity pro děti i dospělé. Zatímco nejmenší návštěvníci si užili nespočet her na mnoha stanovištích, jejich rodiče si mohli vychutnat některé z koncertů hudebních hvězd. Festival spolupořádaly Evropa 2, Šikland a multimediální značka Pigy.

V Šiklově mlýně začíná Léto lásky

Zvole nad Pernštejnem - Velký hudební a zábavní festival Pigyáda Léto lásky startuje už v pátek v zábavním parku Šikland na Žďársku a potrvá do neděle 14. srpna. Akci společně připravily Šikland, rádio Evropa 2 a multimediální projekt Pigy.

Oprava bystřické sokolovny musí být rozdělena na etapy

Bystřice nad Pernštejnem - Na čtyřicet až padesát milionů korun by podle projektu mohla vyjít rekonstrukce bystřické chátrající sokolovny. „Sice jsme s tím víceméně počítali, že to bude takto vysoká částka, ale teď musíme rozhodnout, jak se sokolovnou dál. Původně jsme předpokládali, že využijeme nějakou dotaci, ale s tím se do budoucna už asi moc počítat nedá," vyjádřil se starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

Výběrové řízení na opravu paneláků vyhlásí příští týden

Bystřice nad Pernštejnem - Se zpožděním, ale přece, hodlá bystřická radnice začít s revitalizací šesti panelových domů na sídlišti Dva. Na tyto práce je v letošním rozpočtu města vyčleněno 58 milionů korun, přičemž dvacet milionů má činit dotace. Administrativní průtahy spojené s posuzováním projektu kvůli dotaci způsobily, že stavební práce nezačaly ještě před letními prázdninami, jak Bystřičtí původně plánovali.

Cooper dá na Bystřicku práci v továrně pěti stovkám lidí

Bystřice nad Pernštejnem – Až pět stovek lidí by v následujících třech letech mohla zaměstnat firma Cooper Standard Automotive, jež staví nový podnik v průmyslové zóně v Bystřici.

Zubštejn oživí hudba, zpěv a řinčení zbraní

Pivonice - Festival historického šermu, hudby a tance se i v letošním roce uskuteční v areálu zříceniny hradu Zubštejn, která se rozkládá nad vesničkou Pivonice, místní částí Bystřice nad Pernštejnem. Akce je naplánována od pátečního večera do neděle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení