Žďár opustil předposlední příčku.

Vysočina – Dvakrát vedli hokejisté Chotěboře v druholigovém derby na ledě Pelhřimova. O svůj náskok však vždy přišli a domácí Spartak v posledních patnácti minutách rozhodl o vydřeném vítězství. Žďár dokázal po čtyřech letech porazit Kolín a v tabulce opustil předposlední příčku.

14.1.2011

Dlouho vzdorovala Chotěboř v Pelhřimově favorizovanému domácímu celku. V poslední třetině však třikrát inkasovala, a její ztráta v tabulce se opět zvětšila. Foto: Deník/Kamil Vaněk

PELHŘIMOV – CHOTĚBOŘ 5:2

Derby Vysočiny přikovalo Chotěboř ke dnu tabulky, domácí Spartak Pelhřimov naopak posunulo vstříc branám play off.

Hosté ale herně nezklamali. Především v prvních dvou třetinách nezaostávali vůbec v ničem, a dokonce šli dvakrát zásluhou Martince do vedení. Spartak přesto vždy našel rychlou odpověď.

Nejprve vyrovnal po brejku tvrdou střelou Hrbatý, podruhé srovnal krok Havel, jemuž adresoval ideální přihrávku Suk.

Třetí třetina byla o chybách a první ji vyrobila Chotěboř. Pelhřimovský třetí útok vytvořil kolotoč kolem Kousalovy branky a z prakticky nulového úhlu protlačil puk do sítě Hadrava.

Poslední tým tabulky odpověděl zvýšenou snahou, ale dobře takticky hrající domácí už nezaskočil. Ukliďnující branku přidal střelou z mezikruží obránce Roháčik, zisk bodů pečetil při power play Hrbatý. „Nebyl to vůbec lehký zápas,“ připustil domácí trenér Martin Meloun. „Dvě třetiny se nám nedařilo, dělali jsme chyby a soupeř potvrzoval, že šel v posledních týdnech herně nahoru. Naštěstí nám neutekl gólově a ve třetí třetině jsme dokonali obrat v zápase. Pak už to bylo o zkušenostech a rozvaze. Jsem rád, že jsme tenhle zápas zvládli.“

Trenér poraženého celku Stanislav Mečiar viděl za prohrou individuální selhání hráčů. „O naší porážce rozhodly hrubky jednotlivých hráčů. Mě nejvíce překvapuje, že se jedná o chyby starších a zkušenějších hráčů. Čeká nás ještě devět zápasů, ve hře je sedmadvacet bodů, dokud nějaká naděje žije, nic nevzdáváme.“

Branky a nahrávky: 24. Hrbatý, 32. Havel (Suk, Votápek), 46. Hadrava (Dostál, Barták), 53. Roháčik (Hrbatý), 58. Hrbatý (Plachý, Tecl) - 23. Martinec (Kováč), 30. Martinec (Babkovič). Rozhodčí: Pokorný - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 457. Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Posmyk, Roháčik, Fibikar, Šustr, Jelínek, Zelený, Beneš – Hrbatý, Plachý, Tecl – Suk, Havel, Votápek – Hadrava, Dostál, Barták – Hubata. Chotěboř: Kousal - Adamec, Daňo, Florian, Kořínek, Babkovič, Hemský, Burian, Řehoř, Hospodka, Venc, Kováč, Valko, Volf, Kobela, Martinec, Škarýd, Fila, Jánský.

ŽĎÁR N. S. – KOLÍN 6:2

Devátý Žďár kolínské Kozly už čtyři roky neporazil, jenže nyní potřeboval každý bod pro svou účast v play off, a tak se černá série po výhře 6:2 rozplynula jako pára nad hrncem.

Poprvé se před domácím publikem uvedly posily Babkovič, Křenek a Beneš. A zejména gólman Babkovič prokazoval své brankářské kvality.

Plameny na svého soka vlétly se vší vervou a díky úspěšným přesilovkám vedli domácí 2:0. Hosté sice snížili, ale v polovině druhé třetiny se prosadil Šír a v přesilovce pěti proti třem Souček upravil na 4:1.

Kolín se snažil s výsledkem ještě něco udělat, jenže vynikající Babkovič vytrvale odmítal výraznější zdramatizování duelu.

Branky a nahrávky: 9. Kunstmüller (Bukáček, Dítě), 16. Dítě, 28. Šír (Bukáček, Dítě), 37. Souček (Pleva), 49. Dobiáš (Vítek), 55. Bukáček (Kunstmüller) - 19. Morkes (Pospíšil), 48. Malý. Rozhodčí: Doležal - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 568. Střely na branku: 32:26. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:1. Žďár nad Sázavou: Babkovič - Doležal, Koželuh, Šír, Pleva, Souček, Beneš, Smejkal - Vránek, M. Sobotka, Plachý, Kunstmüller, O. Ježek, Bukáček, Dítě, Havelka, Křenek, Vítek, Dobiáš.
OSTATNÍ VÝSLEDKY: Jindřichův Hradec – Kutná Hora 7:3, Milevsko – Trutnov 4:3 v prodl., Nymburk – Benešov 4:6.

Místo události:
14.1.2011

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Budova Krajského soudu v Hradci Králové. Ilustrační fotografie.

Pojišťovací agentku poslal soud do vězení

Matka na své děti neplatí výživné

Nové Město na Moravě – Téměř třicet tisíc korun dluží na výživném pro své děti třiačtyřicetiletá matka ze Žďárska. Policisté proto ženě sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Nositelem tradic jsou letos organizátoři Malého svrateckého maratonu

Vír – V pořadí už šestým Nositelem tradic Bystřicka se stal atletický oddíl spolku Jiskra Vír, a to na udržování tradice Malého svrateckého maratonu. Ten se v sobotu 26. srpna ve Víru uskuteční už po čtyřiašedesáté.