Galerie představí skvosty architektury
Bosch Diesel v Jihlavě. Ilustrační foto. Autor: DENÍK/ Libor Plíhal
21.2.2012 06:00
Jihlava – Dnešní den bude významný pro milovníky architektury. Přesně v 17 hodin totiž v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě začne výstava Současný český industriál.
Jedinečná putovní výstava bude v Muzeu Vysočiny k vidění až do 25. března.
Návštěvníci galerie se mohou těšit na přehled nejvýznamnějších staveb průmyslové architektury. Celkem hostí historické prostory kolem čtyř desítek předních českých průmyslových staveb současnosti, mezi nimiž nechybí ani výrobní areál firmy Bosch Diesel v Jihlavě – Pávově.
„Razantní rozvoj moderních technologií se odráží i v architektuře moderních průmyslových podniků. Vedle vysoké architektonické a estetické kvality architektury se u nich klade důraz nejen na trvalou udržitelnost, ale i na jejich šetrnost k životnímu prostředí,“ konstatoval Hermann Butz, ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel.
Ta výstavu, kterou můžete navštívit denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin, také připravila – ve spolupráci s pražskou Galerií Jaroslava Fragnera.
ZUZANA KUDRNOVÁ
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka
Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›
Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena
I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›
Blonďatá kráska tři roky mlčela: Měla krk plný polypů!
Mladá blondýnka z Britského hrabství Essex poslední tři roky zažívala muka. Trpěla vzácným onemocněním,… celý článek ›

