Stach dvakrát zaúřadoval a Rebelové brali dva body

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodští hokejisté si v sobotním zápase I. hokejové ligy proti Benátkám nadělili k blížícím se k Vánocům dva cenné body.

23.12.2013

Střelec. Havlíčkobrodský útočník David Stach (zcela vpravo v utkání s Berounem) zařídil v nájezdech výhru Rebelů nad Benátkami. Trefil se tak už ve třetím zápase v řadě.Foto: Deník/Libor Plíhal

Benátky byly v Kotlině vyrovnaným soupeřem. Oba týmy vsadily na pečlivou obranu středního pásma. Do první velké šance se dostal Milfait, ale svůj únik nedokázal brankově vyjádřit.

Na druhé straně předvedl pár skvělých zákroků Kacetl, ale ani on se překonat nenechal. V první třetině tak na ledě dominovali oba gólmani. Po příchodu z kabin se pokračovalo v podobné duchu.

Nejdříve Milfait prohrál svůj druhý souboj s gólmanem Lukášem. Branky se diváci dočkali až v poslední minutě druhé třetiny. Hosté se dostali k přesilové hře, kterou využil Jonák.

„Musím uznat, že Benátky na to, jak mají mladé mužstvo, tady předvedly velice slušný výkon. Potvrdily formu z posledních zápasů, kdy dokázaly potrápit i favority jako Mladou Boleslav nebo Jihlavu. Opravdu hrály velice slušně, nám se nedařilo přejít přes jejich důslednou obranu. Hrály aktivní přístup ve středním i obranném pásmu, nám to dělalo problémy i v přesilových hrách, kdy jsme se nedostávali do šancí," chválil soupeře brodský asistent trenéra Richard Cachnín.

Domácí se dočkali vyrovnání až ve 47. minutě a opět to bylo z početní výhody. Domácí se natlačili před benátského gólmana a důrazný v zakončení byl Číp. „Dotlačili jsme to tam," dodal Cachnín.

Tento stav vydržel až do konce prodloužení, rozhodnou musely nájezdy. Ty po třech sériích skončily 2:2, když napřed proměnil mazácky Stach a po něm i Polodna. Druhý jmenovaný se rozjel i na čtvrtou penaltu, ale tentokrát neuspěl.

„Při druhém pokusu mi nestačilo ani půl prázdné branky," kroutil hlavou Petr Polodna.

Druhý pokus si zopakoval také Stach, a ten rozhodl o dvou bodech pro domácí. „V nájezdech David Stach předvedl, jak je mentálně silný, protože dvakrát takhle vykoupat gólmana, to už jsem dlouho neviděl. Dva body bereme, jsme za ně hrozně rádi. Chci podotknout, že arbitři utkání dnes opravdu nepomohli. Nevím, proč se dnes do takových věcí pouštějí a nenechají hráče hrát," měl jasno Cachnín.