Českobudějovický David Servis vůbec nešetřili a na zpáteční cestu na jih Čech mu v sobotním podvečeru nadělili deset gólových kousků.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – DAVID SERVIS Č. BUDĚJOVICE 10:3
Vstup do utkání vyšel Plamenům skvěle. Už ve 46. vteřině zápasu našel Luboš Kunstmüller svojí přihrávkou na pravém kruhu Martina Plevu, který střelou z první dostal domácí celek do vedení. O necelou minutu později se hostující Jakub Volf provinil krosčekem a domácí si zahráli přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale soupeře nadále střelecky přehrávali. Jenže v 10. minutě zčistajasna udeřilo na druhé straně. Českým Budějovicím se podařilo z jejich první střely na branku vyrovnat. Z mezikruží vystřelil Patrik Zayml a přesnou střelou namířil puk nad Řehořovo levé rameno.

Druhá třetina nabídla gólovou přestřelku, v níž viděla pětistovka diváků devět branek, drtivou většinu z nich v síti hostů. Ke konci první minuty této části zápasu se Tomáši Střechovi podařilo střelou z levého kruhu opět získat pro svůj tým jednogólový náskok. O tři minuty později byl stav utkání 3:1, a to zásluhou Martina Kuřítka. V čase 26:14, kdy se trefil Martin Červenka, už tabule hlásala skóre 4:1. Tím ale aktivita domácích neskončila a za další půlminutu vstřelil Tomáš Střecha již pátý žďárský gól. Naději hostům vykřesal Lukáš Sumerauer, který snížil na 5:2. Další gól přišel o necelou minutu později, a to opět ze strany Plamenů. Těm se povedlo velmi rychle využít přesilovou hru. David Vítek překonal Bubeníčka z mezikruží a domácí opět vedli o čtyři branky.

Těsně před koncem první poloviny zápasu se prosadil Martin Kuřítko a potvrdil suverénní vedení svého týmu. Ve 35. minutě pak ten samý hráč skóroval už potřetí v zápase a připsal si tak hattrick. V poslední minutě druhé třetiny ještě stáhl vedení domácích svým druhým gólem v utkání Lukáš Somerauer. Třetí třetina se zpočátku hrála vcelku uvolněně. V 50. minutě se po nedovoleném zákroku Jana Pessra domácím naskytla příležitost v přesilové hře, kterou však nevyužili. Sedm minut před koncem se ale už počtvrté gólově prosadil Martin Kuřítko.

Přibližně o minutu později vystřelil na hostujícího gólmana David Vítek, jehož střelu ještě stihl tečovat Martin Gregar a dal tak již desátý gól Plamenů. „Hned v úvodu jsme dali rychlý první gól, vypadalo to celkem jednoznačně. Jenže potom jsme měli trošku laxní přístup a hostům se podařilo vyrovnat. Po té první třetině jsme si něco řekli a myslím si, že kluci na ledě plnili, co měli. Pak už to byl jednoznačný zápas," těšilo po závěrečném hvizdu trenéra Michala Konečného.

Góly a nahrávky: 1. Pleva (Kunstmüller, Kuřítko), 21. T. Střecha (Kunstmüller, Krupka), 25. Kuřítko (Bureš, Červenka), 27. Červenka (Kuřítko), 27. T. Střecha (Kunstmüller, Smejkal), 29. D. Vítek (Gregar, Kolda), 30. Kuřítko (Bureš, Červenka), 35. Kuřítko (Bureš), 53. Kuřítko (Bureš), 54. Gregar (D. Vítek, Kovářů) – 10. Zayml (Žáček, Ferebauer), 28. Sumerauer (Fleischman), 40. Sumerauer (Bárta, Škopek). Rozhodčí: Veselý – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 511. Třetiny: 1:1, 7:2, 2:0. Žďár n. S.: Řehoř (Sláma) – Pleva, Vítek M., Rašner, Kolda, Staněk, Smejkal, Klíma – Červenka, Kunstmüller, Vítek D., Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, Krupka, Střecha T., Kaňka, Pazourek.

Další výsledky 27. kola skupiny Střed: M. Budějovice – Nymburk 5:1, Písek – H. Brod 5:8, Pelhřimov – Tábor 0:6, J. Hradec – Kolín 2:7.

10. J. Hradec 26 2 1 1 22 70:169 9

Program 28. kola, sobota 21. 1.: M. Budějovice – Žďár n. S., J. Hradec – Tábor, Pelhřimov – H. Brod, D. Servis – Kolín, Písek – Nymburk.