VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.7.2016

Film o Kalinových dětech má premiéru v Třebíči

Třebíč - Výjimečnou událost zažije začátkem letošního srpna město Třebíč. V rámci festivalu židovské kultury Šamajim bude premiérově české veřejnosti představen nový filmový dokument scenáristy Stanislava Motla a režiséra Pavla Dražana Děti Antonína Kaliny. Producentem snímku je Česká televize Ostrava.

12.7.2016

Dostat kapely na první ročník byl oříšek, dnes se samy ozývají

Jihlava – Vyprodáno. Právě to hlásil už měsíc před svým začátkem Vysočina fest, který se konal o uplynulém víkendu v Jihlavě.

11.7.2016

Zbouraný most turisty neodradil. K synagoze jich přichází více

Třebíč – Zájem návštěvníků o třebíčské památky nezměnil ani zbouraný most na hlavní přístupové trase k zámku. Pracovnice turistických informačních center si rozhodně na nedostatek turistů nestěžují. „Červnem jsme začali na 902 lidech z České republiky a na 201 ze zahraničí. Kromě toho si k nám přišlo pro informace 280 lidí," říká jedna z pracovnic Informačního centra Národní dům.

10.7.2016

Do Náměště přijedou hudebníci ze 17 států

Náměšť nad Oslavou - Hudebníci ze sedmnácti států se představí v hlavním programu letošního 31. ročníku mezinárodního multižánrového festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou.

8.7.2016

V Novém Městě finišuje Slunohraní

Nové Město na Moravě - Novoměstské Slunohraní je neobvyklým a hodně koncentrovaným pětidenním setkáním neprofesionálních hudebníků s profesionály a také festivalem se třemi koncerty pro veřejnost.

8.7.2016

Největší návštěvnost v historii festivalu očekávají pořadatelé v pátek

Vysočina – Deset tisíc lidí. Přesně tolik návštěvníků, a tedy takzvaný plný dům, očekávají pořadatelé na letošním ročníku jihlavského Vysočina festu. A ten největší nával bude právě tento pátek.

7.7.2016

Lidí láká k návštěvě nejstarší část hradu. Tou je vysoká kamenná věž

Brtnice – Tři žebříky a jedny schody vedou na vrcholek věže zříceniny hradu Rokštejn, který územně náleží pod Brtnici.

7.7.2016

Na Slunohraní zazněl moravský folklor v netradiční podobě

Nové Město na Moravě - Houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, držitelka dvou Andělů za world music, zahájila v úterý koncertní sérii Novoměstského Slunohraní.

6.7.2016

Léto na Žďársku bude patřit promítání pod širým nebem

Žďársko – K prázdninové pohodě v okrese Žďár nad Sázavou přispějí i v tomto roce oblíbená letní kina. S promítáním už začali například v Křižánkách. Jiná města a obce na letošní premiéru ještě čekají.

5.7.2016

Expozice na Roštejně budou moderní

Jihlava – Zastupitelé Kraje Vysočina uvolnili téměř 70 milionů korun na předfinancování projektu vzniku nových expozic na hradě Roštejn na Jihlavsku.

5.7.2016

Letní čas zpříjemní hudební festivaly

Žďársko – Prázdniny přináší pestrou nabídku hudebních festivalů. Na Žďársku se jich chystá hned několik. Na své si přijdou milovníci rocku, folku, country i hlasitější hudby.

4.7.2016

Dům v Jihlavě a boží muka u Říše jsou nově památkami

Kraj Vysočina – Ve druhém čtvrtletí roku 2016 přibyly v Kraji Vysočina celkem dvě nemovité kulturní památky.

4.7.2016

Houslový virtuos: Orchestr mě vždy dokáže nadchnout

Nové Město na Moravě - Houslista Richard Kružík je pedagogem v brněnské konzervatoři a od loňského roku také členem Janáčkova kvarteta.

4.7.2016

Staré moravské písničky hraje houslistka Šuranská po svém

Nové Město na Moravě - Houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, držitelka dvou Andělů za world music, zahájí letos koncertní sérii Novoměstského Slunohraní. Hudba, kterou tvoří, vychází z moravského folkloru a v jejím osobitém a originálním pojetí míří do oblasti world music. Jitka vystupuje jak sama s houslemi a elektronickou skříňkou zvanou loop station, tak i se svým triem, kdy k houslím přibyla nejen mandolína a kontrabas, ale také malý cimbál a beskydské píšťaly.

3.7.2016

OBRAZEM: Letecké muzeum v Koněšíně je otevřené

Koněšín - Letecké muzeum v Koněšíně je od soboty další zajímavostí, kterou mohou turisté i místní v regionu navštívit. Stíhačky, bombardéry, dopravní letoun a vrtulník si do areálu bývalého sportovně rekreačního zařízení Radarka přicházely po celý víkend prohlédnout a především osahat četné rodiny s dětmi.

3.7.2016

Pavla Wolfová: Zachovávám kroky, ale celku udělám nový, neotřelý šat

Třebíč - Je známá svými zajímavými choreografiemi, které vtiskla Bajdyši. Vždy přitom razila směr, aby se každý soubor od jiných maximálně odlišoval. Řeč je o Pavle Wolfové.

3.7.2016

Soubor Bajdyš zpívá, hraje a tančí už přes třicet let

Třebíč - Muzika a taneční soubor Bajdyš patří k sobě stejně tak jako spolupráce dvou učitelek Základní umělecké školy v Třebíči, Karly Ošmerové a Pavly Wolfové. Právě ony vedly obě složky, které při vystoupeních dodnes spolupracují. Dnes už je ve vedení obou skupin nahradili noví lidé, kteří mohou navázat na více než třicet let staré pevné základy.

2.7.2016

V Meziříčí léto opět patří kultuře

Velké Meziříčí – Na obrátkách už nabírá Velkomeziříčské kulturní léto, které koncem června odstartoval koncert žáků místní umělecké školy. Meziříčští si každoroční přehlídku kulturních vystoupení rychle oblíbili, letos pořádají už čtvrtý ročník.

29.6.2016

V novoměstské Vysočina Areně vystoupí Vojta Dyk

Nové Město na Moravě - Kromě samotných závodů se mohou návštěvníci Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě těšit také na bohatý kulturní program. Ten v rámci dnešního slavnostního ceremoniálu zahájí koncert Vojtěcha Dyka s kapelou B-Side Band.

28.6.2016

Hlavolamy se sešly v pelhřimovském muzeu

Pelhřimov - Pět nových hlavolamů na téma ježek v kleci bude od 30. června k vidění v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit.

28.6.2016

Na Vysočině je přes 600 knihoven, jejich počet se téměř nemění

Vysočina – V Kraji Vysočina je 612 veřejných knihoven, jejich počet se v posledních letech prakticky nemění. Podobně stagnuje i počet návštěvníků, ročně jich přijde přes dva miliony. Mohou vybírat téměř ze tří milionů knih, ale mají k dispozici také hudebniny, zvukové knihy, audiovizuální nosiče nebo elektronické dokumenty.

27.6.2016

Jihlavou procházeli havíři

Jihlava - Na dvě stovky malých i velkých havířů prošlo o víkendu centrem krajského města.

27.6.2016

Festival ohně. Polenský zámek se ocitl v plamenech

Polná – To byla podívaná, když mihotavá světla za-háněla tmu, která pokryla zámek v Polné na Jihlavsku.

25.6.2016

Na úvod Folkových prázdnin v Náměšti opět bude Divadelní den

Náměšť nad Oslavou – Tradiční Divadelní den na festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou se letos v zámeckém parku opět promění v zahradní slavnost zakončenou koncerty. Na programu je v neděli 24. července. Návštěvníkům vedle divadelních představení nabídne výtvarné a rukodělné dílny nebo zámecký park plný soch. Novinářům to řekl dramaturg festivalu Michal Schmidt.

25.6.2016

Blues mine trio: Na pódium se vracíme po roce a hodně se už těšíme

Žďár nad Sázavou - „Měli jsme menší personální obměnu, takže jsme to trochu rozvolnili a za poslední rok toho moc nenahráli," vysvětluje Martin Poledna, klávesista, zpěvák a „basák" žďársko-novoměstské kapely Blues mine trio, proč si příznivci jejích vystoupení nějakou dobu moc neužili. Kapela ale už pracuje na tom, aby se jim brzo připomněla. „Už se těšíme, až si zase zahrajeme," říká za kapelu Martin Poledna. Hraje v ní s Ondřejem Pohlem (kytara, baskytara) a Liborem Orlem mladším (bicí).

25.6.2016

Špicl: Malíř může obraz přemalovat, kovář dílo překovat, řez do dřeva zůstane

Havlíčkův Brod – Když vás dřevo pustí, lze vyřezat téměř cokoliv, říká umělecký řezbář Josef Špicl z Havlíčkova Brodu.

24.6.2016

Nečekejte pravdu o Babicích, říká o knize historik Stehlík

Třebíč, Babice - Představit svoji knihu Babické vraždy 1951 přijel do Třebíče historik Michal Stehlík. „Babice jsou křižovatkou příběhů a osudů. Nikdy nebudeme znát celou pravdu," řekl.

24.6.2016

Texty pro slavné dechovky skládá bývalý řidič autobusu

Dlouhá Ves/Kaliště – Dechovka není ani dnes v žádném případě mrtvý žánr.

23.6.2016

Graham Candy vystoupí v létě na Sázavafestu 2016

Světlá nad Sázavou – Pořadatelé hudebního festivalu Sázavafest ohlašují další skvělé jméno současné pop music.

22.6.2016

Noční prohlídky Orlíku šly na dračku

Humpolec, Želiv – Na zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem pořádají noční prohlídky ve spolupráci 
s Pány z Lichtenburka letos poprvé a lístky na tři termíny jsou už vyprodané. 


Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies