NYMBURK – ŽĎÁR N. S. 2:3 sn

Převážně bojovnou hru a zarputilost z obou stran nabídl sobotní duel u Labe. Příliš hokejové krásy utkání nenabídlo, což naznačily již úvodní minuty zápasu. Oba celky začaly velice opatrně, malinko navrch měli hráči Nymburka. Gólman Plamenů Sláma však dokazoval, že má v poslední době opravdu výtečnou formu a likvidoval jejich jeden pokus za druhým. Postupem času celek z města pod Santiniho Zelenou horou hru vyrovnal a také domácí gólman se měl co ohánět, aby udržel čisté konto. Přečíslení dva na jednoho nedokázali zužitkovat Střecha s Nagym, podobně dopadli také o pár chvil později Štěpánek s Pytlíkem. V úvodní dvacetiminutovce se tak diváci branky nedočkali.

Góly začaly padat až po změně stran. Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě domácí Mašek. O šest minut později vedl Nymburk již 2:0, šťastným střelcem byl tentokrát Arnošt. Plameny však okamžitě reagovaly. V pokračující 29. minutě totiž Vítek našel Pytlíka a žďárský benjamínek vstřelil kontaktní branku – 1:2. Za další tři minuty bylo v táboře Plamenů ještě veseleji. Hosté dostali výhodu přesilové hry, Krupka uvolnil Beneše, který se před brankou nemýlil – 2:2. Ve zbytku prostřední části sice oba celky měly některé další možnosti, jak převážit skóre na svoji stranu, ale bez gólového efektu.

Ve třetí dvacetiminutovce dostali oba soupeři výhodu přesilové hry. Plameny měly početní výhodu zkraje třetí třetiny hned dvakrát, na domácího brankáře však nedokázaly vyzrát. Stejným způsobem však dopadl o pár minut později také Nymburk. Podobně jako v úvodní části, také v závěrečném dějství byl k vidění spíše bojovný, ale vyrovnaný zápas, v němž hráli prim gólmani na obou stranách. Šedesát minut hry nerozhodlo, proto přišel na řadu nastavený čas. V něm jako první zahrozil Nymburk, ale ve zbytku pětiminutového nastavení se museli domácí hráči bránit tlaku Žďáru.

Největší příležitosti k rozhodnutí měli Střecha s Pytlíkem, ale domácího brankáře překonat nedokázali. Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty úspěšně zahájil Nymburk, ale Gregar střelou mezi betony vyrovnal na 1:1. Do vedení se Plameny dostaly ve třetí sérii, když Střecha krásně vymíchal Kroftu v domácí svatyni. V poslední sérii Nymburk vyrovnal a rozhodnutí tak měl na své hokejce Stehlík. Ten potvrdil své střelecké kvality a brankou na 3:2 rozhodl o tom, že si Plameny z Polabí odvezly bod navíc a upevnily si tak své postavení na třetím místě druholigové tabulky.

„Podle mého viděli diváci velice slušný zápas, přičemž nerozhodný výsledek po základní hrací době byl zřejmě spravedlivý. Nymburk zahrál velice dobře, potvrdil svoji kvalitu, v nastaveném čase jsme však byli jednoznačně lepším týmem. Domácí jsme do ničeho nepustili, naopak sami jsme měli dostatek příležitostí k tomu, abychom rozhodli. Samostatné nájezdy jsou pokaždé loterií, my však ve svém středu máme střelce, kteří je umí proměňovat, což se potvrdilo i tentokrát. Za zisk dalšího bodu navíc jsem samozřejmě moc rád,“ hodnotil prodloužení vítězné série Plamenů jejich trenér Michal Konečný.

V dalším kole čeká na hokejisty Žďáru nad Sázavou malé krajské derby. Následující sobotu na Bouchalkách přivítají Lední Medvědy z Pelhřimova, utkání bude mít začátek v 17.30.

Branky a nahrávky: 23. Mašek (Stehlík, Smejkal), 29. Arnošt (Mašek, Stehlík) – 29. Pytlík (Vítek), 32. Beneš (Krupka), 65. Stehlík. Rozhodčí: Pilný – Marek, Urobčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 – 0:0. Žďár nad Sázavou: Sláma (Řehoř) – Pleva, Lojek, Beneš, Marek, Sedláček, Kolda, Hort – Vítek, Pytlík, Štěpánek, Bureš, Jícha, Kuřítko, Stehlík, Kunstmüller, Gregar, Krupka, Nagy, Střecha.

Další výsledky 20. kola II. ligy – skupiny Střed: H. Brod – M. Budějovice 1:2, Písek – Tábor 0:3, David servis Č. Budějovice – Kolín 3:4, Pelhřimov – Klatovy 4:6.

10. Písek 20 4 1 1 14 49:86 15

Program 21. kola (sobota 16. prosince): ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Pelhřimov (17.30), M. Budějovice – David Servis Č. Budějovice, Tábor – H. Brod, Klatovy – Písek, Kolín – Nymburk.