PELHŘIMOV – KOBRA PRAHA 4:3 p

Po čtyřech porážkách v řadě se pelhřimovští hokejisté dočkali prvního druholigového vítězství. Začátek utkání vypadal na jednoznačnou partii. Skóre otevřel odchovanec třebíčského hokeje Dostál, pár vteřin po něm se prosadil matador Tecl.

„Dali jsme dva rychlé góly, ale bohužel jsme neproměnili další šance,“ musel po zápase litovat asistent trenéra Spartaku Radek Šáda.

Domácí hráli v první třetině velmi dobře, jenže třetí gól nepřidal z dobré střelecké pozice z mezikruží Tecl, ani z nájezdu Plachý.

Hosty tak dostala do hry hrubka, po níž chvíli před koncem třetiny snížili a ve druhé dvacetiminutovce skóre dokonce otočili. I když herní projev domácích ve třetí části nebyl kdovíjaký, Pelhřimovští bojovali, což přineslo další obrat ve skóre. „Bylo důležité, že jsme to nevzdali. Za takového vývoje zápasu musíme brát dva body. Snad nám to pomůže psychicky,“ uvedl Radek Šáda.

Branky a nahrávky: 3. Dostál (Procházka, Pelán), 3. Tecl (Plachý), 54. Dostál (Pelán), 63. Pelán (Procházka) – 18. Ton (Bárta), 32. Bárta (Holý), 40. Paris (Žáček, Bárta) . Rozhodčí: Hejduk – Blažek, Zídek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 2:1, 0:2, 1:0 – 1:0. Pelhřimov: Kaiseršot – Kůrka, Plch, Rašner, Jelínek, Procházka, Moščic – Votápek, Tecl, Plachý – Kubát, Jánský, Dostál – Hadrava, Lazorišák, Pelán.

J. HRADEC – ŽĎÁR N. S. 4:1

Úvod zápasu vyšel hostům, Bukáček využil zaváhání jednoho z obránců, protáhl se až před Melišíka a švihem přes lapačku otevřel skóre. Jenomže to byla poslední kloudná akce Žďáru.

Zbytek první a celý průběh druhé třetiny působil tým trenéra Jaroslava Benáka jako vyměněný. Nejenže nedokázal zužitkovat přesilovku pět na tři, ale také na konci druhé třetiny zbytečně inkasoval a mohl být rád, že neprohrával.

Zlom přišel v sedmé minutě třetího dějství. Domácí Šachl přihrával před branku a puk se po teči jednoho z hostujících obránců dostal až za Vajnerova záda. I přesto byl žďárský gólman opět skvělý, ale proti dalším dvěma trefám hradeckých hráčů neměl nárok. „Byl to jednoznačně náš nejhorší výkon v sezoně. Místo toho, abychom vedli 3:0, tropili jsme chybu za chybou,“ zlobil se kouč Benák.

Branky a nahrávky: 39. Dvořák (Šulčík, Skokan), 47. Šachl (Klíma, Kraus), 50. Chmel (Kraus), 55. Kašpárek (Šachl) - 10. Bukáček (Kunstmüller). Rozhodčí: Mertl. Vyloučení: 8:4. Bez využití. Diváci: 680. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0. Žďár n. S.: Vajner – R. Sobotka, Doležal, Pleva, Šulc, Fibikar, Smejkal – Havelka, M. Sobotka, Plachý – Kunstmüller, Bukáček, Dítě – Dobiáš, Kaut, Kočan – Vránek.

BENEŠOV – TRUTNOV 5:4

Branky: 17. Jágr, 18. Kocman, 21. Kaňka, 24. Kocman, 55. Nestrašil – 11. Havlíček, 14. Chytráček, 38. Šejnoha, 57. Havlíček. Třetiny: 2:2, 2:1, 1:1.

MILEVSKO - PÍSEK 3:4

Branky: 47. Müller, 51. Müller, 55. Nikodém – 37. Hovora, 38. Šulčík, 47. Slavík, 48. Procházka. Třetiny: 0:0, 0:2, 3:2.

NYMBURK – KOLÍN 5:2

Branky: 7. Velechovský, 15. Cicvárek, 22. Krejčík, 24. Vacek, 49. Toma – 12. Kedršt, 23. Mejzr. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0.
Příští kolo: Kobra Praha – Jindřichův Hradec, Trutnov – Nymburk, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Milevsko, Kolín – PELHŘIMOV, Kutná Hora – Benešov.