VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.11.2016

Portimo může být Neziskovkou roku

Nové Město na Moravě - Čtvrtý ročník soutěže Neziskovka roku pro neziskové organizace jde do finále. Prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění.

31.10.2016

Na festivalu letos bodovaly
 hned dva české dokumenty

Jihlava – FC Roma a Normální autistický film, to jsou hned dva rovnocenní vítězové letošního jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.Hlavní cenu těmto dvěma dokumentům odborná porota udělila v sekci Česká radost.

31.10.2016

V Zoo Jihlava vznikly nové dominantní dřevořezby

Jihlava – V jihlavské zoologické zahradě mohou návštěvníci nově najít a obdivovat dvě výrazné dřevořezby zvířat.

30.10.2016

S alkoholem bojují za pomoci umění

Havlíčkův Brod – Zajímavou výstavu umělecké tvorby si mohou až do 9. listopadu prohlédnout návštěvníci Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

28.10.2016

Batyskaf slaví 14. narozeniny

Žďár nad Sázavou – Žďárské kulturní centrum Batyskaf slaví již své 14. narozeniny. Na oslavě, která se koná v sobotu 29. října od 21 hodin zahraje elektropopová brněnská skupina Midi Lidi a americký producent Winston Lasker.

28.10.2016

Také si občas zanadávám, říká Svěrák

Kdysi jsem dodržoval pravidlo, že musím každý den napsat alespoň jednu normostranu, což aktuálně bohužel neplatí. Nemám na to čas, říká spisovatel, herec, dramatik, scenárista a autor písňových textů Zdeněk Svěrák.

27.10.2016

Do zámku se dokutálely dýně

Žďár nad Sázavou - Dýně se dokutálely do zámku ve Žďáru nad Sázavou a v sobotu 29. října od 15 do 18 hodin bude jejich velký den. Budou z nich vyřezané obličeje, vydlabané vázy s naaranžovanými květinami a polévka i dezerty. Děti budou moci tvořit v keramických dílnách nebo z podzimních plodů.

26.10.2016

Střihavka bude hvězdou Rockového plesu v Chotěboři

Chotěboř – V pořadí druhý Rockový ples a k němu samozřejmě rockový host – to vše se chystá 29. října v chotěbořské sokolovně.

25.10.2016

Skleněné plastiky Petra Hory

Vysočina – Krajské Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě se stále snaží popularizovat sklářství a představovat vše hodnotné, co v tomto oboru na Vysočině vzniká či již vzniklo.

25.10.2016

Jubilejní dvacátý ročník festivalu dokumentů dnes začíná, nabízí 310 snímků

Jihlava – Světovou premiérou filmu Zákon Helena české dokumentaristky Petry Nesvačilové bude dnes ve dvacet hodin zahájen jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

24.10.2016

V muzeu mají třísky ze schodů, po kterých chodil Karel Havlíček Borovský

Havlíčkův Brod – Zajímavý objev související s pobytem Karla Havlíčka Borovského ve vyhnanství v jihotyrolském Brixenu učinili zaměstnanci Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě.

22.10.2016

Kouzelník Harry Potter se vrací. A s ním přichází také černá magie

Havlíčkův Brod - Po dlouhých devíti letech opět zajásaly miliony čtenářů po celém světě. Na knižních pultech se objevil osmý příběh ze světa čar a kouzel – Harry Potter a prokleté dítě.

21.10.2016

Clintonová, nebo Trump? Volit se bude také v Jihlavě

Jihlava – Na dny se počítá čas do začátku jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Jen o několik dnů později se otevřou americké volební místnosti.

20.10.2016

Ještě nekončím, vzkazuje sochař Jan Zoubek

Pelhřimov – Srpnové narozeniny rozhodně neslavil ve velké společnosti. Sešel se s rodinou, přijeli oba synové i s vnoučaty, žádné bujaré veselí se nekonalo.

20.10.2016

Žilková: Žít s ochrankou v patách není jednoduché

Chotěboř – Oblíbená herečka, držitelka Českého lva, Veronika Žilková byla nedávno hostem v Kavárně Chotěboř.

20.10.2016

Miroslav Donutil si v rodném městě převezme cenu

Třebíč - Excelentní herec, vypravěč a třebíčský rodák Miroslav Donutil do svého rodného města přiváží zábavný pořad Na kus řeči aneb Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Pořad se uskuteční při příležitosti vzniku ČSR a udělení cen města významným osobnostem veřejného života.

19.10.2016

V kině pokřtí knihu Vize ZR 2050

Žďár nad Sázavou - V pátek 21. října ve 20.20 hodin se ve žďárském Kině Vysočina odehraje křest knihy s názvem Vize ZR 2050. Ta je shrnutím všech aktivit, které se ve městě uskutečnily v rámci festivalu Živé proStory, tedy soutěž dětí, workshopy studentů a návrhy architektů v rámci takzvaných Městských zásahů doplněných o představy města a místních firem.

15.10.2016

Benefice vynesla přes 150 tisíc korun

Nové Město na Moravě – Více než 150 tisíc korun letos vydělala už pátá benefice Na jedné lodi, ve vlnách života novoměstské obecně prospěšné společnosti Portimo. Akci navštívilo na 800 příznivců dobročinnosti a zábavy. Vybrané peníze pomohou dětem, ale i dospělým nacházejícím se v nepříznivé sociální situaci.

14.10.2016

Festival dokumentů nabídne celkem 310 filmů

Jihlava – Do startu jubilejního dvacátého ročníku největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě zbývá už jen několik dní.

14.10.2016

V Havlíčkově Brodě v pátek začíná podzimní knižní veletrh

Havlíčkův Brod - Šestadvacátý knižní veletrh se bude konat v pátek 14. a v sobotu 15. října v Havlíčkově Brodě.

13.10.2016

Vrhač házel nože a má nový rekord

Pelhřimov – Kluk v šátku 
a s nožem v ruce, mistr světa v hodu nožem Adam Čeladín, se v úterý dopoledne pokusil o rekord na dvoře pelhřimovské radnice.

12.10.2016

Třebíčská památka Unesco se může rozšířit o zámek

Třebíč - Mezi třebíčské památky Unesco patří nyní židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa. Přibýt by mezi ně mohl také tamní zámek, který s bazilikou sousedí.

11.10.2016

U žďárského modrého hřiště přibyly tři sochy

Žďár nad Sázavou - Tři pískovcové sochy, které v srpnu vznikly v rámci sochařského sympozia Žďáření 2016, byly instalovány poblíž cyklostezky u žďárského Modrého hřiště.

7.10.2016

Námětem obrazu se stala světelská školní huť

Světlá nad Sázavou - Akademie – Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová ve Světlé nad Sázavou, která si v těchto dnech připomíná půlstoletí své existence, má jedno speciální vybavení.

6.10.2016

Zůstat jen doma? Byla bych tam nešťastná, říká Jana Černá

Nové Město na Moravě - O tom, že věk není tím nejdůležitějším, co ovlivňuje aktivní život člověka, přesvědčuje dnes a denně někdejší gymnaziální profesorka z Nového Města na Moravě Jana Černá. Se svou láskou k městu, v němž prožila celý svůj život, se rozhodně netají.

6.10.2016

Fanoušci internetových videí se sjedou do Jihlavy

Jihlava – Jihlavský kulturní dům (DKO) bude už zítra opět hostit akci zvanou CineTube, v rámci které se představí tvůrci videí nazývaní youtubeři. Akce začíná v pět hodin odpoledne.

4.10.2016

Tématem knižního veletrhu budou také ceny

Havlíčkův Brod – Jak zachránit svět knihy pro čtenáře? Pevnými cenami. I to bude jedno z aktuálních témat už 26. ročníku nadcházejéícího Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, který se uskuteční v Kulturním domě Ostrov 14. a 15. října.

4.10.2016

Jan Šibík popisuje útrapy lidí snímky i texty z Bible

Žirovnice - Konfrontace starověkých textů s moderním médiem fotografie a také konfrontace současného člověka s věčnými otázkami života jsou hlavními tématy putovní výstavy Jobova zvěst fotoreportéra Jana Šibíka.

4.10.2016

Týden knihoven nabízí řadu lákadel

Žďársko - Do dvacátého ročníku Týdne knihoven, který odstartoval včera, se zapojily i knihovny na Žďár-sku. Až do neděle tak čeká nejen na jejich pravidelné čtenáře řada aktivit.

3.10.2016

V Herálci vystoupí i skupina Kryštof

Herálec - Na začátku října odstartují v kulturním domě v Herálci na Žďársku novou sezonu hudebních vystoupení. V průběhu podzimu zahraje celá řada populárních českých skupin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení