Šest výher a dost, Písečné poprvé klopýtlo

Žďársko - Vesnická liga pokračovala 8. kolem.Olešná dvě třetiny sahala po premiérových bodech. Řečice však byla ve třetí části proti

26.10.2011

Ilustrační foto.Foto: Deník/Pavel Sonnek

OLEŠNÁ ŘEČICE 1:3

Zhodnocení Ondřeje Chalupy (hráč, Olešná): „Bohužel jsme nedokázali navázat na naši hru v prvním a druhém dějství a zbytečně jsme Řečici nabídli šanci vrátit se do zápasu.“

Branky a nahrávky: Řehoř P. Kříž, O. Poul, P. Šustáček (F. Šustáček, P. Šustáček). Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3. Olešná: Nečas Balabán, Holcman, Chalupa, Koukola, Moravec, Nečas, Ondráček, Pazour, Procházka, Řehoř, Sláma, Suchý. Řečice: R. Kříž M. Dostál, J. Dostál, M. Drdla, P. Kříž, M. Pekárek, J. Poul, O. Poul, V. Šacl, O. Šandera, F. Šustáček, P. Šustáček, L. Veselý, P. Veselý.

VATÍN RUDOLEC 2:6

Zhodnocení Lubomíra Mokrého (zástupce vedoucího mužstva, Vatín): „V zápase jsme šli sice do vedení jako první, ale soupeř dokázal vzápětí srovnat a několika slepenými góly otočil průběh zápasu. Konečné skóre první třetiny 1:5 hovoří za vše.“

Branky a nahrávky: Sochor, Krejčí (V. Macek, Sochor) Chytal 2, Pejchal 2, Šimek, T. Vomela (L. Šerejch 2, Voj. Musil, T. Vomela). Třetiny: 1:5, 1:0, 0:1. Vatín: Kuneš Mar. Straka, Müller, I. Sobotka, Krejčí V. Macek, K. Sobotka, Sochor, J. Macek, Mokrý, Štěpánek, F. Macek, J. Šíma, Matulka. Rudolec: Šutka Bernard, Boháček, Flesar, Chytal, Klimeš, Vl. Musil, Voj. Musil, Pejchal, Ptáček, L. Šerejch, Lad. Šerejch, Šimek, T. Vomela.

KŘÍDLA LÍSEK 2:8

Zhodnocení Pavla Poula (hráč, Křídla): „Zápas jsme ztratili v úvodu druhé třetiny, kdy nám Lísek vstřelil tři branky v rychlém sledu. Poté už nás soupeř začal přehrávat a nám se podařilo pouze zkorigovat konečný výsledek.“

Branky a nahrávky: Poul, Jiří Švanda (Svatoň 2, Poul) Špatka 2, Dvořák, Horák, Lad. Klusák, Korbička, Skřepek, Šimeček (Špatka 3, Horák 2, Lad. Klusák 2, Blecha, Vokurka). Třetiny: 0:1, 0:5, 2:2. Křídla: Jan Švanda P. Novotný, Jiří Švanda, Kubík, Kaláb, Poul, Svatoň, J. Skalník, Kulka, Klement, Kaňka. Lísek: Kubík Blecha, Dvořák, Horák, Lukáš Klusák, Lad. Klusák, Korbička, P. Krejčí, Krupík, Ludvík, Navrátil, Skřepek, Straka, Šimeček, Špatka, Vokurka.

OSTROV BOHDALEC 2:11

Zhodnocení Jana Paula (vedoucí mužstva, Ostrov): „Hosté nedopustili žádné překvapení. Přehráli nás ve všech činnostech a zaslouženě vyhráli.“

Branky a nahrávky: Buchta, Z. Gregar (Dostál, Láznička, Paul) A. Chrást 2, Kovář 2, J. Chrást, L. Jaša, P. Jaša, P. Sklenář, Tulis, Vařejka, Večeřa (P. Jaša 3, Vařejka 2, L. Jaša, V. Jaša, Nedoma, Staněk). Třetiny: 1:4, 1:4, 0:3. Ostrov: M. Gregar Buchta, Dostál, Fňukal, J. Gregar, P. Gregar, Z. Gregar, Jurek, K. Kment, Láznička, Paul, P. Pelikán, S. Pelikán, Špaček. Bohdalec: Majtner A. Chrást, J. Chrást, L. Jaša, P. Jaša, V. Jaša, Kovář, Nedoma, P. Sklenář, Staněk, Šindler, Tulis, Vařejka, Večeřa.

BUKOV ŠKRDLOVICE 2:4

Zhodnocení Karla Nováka (vedoucí mužstva, Bukov): „Dnes jsme odehráli vyrovnaný zápas, který soupeř rozhodl při našich přesilovkách, když dokázal třikrát skórovat.“

Branky a nahrávky: F. Šikula, Harvánek (K. Kovář, Svoboda) I. Podsedník 2, Mrkos, M. Jun (Komínek, Pruger). Třetiny: 1:1, 1:2, 0:1. Bukov: Hořínek L. Kratochvíl, Novák, K. Kovář, Harvánek, Marek, Svoboda, Sýkora, F. Šikula, P. Šikula, Večeřa. Škrdlovice: Wasserbauer Hromádka, Hutlas, M. Jun, P. Jun st., P. Jun ml., Komínek, Mach, L. Machovec, Mrkos, Procházka, I. Podsedník, J. Podsedník, Pruger, Šmahel, Vetešník.

V. LOSENICE SVĚTNOV 1:10

Zhodnocení Jaromíra Jonáka (hráč, V. Losenice): „Úvodní třetina patřila soupeři, který nás přehrál ve všech směrech. Postupně jsme si vytvořili i několik vyložených šancí, ale dokázali jsme je přetavit jen v jeden gól.“

Branky a nahrávky: Zelený (F. Hromádka) Toman 4, V. Tlustoš 3, Strnad 2, Kučka (Straka 4, Strnad 3, Kučka, T. Mrkos, Toman). Třetiny: 0:7, 1:1, 0:2. V. Losenice: Milan Mach Bureš, J. Hromádka, F. Hromádka, Jonák, Kamarád, J. Mach, Michal Mach, P. Neubauer, M. Neubauer, Němec, A. Pátek, Procházka, J. Rosecký, Veselý, Zelený. Světnov: Novák Kuba, Kučka, Mifka, V. Tlustoš, Strnad, Straka, Toman, T. Mrkos, M. Zich, Štefan, L. Zich.

NOVÁ VES JÁMY 5:1

Zhodnocení Jakuba Malimánka (hráč, Nová Ves): „V nepříliš pohledném utkání se nám podařilo využít tři přesilové hry, a tak si získat potřebný náskok pro poklidné dohrání utkání.“

Branky a nahrávky: P. Bureš 3, Jůda, L. Peňáz (P. Bureš 2, J. Nečas, Šiška, L. Peňáz) Halouska (Kubíček). Třetiny: 3:1, 2:0, 0:0. Nová Ves: R. Novotný Šiška, M. Nečas, Malimánek, Kužel T. Novotný, Zajíček, Jůda L. Peňáz, P. Bureš, J. Nečas, A. Zdražil. Řečice: Staněk Bartoň, Halouska, Hrstka, Kondrát, Kubíček, J. Minář, Nedvěd, J. Peňáz, Regent, Stehlík, Švoma, Titauer, Vrbas.

VESELÍČKO ZNĚTÍNEK 3:5

Zhodnocení Romana Kalába (vedoucí mužstva, Veselíčko): „O naší porážce rozhodly individuální chyby v obraně, kterých soupeř využil a zaslouženě vyhrál.“

Branky a nahrávky: A. Káňa, Liška, Pleva (Káňa) Karásek 2, Neubauer, Vávra, Vokoun (P. Bílek, J. Dvořák, Neubauer, Pešek). Třetiny: 2:3, 1:1, 0:1. Veselíčko: Brostík P. Klement, Kratochvíl, Glos, K. Šíma, Bořil, O. Šíma, Liška, Pařízek, L. Kaláb, R. Kaláb, Káňa, Šorf, Pleva. Znětínek: Mokrý P. Bílek, Diviš, J. Dvořák, Fabík, Hubený, Inwald, Karásek, Křehlík, Neubauer, Pešek, J. Vaněk, P. Vaněk, Vávra, Vokoun, J. Weinhofer, P. Weinhofer.

PÍSEČNÉ SLAVKOVICE 3:4

Zhodnocení Vladimíra Černého (vedoucí mužstva, Písečné): „Slavkovice úporně bránily od středního pásma a rychlými protiútoky ohrožovaly naše brankáře. My jsme na to nijak nezareagovali a zaslouženě tak prohráli. Odehráli jsme nejhorší utkání letošní sezony.“

Branky a nahrávky: Čech, Peňáz, J. Sklenář ml. (Babák, Flek, Peňáz) Sáblík 3, Zavadil (Zavadil, Mužátko, Štěpánek). Třetiny: 2:2, 1:0, 0:2. Písečné: Jílek, Sochor Babák, Čech, Flek, Kobza, V. Kopecký, Peňáz, Z. Sklenář st., Z. Sklenář ml., J. Sklenář st., J. Sklenář ml., M. Sklenář, R. Sklenář, Vávra, Zbytovský. Slavkovice: Dvořák, Horych, Hudeček, Zavadil, Janů, Liška, Kordovský, Mrázek, Mužátko, Sáblík, Štěpánek, Jaitner, Králíček.

Autor: Jiří Bubák

26.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Letní kina opět táhnou, vstupné je většinou dobrovolné

Policie ČR. Ilustrační foto.

Z benzínové čerpací stanice odešel třikrát bez placení

Návštěvníci prozkoumají tajemná zákoutí žďárského zámku

Žďár nad Sázavou – Letitá tajemství dříve nepřístupných zákoutí půd, sklepů a chodeb žďárského zámku pomůže malým i velkým návštěvníkům odhalit jedinečná zážitková prohlídka. Ta se uskuteční v sobotu 26. srpna od 13 do 23 hodin.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.