Žďár zabral, Velké Meziříčí nezvádlo proti lídrovi závěr

Vysočina - Hokejisty pelhřimovského Spartaku nenastartovala k lepším zítřkům ani výhra v Prostějově. Ve 12. kole druhé hokejové ligy ztratili solidně rozehraný zápas s Uničovem. Velké Meziříčí nezvládlo závěr zápasu v „derby“ s Valašským Meziříčím. Body vydřeli jen žďárští hokejisté za těsnou výhru s brněnskou Technikou.

24.10.2008

ilustrační fotoFoto: Zdeněk Plachý

ŽĎÁR N. SÁZ. – TECHNIKA BRNO 3:2

Domácí si pořádně sáhli na dno sil. Tým oslabený disciplinárními tresty a bez většiny pendlujících hráčů měl k dispozici jen tři klasické obránce. „Ke konci už naši mleli z posledního, protože to byl velice těžký zápas s těžkým soupeřem. Snad nás tenhle výsledek nakopne, protože jsme to potřebovali kvůli psychice,“ bilancoval žďárský kouč Jaroslav Benc.

Žďárští dvakrát vedli góly Plachého a Zadiny, ale hosté vždy dokázali v přesilovce jednobrankové manko zlikvidovat. Definitivně je zlomil až gól Martina Sobotky v 55. minutě. „Musím přiznat, že to byl zápas se šťastným koncem. To štěstí se mohlo otočit k nim, mohli vyhrát, a tak jsem rád, že se pro tentokrát obrátilo k nám,“ uvedl pro klubové stránky autor vítězné trefy.

Branky a nahrávky: 12. Plachý (Souček), 37. Zadina (Plch), 55. M. Sobotka (Plachý) - 26. Habrovec (Jelínek), 42. Liška (Špok, Kučírek). Rozhodčí: Stolín - Šmika, Křivohlavý. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. Diváci: 680. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Žďár nad Sázavou: Němec - Koželuh, R. Sobotka, Souček, Moščic - Fila, M. Sobotka, Plachý – Vránek, J. Kaut, Mühlfait – Plch, Zadina, Štros.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:4

V derby dvou Meziříčí byli domácí favoritovi důstojným soupeřem. Vedli gólem Hudcovského, pak ale dvakrát inkasovali a museli dotahovat náskok Bobrů.

Na 3:3 sice srovnal Nekvasil, jenže lídr tabulky udeřil v předposlední minutě a rozhodl. „Herně to z naší strany bylo dobré. Proti prvnímu týmu jsme neproměnili svoje šance, oni nás za to potrestali. Dostali jsme jsme gól i při naší přesilovce,“ kritizoval kouč HHK Bohumil Prachař.

Branky a nahrávky: 2. Hudcovský (Nekvasil), 37. Kunstmüller (Smejkal), 54. Nekvasil (Vlašín) - 13. Šebesta (Zrník), 27. Martiník (Dvořák, Šebesta), 43. Dvořák (Varga, Zientek), 59. Varga (Martiník, Dvořák). Rozhodčí: Kareš - Klouda, Plch. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení 0:1. Diváci: 255. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2. Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Plch, Konta, Vlašín, Heřmanský, Pálka, Stráňovský, Kochánek - Bula, Bukáček, Kunstmüller – Nekvasil, Janda, Hudcovský – Sobotka, Dostál, Bašnár – Krča, Jánský.

PELHŘIMOV – UNIČOV 5:7

Pelhřimovští hokejisté opět ztratili nadějně rozehraný zápas. Třikrát o gól vedli a vesměs po hrubých chybách umožnili Uničovu vyrovnat. Třetí třetina byla jako z hororu.

Hosté za osm minut odskočili na tříbrankový rozdíl. „Dvě třetiny to nebyl z naší strany špatný výkon, ale to, co jsme předvedli v té poslední, nemělo s hokejem nic společného. Udělali jsme velké množství individuálních chyb,“ okomentoval zápas trenér Spartaku Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 5. Plachý (Tecl, Hadrava), 11. Plachý (Tecl), 24. Tecl, 52. Anderle (Kubát, Šejnoha), 58. Plachý (Tecl) - 6. Handl (Komínek, Heča), 12. Tolkachev (Pekr), 39. Jurča (Handl, Komínek), 43. Pekr (Tolkachev), 46. Paško (Frieb), 48. Ševčík (Tolkachev), 54. Ševčík (Tolkachev, Pekr). Rozhodčí: Kubičík - Svoboda, Zídek. Vyloučení: 7:8, navíc Heřman 10 minut OT, Meloun 5 minut plus do konce utkání (oba PEL). Využití: 2:2. Diváci: 300. Pelhřimov: Jirkův - Sláma, Bílek, Meloun, Spudil, Wonfor, Zelený - Kubát, Anderle, Šejnoha - Hadrava, Plachý, Tecl - Kočan, Heřman, Pelán – Lazorišák.
Ostatní zápasy 12. kola: Opava-Hodonín 0:2, Nový Jičín - Šternberk 6:5, Přerov-Šumperk 2:6, Vsetín – Orlová 7:2, Prostějov - Břeclav 4:1.

24.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vítězné snímky soutěže Letní a barokní Vysočina. Pobočenský rybník - Veronika Pilařová (Letní Vysočina, 2. místo)
7

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má sedm vítězů

Petr Weiss
1 5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

V Medlově se už mohou výletníci koupat

Žďársko – Nadšenci pro koupání v přírodních nádržích si už mohou bez obav zaplavat i v rybníku Medlov. Voda tam před dvěma týdny dostala „čtyřku“ – kvůli velkému množství sinic nebyla vhodná ke koupání, i když jeho předchozí striktní zákaz (stupeň 5) už tam hygienici zrušili.

Ze dvora rodinného domu zmizelo jízdní kolo

Radňoves – Policisté z Velkého Meziříčí řeší případ krádeže, ke kterému došlo v úterý 15. srpna v Radňovsi. Dosud neznámému nenechavci se tam v jednom rodinném domě zalíbilo jízdní kolo Kellys červené barvy.

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.