VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veselské hudební odpoledne se povedlo

Nové Veselí - Městys Nové Veselí leží v hraničním pásmu Českomoravského pomezí, kudy vedly významné zemské cesty. Žilo tam mnoho významných osob a tak není divu, že současní obyvatelé na ně s úctou vzpomínají.

6.4.2017
SDÍLEJ:

Veselské hudební odpoledne v sokolovně v Novém Veselí se konalo v neděli 26. března. Konečným vystoupením kapely Veseláci bylo přehrání Novoveselské polky přímo z jeviště.Foto: archiv

V tomto duchu se nesl úvod pořadu Veselského hudebního odpoledne v místní sokolovně, který se konal v neděli dne 26. března a pořadatelé z obecního úřadu v čele se starostou Zdeňkem Křivánkem, radním Lubošem Bartůňkem v pozici moderátora a dalšími spolupracovníky, připravili zábavný pořad, ve kterém se představily soubory Horácká muzika s primášem Milanem Novákem a Veseláci s kapelníkem Janem Vencelidesem.

Moderátor Luboš Bartůněk přivítal všechny přítomné i čestné hosty, mezi kterými byli: duchovní správce místní Římskokatolické farnosti Miroslav Kazík, hudební skladatel Jiří Volf z Brna a textař Jaroslav Hájek z Kaliště pod Javořicí.

Následně bylo přítomným promítnuto na plátně video s kulturními i společenskými událostmi v Novém Veselí, které proběhly v roce 2016. Tam byla také poprvé přehrána nahrávka písně Novoveselská polka výše uvedených autorů. Toto video mělo v zaplněném sále velký ohlas lze jen chválit ty, kteří nám umožnili zhlédnout v krátkém čase tolik akcí, které se v Novém Veselí konaly.

I vy můžete přispět do svých novin!
Podělte se s ostatními čtenáři Žďárského deníku a týdeníku Vysočina o cokoliv, co vás ve vašem okolí zaujalo, překvapilo, potěšilo, nebo naopak rozzlobilo. Můžete nám posílat texty i fotografie z nejrůznějších akcí a událostí. Pište na email: redakce.zdarsky@denik.cz

Tady bylo vidět, že úřad městyse podporuje a organizuje ve spolupráci s místními spolky kulturní i společenskou činnost svých spoluobčanů. Na těchto akcích se upevňují přátelství, mezilidské vztahy, a proto jsem přesvědčen, že obyvatelům v Novém Veselí se žije dobře, neboť se v obci stále něco děje v tom dobrém smyslu slova.

Dalším vstupem moderátora bylo představení nových hudebních nosičů DVD Průvodce kulturním a společenským životem Nové Veselí 2016, které zpracoval Stanislav Černý za podpory městyse, dále pak CD Tam u nás… s písničkou Novoveselská polka, kterou autoři složili právě na míru této krásné obci.

CD obsahuje celkem 14 skladeb našich známých autorů. Oba tyto tituly pokřtil svěcenou vodou pan farář Kazík za přítomnosti starosty i autorů, kteří k tomu přidali i pár slov. Došlo také na předání pamětních listů a dárkových košů autorům skladby od starosty městyse Zdeňka Křivánka za velkých ovací přítomných posluchačů.

Konečným vystoupením kapely Veseláci bylo přehrání této Novoveselské polky přímo z jeviště, kdy se ke zpívajícímu bubeníkovi a kapelníkovi Janu Vencelidesovi přidaly zpěvačky Šárka Večeřová a Věra Kupová. Závěr celého Veselského hudebního odpoledne ukončilo vystoupení Horácké muziky primáše Milana Nováka a podpisová akce autorů všem, kteří si zakoupili CD.

Tak skončilo krásné setkání všech přátel lidové hudby, která má i v Novém Veselí mnohaletou tradici a písničky, které se hrají, opěvují krásy naši vlasti a vzpomínky na to všechno hezké, co jsme prožili. Poděkování patří všem těm, co se podíleli na přípravě tohoto pořadu, účinkujícím i pořadatelům a hlavně městysi Nové Veselí v čele se starostou Zdeňkem Křivánkem.

Do Nového Veselí se budeme jistě všichni rádi vracet mezi dobré lidi. Příjemnou zábavu při poslechu písniček Veseláků Jana Vencelidese a jubilejní čtyřicáté skladby textaře Jaroslava Hájka o městech a vesnicích Novoveselská polka.

Karel Novotný, publicista a misionář dechové hudby Leština u Světlé

Autor: Redakce

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vedoucí Kouty poprvé na jaře vyhrály, odnesla to juniorka Vrchoviny

Fotbalisté Křoví (ve žlutém) dlouho srdnatě vzdorovali vedoucím Dukovanům. Kvalita soupeře se ale nakonec projevila a hosté odjeli s prohrou 1:6.

Jarní krize Měřína se dál prohlubuje

Kadovští v neděli postaví májku, upálí čarodějnici a vypustí lampiony štěstí

Kadov – Neděle bude v Kadově ve znamení práce i zábavy. Poslední dubnový den musí místní obyvatelé dle zavedených zvyklostí ozdobit a postavit májku, vytvořit hranici a upálit čarodějnici.

Snídat férově se bude ve Žďáře na louce ve Farských humnech

Žďár nad Sázavou – Férově snídat se bude ve Žďáře nad Sázavou i letos. Happening Férová snídaně, který je piknikem pro širokou veřejnost podporující prodej fairtradových a lokálních produktů, se v okresním městě uskuteční v sobotu 13. května od 9 do 12 hodin.

Sexuální slídil Pejchal neuspěl s odvoláním a půjde sedět

Dobroutov/Brno - Pětatřicetiletý Vladimír Pejchal z Dobroutova na Jihlavsku půjde definitivně na pět a půl roku do vězení za nevhodné obtěžování nezletilých dívek, vydírání, nebezpečné pronásledování, křivé obvinění a nezákonné navazování kontaktů s dětmi mladšími patnácti let.

Záchranáři vyjíždí čím dál častěji. Každých 12 minut

Vysočina – Zdravotnická záchranná služba (ZZS) za posledních deset let zvýšila svůj počet výjezdů v Kraji Vysočina zhruba o čtvrtinu. Nyní vyjíždí každých dvanáct minut. Stále častěji v terénu pomáhají kromě záchranářů i lékaři. Nejvíce vyjíždění k chronicky nemocným lidem a seniorům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies