Žďár si případným vítězstvím již mohl zajistit postup do bojů o návrat do vyšší soutěže.

Od úvodních minut však bylo zřejmé, že Světlá nehodlá prodat svoji kůži lacino, naopak hosté se viditelně trápili.

Dobře rozehraná série se tak svěřencům trenéra Jaroslava Bence nepříjemně zkomplikovala. Finálové drama se v neděli znovu přesouvá na žďárský led.

SVĚTLÁ N. S. - ŽĎÁR N. S. 4:1

Branky a nahrávky: 18. Žák (Mečiar), 24. Mečiar (Žák, P. Včela), 41. Žák (Mečiar), 48. Neuwirth (Dolinský) - 27. Ptáček Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 9:6, navíc Dolinský (Světlá) 10 minut a do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 497. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Žďár nad Sázavou: Novák – Koželuh, Doležal, R. Sobotka, Pleva, Šulc, Kopeček – Ptáček, M. Sobotka, Plachý – Kaut, Dítě, Vránek – Man, Zadina, Plch - R. Štěpánek.