VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přijďte na festival Pod Zelenou horou

Žďár nad Sázavou - První nádvoří žďárského zámku se v sobotu 19. července promění v jeden velký festivalový areál. Brzy po obědě tam totiž odstartuje další pokračování letního hudebního a kulturního festivalu pořádaného místním kulturním centrem Batyskaf.

17.7.2008
SDÍLEJ:

Jedna z hlavních hvězd festivalu Pod Zelenou horou, slovenský objev loňské festivalové sezóny – kapela Družina, kombinuje klasickou rockovou hudbu s folklorními vlivy.Foto: Zdeněk Navrátil

Letmý pohled do programu ukazuje, že festival „Pod Zelenou horou“ letos nabídne návštěvníkům zajímavá vystoupení téměř dvou desítek hudebních a uměleckých uskupení.

„Velkou změnou oproti minulému roku je hlavně fakt, že jsme festival přesunuli z Olešenky u Přibyslavi do Žďáru nad Sázavou. Festival „Pod Zelenou horou“ tak volně navazuje na čtyřletou tradici festivalu Olešenka Open Air“, vysvětluje Aleš Kostečka, hlavní dramaturg festivalového hemžení.

"Díky spolupráci s majitelem zámku se podařilo celý festival posunout zase o kousek dál. Letos se tak návštěvníci mohou těšit na mnoho kvalitních kapel v čele s legendární blues-rockovou formací -123 minut, mariánskolázeňskými 100°C, či na brněnské Mushy Muxx,“ přibližuje program festivalu Kostečka.

Podle jeho kolegy Radka Studeného však výčet zajímavých skupin není ani zdaleka úplný. „Vedle již zmiňovaných se velmi těším také na slovenský objev loňské sezony, kterým je skupina Družina, co se v bigbítu inspiruje folklorními motivy, dále polské kvarteto JB project, které kombinuje jazz a blues s moderními postupy, a samozřejmě žďárské hip-hopové legendy Hoochachos,“ upozorňuje na další hudební lahůdky Radek Studený.

Program festivalu

---------------

Výčet lákadel letního festivalu „Pod Zelenou horou“ by však nebyl úplný, kdyby nebylo zmíněno rovněž bohaté občerstvení, stolní fotbálek zdarma, čajovna, hrnčířský kruh, ukázky kovářské práce či vlasové studio. Chybět nebude ani Galerie Tryko, kde si každý může vyměnit své staré tričko za nové. Podle obou organizátorů se návštěvníci mohou „vyřádit“ také ve výtvarné a izolačkové dílně, zahrát si pétanque, nebo si zaházet létajícími talíři.

Festival „Pod Zelenou horou“ je mezi podobně laděnými festivaly výjimečný hlavně díky prostředí, ve kterém je umístěn. Málokdy se totiž podobný festival podaří umístit přímo v areálu takové kulturní památky, jakou je právě žďárský zámek. V tomto případě se to však podařilo. „Majitel zámku Radslav Kinský a hlavně místní hasičský sbor nám při organizaci festivalu vyšli vstříc, za což jim patří velké díky,“ připomíná Aleš Kostečka.

Ten si myslí, že také díky nim mohou pořadatelé návštěvníkům dopřát netradiční zážitek, který s sebou „festival na zámku“ přináší, a to včetně možnosti přespání v nedalekém kempu u Pilské nádrže. Festival „Pod zelenou horou“ odstartuje v sobotu 19. července přesně ve 13 hodin.

Zdeněk Navrátil

17.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Několik vzrostlých stromů bouřka vyvrátila také v aleji u žďárského zámku. S odstraněním kmene, který přepadl přes zámeckou zeď do zahrady Kinských, museli přijet pomoci žďárští profesionální hasiči.
18

Bouřky na Žďársku lámaly stromy, hasiči nevěděli, kam vyjet dříve

Ilustrační foto

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies