VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.6.2016

Noční prohlídky Orlíku šly na dračku

Humpolec, Želiv – Na zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem pořádají noční prohlídky ve spolupráci 
s Pány z Lichtenburka letos poprvé a lístky na tři termíny jsou už vyprodané. 


22.6.2016

Začínal pod stanem. Dnes je Náměšťfestu deset let

Náměšti nad Oslavou - Letošní jubilejní 10. ročník křesťanského festivalu, který se uskuteční od čtvrtka do soboty v Náměšti nad Oslavou slibuje mnohá ohlédnutí do jeho pestré historie.

21.6.2016

Polnou o víkendu osvětlí plameny

Polná – V Polné se o víkendu odehraje sedmý ročník festivalu ohňových umění Polná v plamenech.

19.6.2016

Multižánrový a letos také mezinárodní festival Bernard fest myslel i na nejmenší

Humpolec – Na humpolecké Horní náměstí se opět po roce sjeli milovníci nejrůznějších hudebních stylů 
a místního zlatavého moku.

18.6.2016

Na žďárském festivalu opět hrála dechovka

Žďár nad Sázavou - Pro milovníky dechovky byl připraven sobotní program ve žďárském Domě kultury. Konal se tam festival dechových hudeb. K poslechu i tanci hrály zaplněnému sálu Veselá sedma, Mistříňanka, Lidečanka a Bojané. Festival byl založen před dvanácti lety a těší se stálé oblibě.

6.6.2016

Do Noci kostelů se zapojí desítky míst v kraji

Vysočina – Desítky kostelů, kaplí a modliteben po celé Vysočině se tento pátek zapojí do dalšího ročníku celorepublikové akce s názvem Noc kostelů.

5.6.2016

Jsme rádi svobodní a nakonec se vždycky shodneme

Odranec - Pocta Igoru Angelovovi, i tak by se dal nazvat nový dokumentární film manželů Zdeňka Novotného Bričkovského a Taťány Novotné. Ústředním motivem filmového snímku je hudba. Hudba, která zjemňuje a pročišťuje lidskou duši.

31.5.2016

Velkomeziříčské kulturní léto ve městě rychle zdomácnělo

Velké Meziříčí - Na pódiu na velkomeziříčském Náměstí se v létě vystřídají jak začínající kapely, tak známí umělci. Pro stovky lidí se stal cyklus Velkomeziříčské kulturní léto neodmyslitelnou součástí prázdnin. A stačily k tomu pouze tři ročníky.

28.5.2016

Festival propojí filozofii a kulturu

Velké Meziříčí – Již desátý ročník Evropského festivalu filozofie začíná v pátek ve Velkém Meziříčí. Týdenní akce pořádaná velkomeziříčským Jupiter Clubem nabídne odborné přednášky z nejrůznějších oborů a doprovodný kulturní program. O něj se postará třeba Horácké divadlo nebo Wabi Daněk. Jednotlivé akce festivalu se odehrají v Jupiter klubu a na Zámku Velké Meziříčí.

27.5.2016

Poslední výstava mistra moudrého humoru je v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou - Galerie 12 v Náměšti nad Oslavou připravila na úvod této sezony přitažlivou výstavu třiceti čtyř grafických listů v technice barevného kamenotisku od Adolfa Borna, jednoho z nejpřednějších našich současných umělců. Nevypočitatelný osud určil, že je to autorova výstava poslední, v neděli 22. května, týden po vernisáži, Adolf Born v Praze zemřel. Bylo mu 85 let.

24.5.2016

Čechomor přijede s Dusilovou

Žďár nad Sázavou - Výjimečný koncert se skvělými hudebníky ve středu zažije Žďár nad Sázavou. V tamním domě kultury totiž vystoupí Čechomor s Lenkou Dusilovou, předkapelu jim bude dělat neméně zajímavá skupina Všichni svatí. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodeji, ale koupit si je můžete i na místě. Koncert začíná v 19 hodin.

24.5.2016

Chci poděkovat za záchranu života

Jemnice - „V roce 1939 jsme se do Jemnice, která byla tatínkovým rodištěm, nastěhovali a začali tu žít s vámi," začal svoje vyprávění Jaroslav Poskočil na vernisáži výstavy Zmizelí sousedé. Právě osudu jeho rodiny se věnuje jeden z panelů výstavy.

24.5.2016

Na výstavě v Jemnici lidé vzpomínají na zmizelé sousedy

Jemnice - Zajímavou výstavu otevřeli o víkendu v kulturním domě v Jemnici. Nese název Zmizelí sousedé a vypráví příběh o židovském osídlení na Jemnicku. Jde o historii dlouhou sedm set let, kterou tak jako na mnoha jiných místech přetrhla druhá světová válka.

23.5.2016

Slavného rodáka Jana Karafiáta 
a jeho Broučky připomenou oslavy

Jimramov – V Jimramově na Žďársku budou o víkendu slavit 170 let od narození spisovatele Jana Karafiáta, jehož Broučky mají dodnes rády nejen děti.

21.5.2016

Jan Zrzavý byl umělec, který maloval své sny

Havlíčkobrodsko – Jan 
Zrzavý (1890-1977) zůstává dodnes trochu záhadou, 
ačkoli o něm a jeho výtvarném díle byly napsány stohy knih.

21.5.2016

Ve Žďáře bavil lidi majáles

Žďár nad Sázavou - Za kulturou a zábavou v pátek vyrazili lidé do parku Farská humna ve Žďáře nad Sázavou. Konal se tam již osmý ročník Žďárského majálesu.

20.5.2016

Začal jubilejní ročník festivalu Mahler Jihlava 2016

Jihlava – V Jihlavě ve středu 18. května začal jubilejní 15. ročník mezinárodního hudebního festivalu Mahler Jihlava – Hudba tisíců 2016.

19.5.2016

V muzeu v Polné vystavují unikátní bibli ze 16. století

Polná – V Městském muzeu v Polné je k vidění unikátní Severýnova bible z roku 1529. Jedná se o první z řady biblí, které vycházely takzvaně s královským povolením. Na její restaurování přispěli přes čtrnáct tisíc návštěvníci muzea.

19.5.2016

Farská humna zítra ožijí majálesem

Žďár nad Sázavou - Tetování, taneční vystoupení, trampolíny, živá verze stolního fotbalu, a především spousta hudby. Tak bude vypadat letošní ročník Žďárského majálesu, který budou v pátek od 16 hodin hostit Farská humna.

19.5.2016

Rudolfová obdržela prestižní cenu

Žďársko - Významné ocenění v regionální soutěži v rámci Mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu v Praze obdržela spisovatelka a publicistka Věra Rudolfová, jejíž tvorba je spjata zejména s Novoměstskem. Její kniha Kraj návratů i setrvání získala cenu Miroslava Ivanova.

17.5.2016

Do Žďáru míří Hradišťan, pomůže seniorům v domově

Žďár nad Sázavou - Páteční večer ve Žďáru nad Sázavou patří charitativnímu koncertu Hradišťanu. Akce, na které mimo jiné zazní známé písně jako Modlitba pro vodu nebo Krátký popis léta, se uskuteční při příležitosti pětadvacátého výročí vzniku společnosti ODAS. Výtěžek poputuje do žďárského Domova pro seniory Domu klidného stáří. V prodeji je už jen několik posledních vstupenek v ceně 240 korun.

14.5.2016

Četníci jezdí natáčet do Jimramova

Jimramov – Jimramov se v minulých dnech znovu proměnil v lázeňské město a listy kalendáře se přetočily o desítky let zpátky. Do obce se už po několikáté vrátili filmaři České televize, aby tam natáčeli scény z nového seriálu Četníci z Luhačovic zasazeného do období první republiky.

14.5.2016

O bubeníka Našrotu měla zájem i legendární HC-punková kapela The Exploited

Havlíčkův Brod – Když se řekne Našrot, většina lidí si okamžitě vzpomene na dnes již legendární havlíčkobrodskou skupinu.

14.5.2016

Bylo těžké nevypadat směšně, říká Kryštof Hádek

Třebíč, Praha - Celkem 38 herců a 400 komparzistů si zahrálo ve výpravném filmu Hlas pro římského krále, který je příspěvkem České televize (uvede jej v neděli 15. května ve 20 hodin) k oslavám 700. výročí narození Karla IV. Film se loni natáčel také v Třebíči.

12.5.2016

Třešťská Noc na Karlštejně vyhrála dvacet tisíc korun

Jihlavsko – Druhým nejoblíbenějším kulturním počinem v soutěži Zlatá jeřabina se stala akce s názvem Noc na Karlštejně Roštejn.

12.5.2016

Zlatou jeřabinu získaly Folkové prázdniny a restaurování varhan

Náměšť nad Oslavou, Vysočina – Vícežánrový festival Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou a restaurování varhan v kostele sv. Jakuba Staršího v Osové Bítýšce se staly vítězi 12. ročníku ankety Zlatá jeřabina. Akce získají Cenu kraje Vysočina za kulturní počin roku 2015. Letos v ní hlasovalo více než 8500 lidí.

9.5.2016

Výročí Karla IV. si připomenou v muzeu, galerii i knihovně

Havlíčkův Brod – Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě připravilo k výročí Karla IV. dvě velmi zajímavé, byť zcela odlišně zaměřené přednášky.

9.5.2016

Tanečnice sehrály příběhy v pohybu

Nové Město na Moravě - Diváci, kteří ve čtvrtek 5. května zcela zaplnili velký sál novoměstského kulturního domu, byli svědkem unikátního představení v podání žákyň tanečního oboru Základní umělecké školy Jana Štursy.

8.5.2016

Horácká galerie chystá výstavu ocelových soch Antonína Kašpara

Nové Město na Moravě - Výstavou pražského akademického sochaře Antonína Kašpara se Horácká galerie v Novém Městě na Moravě téměř po roce opět otevře i do prostor městského parku a bezprostředního okolí zámku. "Dvě desítky monumentálních ocelových soch, mezi nimiž je i osm metrů vysoký Strážce větru, propojí městskou zeleň se zámeckým nádvořím," sdělil Pavel Haluza z propagačního oddělení galerie.

7.5.2016

Carmen slaví 30 let, přát přijede i Vašo Patejdl

Třebíč - Legendární třebíčská skupina Carmen slaví třicetiny. Svým příznivcům chtějí členové kapely v sobotu na zimním stadionu v Třebíči dopřát nejen to nejlepší ze svého repertoáru, ale připravují všem návštěvníkům unikátní zážitek i v podobě techniky, ozvučení, světel a videoprojekcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies