Velké Meziříčí zakončilo základní část vítězně

Žďársko – Velké Meziříčí ovládlo základní část. Bíteš bojovala o play off úspěšně.

22.2.2017

ZVLÁDLI TO. Hokejisté Velké Bíteše (ve žlutém) si na poslední chvíli zajistili účast v play off.Foto: Deník/archiv

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNSKA

V. MEZIŘÍČÍ – KROMĚŘÍŽ 4:2

Posledním vystoupením v základní části si Velké Meziříčí pojistilo první místo v tabulce. Hosté z Kroměříže však neprodali svoji kůži lacino a ve druhé třetině šli do vedení. V polovině utkání však Horácký hokejový klub dvěma slepenými góly skóre otočil. Ve třetí třetině zvýšil domácí Křenek už na 3:1, Kroměříž však z přesilové hry snížila. Poslední slovo měl ale Sobotka, který tak pojistil titul krále základní části pro Velké Meziříčí. „Byl to těžký a náročný zápas, který jsme chtěli zvládnout. Kroměříž podala velmi dobrý výkon, dokonce šla do vedení. Zápas jsme však dokázali otočit a také na snížení hostů jsme dokázali rychle odpovědět," zhodnotil utkání trenér Meziříčí Roman Vondráček.

Branky a nahrávky: 30. Sobotka (P. Vlašín), 31. Střecha (Krča, Pejchal), 44. Křenek (Dostál, Sobotka), 55. Sobotka (Dostál, Křenek) – 23. M. Gazda (Ditrich), 51. Murín (Šťastný, T. Gazda). Rozhodčí: Lerch – Kacetl, Procházka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení 0:0. Diváci: 273. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1. V. Meziříčí: Juda – Šerý, P. Vlašín, Ambrož, Kučera, Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Rozmarín, Pejchal, M. Vlašín, Střecha, Burian, Štěpánek, Kudláček.

V. BÍTEŠ – ROSICE 4:1

V přímém souboji o poslední postupové místo do play off začala Velká Bíteš dobře. Už po pár minutách ji dostal do vedení Marek Touška, vedení pak ještě do konce první dvacetiminutovky zvýraznil Košecký. V dobrém výkonu pokračoval domácí celek také ve druhé třetině. Hra sice byla vyrovnaná, ale více šancí si vytvářeli po celý zápas hokejisté Velké Bíteše. Jejich vedení už na rozdíl tří branek zvýšil minutu před druhou sirénou Šidák. Ten samý hráč přidal v závěrečném dějství i čtvrtý gól domácích, Rosice se zmohly pouze na čestný úspěch. „Zahráli jsme velice dobře takticky, na soupeře jsme si počkali. Před posledním kolem tak máme jistotu play off, navíc ještě můžeme skončit dokonce sedmí," usmíval se po zápase spokojený kouč Velké Bíteše Zdeněk Pirochta.

Branky V. Bíteše: 6. M. Touška, 13. Košecký, 39. Šidák, 52. Šidák. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. V. Bíteš: Alexa – Buďa, Grman, Košecký, Novák, Odvářka – Petrčka, J. Touška, M. Touška – Šidák, M. Pospíšil, P. Pospíšil – Šíma.

Další výsledky 24. kola: Uh. Hradiště – Uh. Brod 4:6, Boskovice – Hodonín B 9:2, Blansko – Uničov 9:6, Vsetín B – Uh. Ostroh 3:6.

Ve firmách je jedovatá voda i půda

Spolupráce trenéra Michala Konečného (vpravo) a hokejistů Žďáru (vlevo generální manažer Miloslav Šimon) by měla pokračovat i v dalším ročníku.

Trenér Konečný: Ta pachuť z vyřazení ve mně ještě chvíli bude

Žďárské ženy závěr sezony zvládly. Skončily sedmé

Žďár nad Sázavou – Ve druhé lize žen si definitivně oddechly oba celky z Vysočiny. V závěrečném vzájemném derby si podělily Žďár s Brodem potřebné tři body a vyhnuly se tak deváté pozici.

Meziříčská jatka bourají v rámci výcviku hasiči, město ušetří

Velké Meziříčí - Trámy i cihly se hroutily pod náporem techniky z objektů bývalých jatek ve velkomeziříčské ulici Tržiště. Ty byly členy záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR z Hlučína a jeho jihlavské roty odborně pobourány tak, aby v nich v pondělí mohlo proběhnout kynologické cvičení.

Play-out začíná Nové Veselí doma

Nové Veselí - Na play-off smolně nedosáhli, nyní před nimi stojí další výzva. Házenkáři Nového Veselí v neděli odstartují sérii šesti zápasů v play-out, po jejichž konci se rozhodne, zda se letošní extraligový nováček představí v příštím ročníku obnovené Česko-slovenské interligy. Nakročeno k tomu má slušně.

Vrchovina hostí Polnou, budou to znovu brankové hody?

Nové Město na Moravě, Polná - Ve vzájemných zápasech padá hodně gólů. Naposledy porazila Polná Vrchovinu 5:3. Zítřejší derby v rámci 18. kola fotbalové divizi D tak očekávání brankových hodů přímo vybízí.