Týmy z Vysočiny vydřely pouhý bod

Vysočina - Znovu bez vítězství. Druholigoví hokejisté z Vysočiny se uplynulým týdnem doslova protrápili: ve středu vyšli naprázdno, o víkendu se o jejich jediný bodový zisk postaral Pelhřimov, který Vsetínu podlehl až po samostatných nájezdech.

8.12.2008

Útočník Valašského Meziříčí Ondřej Tatarčík pálí na žďárského gólmana Robina Blažíčka v zápase druhé hokejové ligy. Favorizovaní hosté si nakonec odvezli všechny tři body, Žďár v závěru zkolaboval. Foto: Deník/Josef Němec

PELHŘIMOV – VSETÍN 2:3 sn

Po vysoké porážce v Hodoníně podal Spartak podstatně lepší výkon, přesto Vsetín ani na druhý pokus porazit nedokázal. Diváci viděli útočný hokej a ve druhé polovině utkání celou řadu nevyužitých šancí domácích.

„Zápas měl dobré tempo od samého začátku. V první třetině jsme udělali dvě chyby, za které jsme zaplatili góly. Pak jsme se zlepšili, mužstvu jako nový impulz pomohlo i střídání gólmanů a zcela zaslouženě se nám povedlo vyrovnat. Škoda jen, že jsme zápas nerozhodli, šancí jsme na to měli dost,“ pozastavil se u utkání trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 29. Němec (Kubát, Anderle), 30. Tecl (Plachý, Hrbatý) – 7. Mikeš (Štraub, Ašer), 19. Hrňa (Klabačka, Tesařík), rozhodující nájezd Podešva. Rozhodčí: Čech – Blažek, Paulík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 550. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 – 0:0. Pelhřimov: Jirkův (21. Linhart) – Kašpar, Meloun, Kuchyňa, Krpálek, Spudil, Vácha – Němec, Anderle, Kubát – Hrbatý, Plachý, Tecl – Votápek, Heřman, Pelán.

VEL. MEZIŘÍČÍ – BŘECLAV 0:1

Na tři stovky fanoušků sledovaly od prvních minut utkání hrané ve velmi rychlém tempu.

Zápas nakonec rozhodla jediná trefa z poloviny utkání. Hostující Barák se protáhl kolem obránců, jeho první střelu z úhlu Betinec vyrazil před sebe, dorážka téhož kanonýra už však prošla kolem bližší tyče.

„Problémy v koncovce stále trvají. Neodehráli jsme špatné utkání, ale bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá. V první třetině jsme byli lepší, potom už se hra vyrovnala a rozhodla jediná trefa. Bohužel, musíme se připravit na další zápas, chceme druhou ligu udržet a musíme pro to udělat vše,“ prohlásil po další porážce velkomeziříčský kouč Ivo Dostál.

Branka a nahrávka: 32. Barák (Vaněček, Konta). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 280. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Velké Meziříčí: Betinec – Stráňovský, Macháček, Plch, Vlašín, Heřmanský, Pálka – Bezděk, Bukáček, Sobotka – Jonáš, Janda, Nekvasil – Dostál, Bašnár, Jánský – Bula.

ŽĎÁR N. S. – VAL. MEZIŘÍČÍ 3:6

Žďár držel dlouho s favoritem krok a končící se utkání vypadalo na remízu. Jenomže poté přišel neuvěřitelný kolaps. V předposlední minutě během 42 vteřin domácí inkasovali tři branky.

Branky a nahrávky: 9. Kraučuk (Souček). 27. Koželuh (Vránek), 45. Kraučuk – 12. Tatarčík (Dvořák P.), 12. Šebesta (Sochorek), 52. Krisl (Martiník), 59. Sochorek, 59. P. Dvořák, 59. nehlášeno. Rozhodčí: Mech. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:4. Žďár nad Sázavou: Blažíček – Koželuh, Pleva, Fibikar, Souček, Moščic – Dítě, Fila, Havelka – R. Štěpánek, M. Sobotka, Vránek – J. Kaut, Mühlfait, Křišťan – Kraučuk.
Ostatní zápasy 34. kola skupiny Východ: Nový Jičín – Orlová 3:5, Technika Brno – Hodonín 4:3, Uničov – Šternberk 7:3, Opava – Šumperk 4:5, Přerov – Prostějov 1:2 sn.

Kamil Vaněk, Ondrej Dudáš

8.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Gang zlodějů traktorů má o jednoho obžalovaného méně

Do Dalečína se vrátilo mezinárodní mistrovství České republiky po čtyřech letech. Drama na trati způsobilo hlavně nevyzpytatelné počasí.
18

Suverenita: Aprílový Dalečín viděl pouze čtyři vítěze

Křesťanská školka přibude ve Žďáře až příští rok

Žďár nad Sázavou – Nová možnost hlídání předškolních dětí přibude ve Žďáře až příští rok. Skupinka lidí, kteří chtějí ve městě zřídit křesťanskou školku Hvězdička, musela svůj plán posunout. Školku založenou na montessori pedagogice chtěli otevřít v září.

Vrchovina střílela góly, Bystřice chybovala

Nové Město na Moravě – Podobný výsledek asi čekal málokdo. Okresní derby Vrchoviny s Bystřicí mělo být ve fotbalové divizi D záchranářským soubojem. Místo toho šlo o exhibici novoměstského celku, který nastřílel odvěkému rivalovi pět gólů.