Vítěznou sérii žďárských hokejistů uťala Břeclav

Vysočina - Pouze pelhřimovští hokejisté dokázali ve středu večer z druholigových zástupců Vysočiny bodovat naplno. Žďár nad Sázavou po třech výhrách v řadě propadl v Břeclavi, Velké Meziříčí si přivezlo bod z Přerova.

28.11.2008

Pelhřimovský gólman Ondřej Jirkův byl ve Šternberku k nepřekonání – poradil si se všemi pokusy domácích hokejistů. Spartak se i díky němu radoval z vítězství 3:0. Foto: Deník/Kamil Vaněk

ŠTERNBERK – PELHŘIMOV 0:3

Pelhřimovští bodovali už ve čtvrtém zápase za sebou, navíc poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Na brankáře Jirkůva přitom mířilo 36 střel.
O majiteli bodů rozhodla hlavně první třetina, v níž se důraznější a lépe kombinující Spartak dočkal dvou branek z holí Melouna a Plachého. Výsledku dal konečnou podobu v oslabení Kubát, když těžil z útočného výletu beka Kašpara.

„Jsem rád, že se nám povedlo navázat na slušné výsledky z posledních zápasů. Rozhodla naše lepší produktivita a výkon Ondry Jirkůva, který nás podržel v rozhodujících chvílích ve druhé třetině,“ uvedl kouč hostů Ladislav Kolda.

Šternberk nedokázal skórovat ani z trestného střílení, to na konci druhé dvacetiminutovky zahodil Fiala.

Branky a nahrávky: 7. Meloun (Hrbatý, Plachý), 15. Plachý, 23. Kubát (Kašpar). Rozhodčí: Jeřábek – Bojda, Miller. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0. Pelhřimov: Jirkův – Krpálek, Kašpar, Meloun, Spudil, Bílek, Vácha – Heřman, Anderle, Kubát – Hrbatý, Plachý, Tecl – Kočan, Hadrava, Pelán.

PŘEROV – VEL. MEZIŘÍČÍ 3:2 p

V úvodní třetině sice dostal hosty do vedení po individuální akci Jonáš, jenomže Přerovu se podařilo ve druhém dějství vývoj zápasu otočit. Ve třetí dvacetiminutovce ovšem vyrovnal Nekvasil a šlo se do prodloužení. Na jeho konci napřáhl Ditrich a odražený kotouč skončil za zády bezmocného Betince.

„Před zápasem bych bral bod, ale po utkání je to pro mě málo. Navíc jsme přišli o Kuntsmüllera, který má zřejmě naražená žebra,“ povzdechl si trenér Velkého Meziříčí Bohumil Prachař.

Branky a nahrávky: 35. Ditrich (Faltýnek), 39. Martinák (Ditrich, Sprušil), 65. Ditrich (Faltýnek) - 8. Jonáš, 44. Nekvasil (Jonáš). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 3:6, navíc Martinák – Sobotka oba 5 minut plus do konce utkání. Bez vužití. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0. Velké Meziříčí: Betinec – Stráňovský, Macháček, Vlašín, Plch, Pálka, Heřmanský – Bukáček, Kunstmüller, Sobotka – Janda, Nekvasil, Jonáš – Dostál, Hudcovský, Bula – Bašnár, Jánský, Krča.

BŘECLAV – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 5:1

Gólově udeřilo až závěru první třetiny. V 17. minutě Kaut fauloval Čikla, a domácím se tak naskytla další početní výhoda, kterou už dokázali využít. Z mezikruží pálil uzdravený Mífek.

Hosté již poněkolikáté pykali za svoji nedisciplinovanost. Na trestnou lavici nejdříve usedl Kaut, o minutu později Fila, a Lvi tak měli možnost téměř minutové dvojnásobné přesilovky, kterou zužitkoval Nohel. Druhý a čtvrtý gól dělily pouhé tři minuty. Hosté se na dostřel Chvátalovy branky dostávali sporadicky, navíc v čase 35:26 ujel v oslabení Barák a blafákem zvýšil už na 5:0. Žďárští dosáhli čestného úspěchu díky Štěpánkovi.

„Z naší strany to byl asi nejhorší zápas v letošní sezoně. Břeclav jsme vyloženě podcenili a ve druhé třetině jsme dostali tři rychlé góly a bylo po zápase,“ povzdechl si po zápase zklamaný asistent žďárského kouče Jaroslav Benák.

Branky a nahrávky: 18. Mífek (Vaněček, Popela), 24. Nohel (Pazdera, Karný), 25. Mífek (Vaněček), 27. Šimeček (Karný), 36. Barák (Hrůza) – 50. Štěpánek (Kaut, Sobotka). Vyloučení: 7:8. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:0, 4:0, 0:1. Žďár nad Sázavou: Blažíček - Koželuh, R. Sobotka, Moščic, Fibikar, Pleva, Jelínek - Fila, M. Sobotka, Plachý - Vránek, Dítě, R. Štěpánek - J. Kaut, Havelka, T. Kaut.
Ostatní zápasy 21. kola: Valašské Meziříčí – Hodonín 5:4, Šumperk – Technika Brno 2:1, Orlová – Uničov 4:2, Prostějov – Opava 3:2, Vsetín – Nový Jičín 4:2.

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Muž v opilosti slovně napadal svoji známou

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Kopie vázy zdobí průčelí Horácké galerie, originál je na nádvoří

Nové Město na Moravě – Kopie historické kamenné vázy zdobí průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Stáří je krásné, dokáže výstava fotografií

Vysočina – Kalendář seniorů z Mitrova a snímky žďárského fotografa Milana Šustra putují na Krajský úřad Kraje Vysočina, kde budou zdobit odbor sociálních věcí. Od 30. srpna, kdy proběhne vernisáž, si tak lidé mohou zkrátit čekání na úřadě prohlídkou unikátních fotografií.

Mistři regionů doplachtí v Křižanově v pátek

Křižanov – Nad letištěm v Křižanově plachtí od 6. srpna letadla, Plachtařské mistrovství regionů bude končit tento pátek.