VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.10.2016

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina vytvořili v Brodě nový český rekord

Havlíčkův Brod – Tomáš Klus s Cílovou skupinou se po roce vrátil na koncertní pódia. V pátek 30. září 
v Kulturním domě Ostrov 
v Havlíčkově Brodě zahájil Recyklus Tour.

1.10.2016

Metalistka Vladivojna ukáže i svou poetickou tvář

Chotěboř – Vladivojna La Chia je nekonvenční umělkyně, jíž fanoušci budou znát především jako lídra crossoverové kapely Vladivojsko.

30.9.2016

Časosběr je náročnější než běžná dokumentaristika

Jihlava – Jihlavu ve středu navštívila legenda českého dokumentárního filmu Helena Třeštíková. Zájemci si v kině Dukla mohli poslechnout, jaké úskalí přináší časosběrná dokumentární tvorba, kdy hlavní postavy snímků režisérka sleduje několik let.

30.9.2016

Nadcházející víkend opanují v kraji Dny otevřených ateliérů

Vysočina – Začíná šestý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny.

30.9.2016

Otevřené ateliéry umožní vidět šikovné ruce

Žďársko - V téměř pěti desítkách atelierů, dílen, výstavních síní a galerií se ve žďárském okrese o víkendu otevřou dveře pro veřejnost v rámci vysočinských Dnů otevřených ateliérů. Návštěvníci v řadě z nich budou moci koukat výtvarníkům pod ruce a sledovat jejich práci, případně si od nich nechat vysvětlit postup vzniku toho kterého díla.

29.9.2016

Kostra držící ptáka překvapí chodce i cyklisty do Beranova

Jihlava – Kostra držící vycpaného ptáka, lidská hlava, figurína, bota a kočka 
s bublinou u pusy, jejíž obsah si mohou kolemjdoucí domyslet. To jsou atributy tvořící malbu, která od minulého týdne zdobí fasádu ateliéru Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) Jihlava-Helenín.

27.9.2016

OBRAZEM: Tomáš Klus zahájil svoji tour na skládce v Petrůvkách

Třebíč, Petrůvky – Oblíbený muzikant Tomáš Klus zahájí velkým koncertem už tento pátek Recyklus tour. Chce během ní upozornit na to, jak špatně se k naší planetě chováme a jak toto své počínání přehlížíme. Ještě před koncertní šňůrou se vydal na Třebíčsko, aby své turné na tamní skládce odpadů stylově odstartoval.

20.9.2016

Výstava Broučci Jana Karafiáta

Havlíčkův Brod – V letošním podzimním výstavním projektu věnovaném opět dětem připomínáme dvě letošní výročí spojené s jedinou knihou a jejím autorem. Jedná se o tematickou výstavu „Broučci Jana Karafiáta".

18.9.2016

Petr Bende zahrál ve žďárském Hettichu

Žďár nad Sázavou - Den otevřených dveří si ve Žďáře pro veřejnost připravila společnost Hettich.

17.9.2016

Ochotníci budou hrát pro dobrou věc

Nové Město na Moravě – Soubor amatérských herců Ochotníci z Novoměstska chystá na 1. říjen v kulturním domě v Novém Městě na Moravě benefiční představení. Spolupracují na něm s Domácím hospicem Vysočina, který se zaměřuje na pomoc nevyléčitelně nemocným lidem a jejich blízkým.

17.9.2016

Raději si jedu poslechnout kapely naživo, říká Karel Nechvátal

Moravské Budějovice - Karel Nechvátal je ředitelem Městského kulturního střediska Beseda v Moravských Budějovicích. Sám je muzikant, a tak rád dává prostor i začínajícím místním kapelám. „Je potřeba, aby si zvykly na pódium," říká.

16.9.2016

Knižní veletrh opět navštíví tisíce lidí

Havlíčkův Brod – Přípravy letošního Podzimního knižního veletrhu, který bude už za měsíc hostit velký sál havlíčkobrodského KD Ostrov, jsou v plném proudu.

16.9.2016

Skřipácká muzika se dostala na prestižní národní seznam

Jihlavsko – Skřipácká muzika z Jihlavska se dostala na prestižní národní seznam. Tedy na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

15.9.2016

Rebelfest odstartuje se všemi pěti „P"

Havlíčkův Brod – Zahájení prvního ročníku Rebelfestu se blíží. Uskuteční se v sobotu 17. září v areálu havlíčkobrodského Měšťanského pivovaru.

15.9.2016

V Horáckém muzeu si připomenou si Františka Josefa I.

Nové Město na Moravě - Do časů „za císaře pána" se přenesou návštěvníci Horáckého muzea, kde je od čtvrtka připravena výstava ke stému výročí smrti Františka Josefa I. Expozice přibližuje, jak se Nové Město proměnilo v průběhu 19. století a začátkem 20. století a jak během doby vlády císaře Františka Josefa I. (1848-1916) získalo mnoho svých dominantních staveb a uměleckých památek.

15.9.2016

Zámecký koncert završí hudební sezonu v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou – Koncertem finských umělců cembalisty Aapo Häkkinena a flétnistky Pauliiny Fredové vyvrcholí letošní hudební sezona na zámku v Náměšti nad Oslavou. Uskuteční se v sobotu 17. září.

14.9.2016

V Polné zachraňují varhany

Polná - Barokní nástroj v hlavním polenském chrámu Nanebevzetí Panny Marie na Husově náměstí prochází rozsáhlou opravou za bezmála deset milionů korun.

14.9.2016

V Třebíči zahraje Will Johns, naděje britského blues

Třebíč - Nová velká naděje britského blues, zpěvák a kytarista Will Johns, už zítra zahraje v Národním domě v Třebíči. Koncert začíná v devatenáct hodin, vstupné vyjde na sto dvacet korun.

8.9.2016

Do běžně nepřístupných památek mohou nahlédnout stovky zvědavců

Pelhřimov – Milovníci historických objektů či pouze zvědaví jedinci budou už toto sobotu v Pelhřimově 
a jeho blízkém okolí ve svém živlu.

8.9.2016

Stavění máje odstartovalo Bítešské hody

Velká Bíteš - Postavením máje za doprovodu dechovky a následným otevřením hodových sklípků ve středu odpoledne začaly vyhlášené Bítešské hody. Ty potrvají do 14. září, a zejména víkendové akce do města každým rokem lákají stovky návštěvníků.

5.9.2016

Pošta vydává nové známky, na jedné je i jihlavský levhart

Jihlava – Jen na třech poštovních známkách se dosud objevila Jihlava. Na jedné je zmíněna jako sjezd z dálnice, na dalších dvou je samotné město. A brzy přibude další známka – se zvířecím motivem. Ovšem nebude na ní ježek, symbol města, ale šelma. Levhart sněžný.

31.8.2016

Zámek se zahalí do tmy Klášterní noci

Žďár nad Sázavou - Klášterní noc se nad žďárským zámkem a Zelenou horou rozprostře v sobotu 3. září. „Už tradiční Klášterní noc v areálu zámku rodiny Kinských letos ukáže život v klášteře v celé jeho šíři od duchovna přes kreativitu, zahrady až po hudbu a umění," přiblížila Hana Chytrá z úseku marketingu Zámku Žďár nad Sázavou.

29.8.2016

Depozitář muzea skrýval dvě opony. Jedna z nich se vrátí domů

Havlíčkobrodsko – Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod má ve svém depozitáři dvě monumentální historické opony ochotnických divadelních spolků z Lipnice nad Sázavou a tehdejšího Německého Brodu.

28.8.2016

Kapele Rose Band HB vévodí dvě trubky

Havlíčkův Brod - Mezi nejúspěšnější hudební tria současnosti se za velmi krátkou dobu zařadil ROSE BAND HB.

23.8.2016

Dnes fotí každý, ale nikdo nevystavuje

Havlíčkův Brod – Tradice fotografie v Brodě neupadá, i po padesáti pěti letech je o ni zájem.

21.8.2016

Opravovat památky mohou nejen zkušení řemeslníci

Vysočina - Obnovu památek a starost o ně se může naučit každý v kurzech.

20.8.2016

Náměšťské mimořádné prohlídky bývají vyprodané

Třebíčsko – Víkendové večerní prohlídky s divadelním souborem Exulis na zámku v Náměšti nad Oslavou byly zcela vyprodané. A podobně se daří i ostatním památkám na Třebíčsku.

20.8.2016

Dokumenty se promítají na střeše nebo i na hřbitově

Jihlava - Jako předzvěst festivalu dokumentů začalo Živé kino.

20.8.2016

Slavnosti jeřabin začaly. Potrvají měsíc

Žďár nad Sázavou – Dvaadvacátý ročník Slavností jeřabin zahájil průvod, v jehož čele kráčeli nepřehlédnutelní obři z Flobecqu. Kulturní festival, do jehož organizace se zapojilo hned několik městských subjektů, potrvá až do 18. září.

19.8.2016

Dražba při koncertu bratří Ebenů podpoří Domácí hospic Vysočina

Jimramov - Bratři Ebenové nepatří ke skupinám, které by koncertovaly obden a objížděly kdejakou štaci. I na Vysočině jsou spíše vzácnými hosty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení