Žďár rozhodl v poslední minutě

Chotěboř – Naděje umírá poslední. V pravdivost rčení musí věřit hokejisté Chotěboře, kteří se po sérii porážek krčí na posledním místě druholigové tabulky. S osmibodovým odstupem hledí na Jindřichův Hradec, který prohrál ve Žďáru.

5.11.2010

Stejně jako na snímku z duelu proti Kolínu zasadili žďárští hráči i Jindřichovu Hradci v závěru utkání tvrdý štulec. V poslední minutě dvěma brankami rozhodli o výhře.Foto: Deník/Veronika Ostrčilová

CHOTĚBOŘ – KOLÍN 5:7

Již v úvodní třetině mohli domácí rozhodnout. Třikrát Hospodka a jednou Babkovič se řítili na kolínského gólmana, jejich zakončení však bylo žalostné. Naopak v samém závěru dali Kozlové gól.

Domácí na začátku prostřední části v oslabení srovnali a nadechli se k mohutnému náporu. V rozmezí sedmi minut nastříleli Kolínu tři branky! Hosté však kontrovali stejným způsobem, za šest minut bylo srovnáno 4:4. Chotěboř pak stačila dát ještě gól do šatny na a její příznivci věřili ve šťastný konec.
Hned v nástupu do poslední části však po minele Repy hokejisté od Labe lacino vyrovnali a to byl zlom střetnutí. Věkově o hodně starší hráči hostůprokázali své zkušenosti a po taktickém výkonu dovedli utkání do vítězného konce.

Branky: Jánský, Řehoř, Halamka, Prachař, Křenek – Skokan 4, Malý, Dulovec, Musil. Rozhodčí: Hejduk – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 0:1, 5:3, 0:3. Chotěboř: Opršal – Halamka, Krpálek, Bělohlávek, Repa, Němec, Popela – Prachař, Křenek, Fila – Jánský, Burián, Kresnek – Hospodka, Řehoř, Babkovič – Škarýd, Venc, Šulc.

ŽĎÁR N. S. – J. HRADEC 7:5

Hokejová zápletka jako z hororu se šťastným koncem pro domácí Plameny. Přesně tak se odvíjel zápas ve Žďáře, kam zamířil velmi kvalitní protivník. Jihočeši v posledních pěti duelech čtyřikrát vyhráli a svou formu potvrzovali i na Vysočině. V 21. minutě vedli 3:1, ale domácím se podařilo okamžitě srovnat Romanem Sobotkou a Dobiášem. Obě strany daly do druhé přestávky ještě po jedné brance, za Plameny vyrovnával Kunstmüller. V 52. minutě poprvé převážil pomyslné misky vah na domácí stranu Štěpánek. Hradečtí se v závěru pustili do hry bez brankáře a po obrovském závaru dostal puk přes několik ležících těl do branky Marek Dvořák v čase 59.07 min. Žďár se ale po zaváhání jednoho z obránců dostal na buly do útočného pásma. Kotlík po něm vybojoval puk, předložil ho Dobiášovi a ten svým druhým gólem rozpoutal všeobecné veselí. V posledních sekundách zvýšil do prázdné svatyně Štěpánek.

Branky a nahrávky: 17. Vránek (Koželuh, Kunstmüller), 23. R. Sobotka (Kunstmüller, Vránek), 25. Dobiáš (Kotlík), 34. Kunstmüller (Vránek), 52. Štěpánek (Kotlík, Heřmanský), 60. Dobiáš (Kotlík), 60. Štěpánek (Bukáček) – 15. Procházka (Mi. Dvořák), 20. Milotinský (Tupý), 21. Ma. Dvořák (Bula, Mi. Dvořák), 29. Skokan (Hájek, D. Mazanec), 60. Ma. Dvořák (Procházka, Milotinský). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 4:4, navíc M. Sobotka (ZNS) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 561. Třetiny: 1:2, 3:2, 3:1. Žďár nad Sázavou: Sláma – Smejkal, Koželuh, Souček, Doležal, Fibikar, Pleva, Heřmanský, Vránek, M. Sobotka, Bukáček, Dítě, Kunstmüller, Dobiáš, Kočan, Kotlík, Havelka, Janda, R. Sobotka, P. Štěpánek.
OSTATNÍ VÝSLEDKY: Nymburk – Milevsko 2:3, Trutnov – Benešov 6:4. Utkání PELHŘIMOV - KUTNÁ HORA bylo odloženo na 1. prosince 2010.
Místo události:
5.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Úvěrového podvodníka z Jihlavy poslal soud do vězení na šest let

Rostou václavky.

Začíná čas václavek, rostou ke konci září

Oprava heliportu v nemocnici se prodraží, vyjde na 1,86 milionu korun

Nové Město na Moravě – S největší pravděpodobností až do poloviny října bude mimo provoz heliport v novoměstské nemocnici, který se od července opravuje.

Nováček zaspal úvod, obrana Dukly byla až příliš prostupná

Pardubice, Jihlava - Další obrat se nepovedl. Jihlavští hokejisté doplatili v dalším extraligovém kole v Pardubicích na tragický vstup do utkání. Během sedmi minut inkasovali čtyři branky, a i když dokázali tříbrankové manko v úvodu třetí třetiny vymazat, psychické výhody nad protivníkem nedokázali využít a po opakovaných selháních v obraně odjížděli domů bez bodu po porážce 5:7.

Pálenice na Žďársku hlásí tragickou sezonu

Žďársko – Tragickou sezonu hlásí letos pěstitelské pálenice na Žďársku. Lidí, kteří chtějí svůj kvas z ovoce přeměnit v kvalitní domácí destilát, je málo, a provozovatelé už ani nedoufají ve výrazné zlepšení.