M. BUDĚJOVICE – ŽĎÁR N. S. 6:1

O průběhu utkání rozhodl úvod utkání. „Zápas jsme začali katastrofálně a po sedmi minutách jsme prohrávali 3:0. Reagoval jsem oddechovým časem a snažil se kluky zklidnit, abychom už do konce třetiny hlavně neinkasovali,“ popsal Martin Sobotka dění na střídačce hostí. Plán se vydařil. Branka, která by přinesla povzbuzení pro Plameny, však přišla až na konci druhé třetiny. Předtím se však prosadil domácí Horký a rozdíl tří branek tak platil i po čtyřiceti minutách. Budějovice v závěrečné třetině své vedení ještě dokonce navýšily a slaví tak výhru nad krajským rivalem. „Postupně jsme si ten zápas čím dál líp hlídali, a dokonce navyšovali skóre. Ta třetí třetina po té páté brance se už prakticky jen dohrávala, protože kluci ze Žďáru už tušili, že na to, otočit zápas, už mít nebudou,“ řekl spokojený domácí trenér Rudolf Cakl.

Branky a nahrávky: 2. Paták (Přidal), 5. Sechovec (Peroutka, Barták), 7. Kadela (Přidal), 36. Horký (Sechovec, Matějka), 44. Barták (Peroutka), 53. Kadela (Paták, Přidal) – 39. Staněk (Beneš). Rozhodčí: Kareš – Urubčík, Huryta. Vyloučení: 5:5 navíc Krupka (ZNS) 10 min. OT. Využití: 3:1. Diváci: 300. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:0. Moravské Budějovice: Dusík – Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Forman, Vlašín, Pelikán – Přidal, Kadela, Dostál, Matějka, Barták, Paták, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký. Žďár nad Sázavou: Sláma (7.Vlach) – Staněk, Beneš, Pilný, Pleva, Kolda, Smejkal, Vítek M. – Krupka, Kaňka, Štěpánek, Kunstmüller, Gregar, Padělek, Vítek D., Zídek, Bureš.

KOBRA PRAHA – PELHŘIMOV 5:1

Už první třetina ukázala, kdo je v utkání favoritem. Kobra se prosadila dvakrát během osmi minut a rázně vykročila za dalším vítězstvím. Na drama zadělal pelhřimovský Votápek, ale na jeho branku rychle odpověděl Kalla. Ve druhé třetině přidali domácí další dvě branky a rozhodli o své výhře. Utkání však nakonec přineslo ještě zápletku. Ve 45. minutě se rozbilo plexisklo, a pořadatelé neměli náhradní. Trenéři se tak s hlavním rozhodčím dohodli na předčasném ukončení zápasu.

„Špatně se mi to dnes hodnotí, hlavně ten závěr, takový jsem asi ještě nezažil. Nicméně body dnes pro nás visely hodně vysoko, domácí nám mnoho šancí nedali. V současném rozložení sil výsledek odpovídá a ten dnešní závěr je svým způsobem spravedlivý,“ okomentoval průběh utkání pelhřimovský kouč Ivan Padělek.

Branky a nahrávky: 5. Borovanský (Kocman), 8. Švaříček (Kučera), 16. Kalla (Borovanský, Verbík), 24. Strnad (Švaříček), 40. Malý (Slanina, Novák) – 12. Votápek (Mečiar, Kopic). Rozhodčí: Hlinka – Štětina, Doležal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 40. Třetiny: 3:1, 2:0, 0:0. Pelhřimov: Vajner – Kasalý, Mečiar, Zadražil, Tolkner, Rašner – Kopic, Votápek, Beneš, Třetina, Hadrava, Kubát, Vysloužil, Kasalý, Kadlec.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Sokolov – Bílina 6:8 (2:2, 3:2, 1:4), Klatovy – Tábor 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), Jablonec n. N. – Vrchlabí 3:4 sn (1:1, 0:1, 2:1), Trutnov – Nymburk 5:6 (2:1, 1:2, 2:3), Kolín – Klášterec n. O. 4:2 (1:1, 2:0, 1:1).

1. Kobra Praha 18 14 1 0 3 79:42 44

2. Tábor 19 10 3 4 2 62:43 40

3. Sokolov 18 11 2 1 4 78:53 38

4. Kolín 18 10 2 2 4 65:48 36

5. Vrchlabí 18 8 4 2 4 75:64 34

6. Nymburk 19 7 4 3 5 75:67 32

7. Jablonec nad Nisou 17 8 2 2 5 63:47 30

8. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 19 8 2 2 7 66:59 30