ŽĎÁR N. SÁZ. – M. BUDĚJOVICE 3:4

Domácí vstoupili do zápasu výborně a již po deseti minutých po gólech Kauta, Řehoře a Fily vedli o tři branky. Zbytek první a začátek druhé třetiny ale patřil Budějovicím. Nejprve hostující Barvíř trefil tyč a pak svůj samostatný únik neproměnil Kohout. Budějovice se dočkaly branky v polovině utkání, kdy se trefil Musil.

Žďár pak hrál téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale z tlaku před hostující brankou nedokázal nic vytěžit.

A tak udeřilo na druhé straně. Půl minuty před koncem druhé třetiny se v přesilovce střelou od modré trefil budějovický Válek. Ve třetí třetině se Budějovice nejprve po dorážce Topola dočkaly vyrovnání a dvě minuty před koncem dokonal obrat v utkání hostující Oliva, který dorazil do prázdné branky střelu, kterou vyrazil žďárský brankář Ondrůj pouze před sebe.

„Bohužel nám chyběli čtyři hráči základní sestavy – Fibikar, Roman Sobotka, Pleva a Vránek, museli jsme improvizovat, a tak nám někteří útočníci museli hrát v obraně,“ povzdechl si trenér Žďáru Jaroslav Benc.

Kouče nejvíc mrzela absence Vránka, který je pracovně v Rusku. „Je to hodně kvalitní hráč,“ dodal Benc.

I když Žďár prohrál i minulý zápas v Pelhřimově, hra žďárských hokejistů se zlepšila. Proti Budějovicím to bylo ale opět špatné. „Nešlo nám to, zklamali mě hlavně zkušení hráči jako Plachý nebo Sobotka, na kterých by ta hra měla stát,“ zlobil se Benc.

Branky: Kaut, Řehoř, Fila – Musil, Válek. Topol, Oliva. Třetiny: 3:0, 0:2, 0:2. Žďár: Ondrůj – Koželuh, Doležal (Sláma), Popela, Jelínek, Šulc, Souček – Burian, M. Sobotka, Fila – Dítě, Plachý (Štěpánek), Křesťan – Řehoř, Kaut, Ptáček (Milfajt).