BŘECLAV – PELHŘIMOV 3:5

V důležitém souboji týmů ze suterénu tabulky podali Pelhřimovští bojovný, zodpovědný a disciplinovaný výkon. Minimalizoval chyby v obraně a vyrážel do smrtících brejků. Těm kraloval autor hattricku Jiří Kubát.

„ Jsem rád, že všichni hráči pochopili, oč nám jde a přistoupili k zápasu maximálně zodpovědně. Dobře jsme pokrývali střední pásmo, dařilo se nám chodit do přečíslení ,“ prohlásil trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 28. Mífek (Hrůza), 44. Hrůza, 58. Strýček (Laga) - 20. Kubát (Anderle, Pelán), 27. Plachý, 31. Heřman, 36. Kubát (Pelán), 53. Kubát (Anderle). Rozhodčí: Dědek. Vyloučení: 5:9, navíc Sladký (BRE) a Spudil (PEL) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Střely na branku: 29:33. Třetiny: 0:1, 1:3, 2:1. Pelhřimov: Jirkův - Sláma, P. Novák, Meloun, Spudil, Bílek, Zelený - Kubát, Anderle, Pelán - Hadrava, Plachý, Tecl - Heřman, Lazorišák, Kočan.

UNIČOV – ŽĎÁR N. S. 2:3

První třetina byla jako z říše snů. Nejdřív si do útočného pásma najel Koželuh a propasíroval puk za záda uničovského gólmama. Poté únik v přečíslení využil Plachý a bylo to už o dvě branky. V závěru první třetiny se ještě po přesilovce prosadil Kaut.

Domácí už potom dokázali jen snížit na konečných 2:3.

Branky a nahrávky: 25. Handl (Komínek, Denisov), 56. Tolkachev (Rajnoha) - 3. Koželuh (M. Sobotka), 5. Plachý (M. Sobotka), 18. Kaut. Rozhodčí: Alka. Diváci: 500. Třetiny: 0:3, 1:0, 1:0. Žďár n. S.: Němec – Koželuh, Soldán, Souček, R. Sobotka, Moštic, Šulc – Vránek, Plachý, M. Sobotka – Kaut, Mühlfait, Fila - Plch, Zadina, Štěpánek.

ŠTERNBERK – V. MEZIŘÍČÍ 6:3

V první třetině inkasovali hosté dvě laciné branky. Do zápasu se dostali až během druhé třetiny, ve které byli lepší a podařilo se jim díky gólům Nekvasila a Sobotky vyrovnat. Jenomže v závěru druhého dějství se trefil Hruška a Šternberk si už výhru pohlídal.

Branky a nahrávky: 2. Tomášek (Zapletal), 8. Poledna (Hruška), 35. Hruška (Fiala, Vzpurný), 43. Martinka (Tomášek), 53. Dobrý (Fiala, Musil), 60. Jurák (Klimovič) – 22. Nekvasil (Jánský), 28. Sobotka (Hudcovský), 57. Dostál (Hudcovský, Sobotka. Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 2:0, 1:2, 3:1. V. Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Konta, Mašín, Heřmanský, Pálka, Plch – Bula, Bukáček, Kunstmüller – Nekvasil, Janda, Bašnár (21. Dostál) – Sobotka, Hudcovský, Krča (21. Jánský).