VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.5.2016

Carmen slaví 30 let, přát přijede i Vašo Patejdl

Třebíč - Legendární třebíčská skupina Carmen slaví třicetiny. Svým příznivcům chtějí členové kapely v sobotu na zimním stadionu v Třebíči dopřát nejen to nejlepší ze svého repertoáru, ale připravují všem návštěvníkům unikátní zážitek i v podobě techniky, ozvučení, světel a videoprojekcí.

6.5.2016

V divadle schraňují přes deset tisíc kostýmů

Jihlava – Moderní, dobové i nevídané, takové jsou kostýmy v Horáckém divadle Jihlava. Výtvarníci inscenace představí své návrhy kostýmů a na základě těchto návrhů se rozhoduje, zda se ušijí nové, nebo se využijí kostýmy z divadelního skladu. Ve skladu se o ně stará Martina Benáčková.

6.5.2016

700. výročí Karla IV. v Jihlavě

Jihlavsko – K letošním oslavám 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. přispějí v Jihlavě instituce zřizované Krajem Vysočina řadou akcí různého typu 
a zaměření.

6.5.2016

Výstava připomíná, jak jsme dříve žili

Žďár nad Sázavou - Průkaz člena pionýrské organizace, gumovou koupací čepici, gramofonové desky, šaty z tesilu, kazetový přehrávač a další vymoženosti z let před rokem 1989 stejně jako momentky ze života Žďáranů najdou návštěvníci Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou v jeho výstavních sálech. Expozice nazvaná Takoví jsme byli je připomínkou časů nedávno minulých.

5.5.2016

Sezona začíná. Zámek ve Světlé se otevře již v sobotu

Světlá nad Sázavou – O víkendu začíná turistická sezona i na zámku ve Světlé nad Sázavou.

5.5.2016

Improvizační divadlo pozve diváky do zákulisí

Nové Veselí - Jak to vypadá na generálce ochotnického divadla? Co se děje při čte-né zkoušce? A jsou herci schopní improvizovat přímo před zraky diváků? Odpovědi nejen na tyto otázky dostanou všichni, kteří přijdou na sobotní vystoupení divadelního souboru při TJ Sokol v Novém Veselí. Ten tentokrát nezve na klasickou hru, ale na představení Divadlo za oponou aneb Jak se tvoří divadlo.

4.5.2016

Do Náměště poprvé přijedou bratři Ebenové

Náměšť nad Oslavou - Na festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou lidé vedle mnoha zahraničních umělců uvidí také řadu špičkových souborů z domácí scény. Poprvé v historii na festival přijedou bratři Ebenové, vystoupí Michal Prokop, Vladimír Merta nebo Druhá tráva. Návštěvníci uslyší i americkou zpěvačku s českými kořeny Julii Ulehla, sdělil to dramaturg festivalu Michal Schmidt.

3.5.2016

Dva majálesy potěší děti i rockové fanoušky

Bystřice nad Pernštejnem - Hned dvě majálesová veselí se uskuteční v Bystřici nad Pernštejnem. Uspořádá je místní Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická.

3.5.2016

Šaty dělaj člověka, připomíná výstava

Velká Bíteš - O tom, že člověka utváří to, co má na sobě, vypráví text známé písně i přísloví. Své o tom ví také Dita Desová z Křižíkova, která je členkou Klubu policejní historie v Brně, sekce Elegantní dámy a slečny. Právě ze sbírky Desové totiž pocházejí exponáty nové výstavy Městského muzea ve Velké Bíteši nazvané Šaty dělaj člověka, člověk dělá šaty. Expozice začne vernisáží ve čtvrtek v 17 hodin.

2.5.2016

Zbigniew Czendlik: Až jednou zruší celibát, vzbuďte mě!

Chotěboř - Polský farář byl hostem v Kavárně Chotěboř. Jeho povídání bylo vtipné a inspirativní.

1.5.2016

Muzikálový herec z Jihlavy: Těším se, až budu na pódiu v květnu poprvé umírat

Jihlava - Je to adrenalin. Tak mluví jednadvacetiletý Richard Pekárek, rodák z Jihlavy, o muzikálovém herectví. V dětství sbíral jednu medaili za druhou, a to z tanečních soutěží v akrobatickém rokenrolu.

1.5.2016

OBRAZEM: Nová výstava ukazuje stará řemesla Třebíče

Třebíč - Třebíč má další zajímavou atrakci. V nevyužívaných prostorách Předzámčí vznikla nová expozice s názvem Za řemesly minulosti. Návštěvníci se mohou projít starou prádelnou, salonem modistky, ale i usednout do starých školních škamen.

30.4.2016

Na KoresponDance se bude tančit v oblacích

Žďár nad Sázavou – Jak lze tančit v oblacích na vysoké tyči? I to ukáže letošní KoresponDance, už čtvrtý ročník festivalu současného tance a pohybového divadla. „Bude se konat od pátku 8. do neděle 10. července," informovala Marie Kinsky, ředitelka festivalu. V areálu zámku Kinských ho pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

30.4.2016

Z Hamrů do Havlíčkovy Borové

Hamry nad Sázavou - Rozměrné plátno s názvem Život bylo v těchto dnech přemístěno z Hamrů nad Sázavou na Žďársku do Havlíčkovy Borové.

29.4.2016

Jsem odmítačka televizních i filmových rolí

Jihlava – Česká herečka 
a zpěvačka Barbora Hrzánová po čase opět navštívila Jihlavu s úspěšným představením Hrdý Budžes. 
Na diváky udělala velký dojem, za což byla odměněna nekonečným potleskem vestoje. Po představení 
si udělala čas na rozhovor pro Jihlavský deník.

29.4.2016

Reggae ovládne páteční noc v Batyskafu

Žďár nad Sázavou - V rytmu reggae se ponese páteční noc ve žďárském Batyskafu. Postupně se představí skupiny Manželé Soukupovi a Rising Spirits. Závěr večera obstará pražský DJ Admirál Kolíbal.

28.4.2016

Na zámku v Třebíči se otevře nová stálá expozice místních řemesel

Třebíč – V přízemí jednoho z křídel zámku v Třebíči se ve čtvrtek otevře nová stálá expozice s názvem Za řemesly minulosti. Návštěvníci uvidí například perleťářskou a sedlářskou dílnu, dobové pracoviště modistky, cukrářství nebo prostředí staré školy.

26.4.2016

V pátek se otevřou brány zámku v Brtnici

Brtnice – Brtnický zámek se tento pátek 29. dubna otevře pro širokou veřejnost. Lidé si budou moci zdarma prohlédnout vnitřní prostory a zároveň také uvidí restaurátorské práce, které na zámku probíhají.

25.4.2016

Unikátní nález. Depozitář muzea skrýval vzácnou oponu

Havlíčkův Brod – V depozitáři Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě se po dlouhá léta skrýval unikátní poklad.

24.4.2016

Vysočina oslaví výročí narození Karla IV.

Vysočina – Sedmisté výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. si letos připomene i Vysočina.

22.4.2016

Zase ty kabelky. V Jihlavě se chystá druhý ročník charitativního veletrhu

Jihlava – Nevyužité kabelky ve skříni mohou nyní posloužit dobré věci. V jihlavském obchodním domě City Park se ve čtvrtek 19. května uskuteční kabelkový veletrh Nadačního fondu Šťastná hvězda. „Jde o ojedinělou charitativní akci na Vysočině, na které se budou za ryze symbolické ceny od třiceti korun prodávat nositelné kabelky všech dárkyní z celého kraje," uvedla Alena Skovajsová, ředitelka nadačního fondu.

21.4.2016

Klidně prodám rodinu, hlavně když se lidé budou smát

Jihlava – Šestadvacetiletý Lukáš Kundera je velice otevřený mladý komik. Nebojí se mluvit prakticky o ničem. Vystupování před lidmi se věnuje od malička.

20.4.2016

Michal dětem představí svá oblíbená zvířátka

Velká Bíteš - Nerozlučný kamarád František, zábavné vynálezy a především spousta barevné lepicí pásky, ze které dokáže vyrobit prakticky cokoliv. To všechno napadne každého, když si představí Michala, oblíbeného hrdinu z televizních obrazovek. Nyní ho mohou děti vidět naživo ve Velké Bíteši. Michal Nesvadba, kterého diváci znají především z pořadu Kouzelná školka, vystoupí v sobotu odpoledne v bítešském Domě kultury.

20.4.2016

Zájemci se v Jihlavě naučí během víkendu kreslit

Jihlava – Na přelomu dubna a května se v Jihlavě uskuteční dvoudenní kurzy kreslení. Za pouhý víkend se naučí kreslit i ti, kteří nad tím 
nyní kroutí hlavou.

18.4.2016

Vypravte se do doby, kdy 
na Vysočině vládl středověk

Jihlava – Jak ve středověku probíhalo rozsáhlé odlesňování, jak vypadalo pravěké osídlení, co se našlo v místech se zaniklými středověkými vesnicemi nebo co se podařilo archeologům odhalit v zaniklých těžebních areálech.

16.4.2016

Kasteláni povolují focení na zámcích

Třebíčsko - Sezona na zámcích Třebíčska se pomalu rozbíhá. Letos také s jednou novinkou. Národní památkový ústav (NPÚ), který spravuje zámky v Náměšti nad Oslavou a Jaroměřicích nad Rokytnou, umožnil na svých památkách fotit zdarma. Konečné slovo však mají kasteláni. Ti z Třebíčska vycházejí návštěvníkům vstříc.

15.4.2016

David Novotný vzkřísil The Beatles, když byl bez práce

Pelhřimov, České Budějovice – Nechte se vyhodit z práce a díky tomu uděláte převrat v populární hudbě!

14.4.2016

Zámostí nabídne průřez českou hip-hopovou scénou i Mňágu a Žďorp

Třebíč /ROZHOVOR/ - Kultovní třebíčský festival Zámostí se letos uskuteční podvacáté. Jako vždy je mu vyhrazen první červnový víkend, tedy 3. a 4. červen 2016. Přípravné práce běží naplno. O programu a dalších podrobnostech letošního Zámostí Deník hovořil s hlavním pořadatelem Danem Janíkem.

12.4.2016

Na jednom z vystoupení rozdupali pódium

Jihlava - Typické pro muziku folklorního souboru Pramínek jsou skřipky. Díky nim je zapsán i na seznamu nehmotného kulturního dědictví.

11.4.2016

Folkové prázdniny v Náměšti zahájí jedinečná gruzínská vokální polyfonie

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku letos zahájí gruzínská vokální polyfonie v podání sboru Iberi, který vystoupí v České republice vůbec poprvé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies