Situace je však opačná a Žihadla jsou proti favoritovi krok od vyřazení.

NYMBURK – ŽĎÁR N. S. 1:5

Po utkání měly Plameny plno důvodů k radosti. Plány žďárských hokejistů však hned v první minutě velice zkomplikoval přesnou trefou nymburský Pýcha. „Nebylo to příjemné, ale namotivovalo nás to. Naštěstí jsme brzy odpověděli,“ komentuje začátek zápasu žďárský útočník Petr Štěpánek. Během několika minut totiž svou střelou prostřelil Matouška Krupka. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Klíčové bylo druhé dějství, jelikož krátce po začátku si vyměnil kotouč Štěpánek s Kaňkou a Plameny šly do důležitého vedení. V polovině utkání navíc Nymburk nevyužil přesilovou hru, což potrestal třetí brankou v domácí síti Petr Štěpánek. Ve třetí periodě měl Nymburk další možnosti početních výhod, ale Blažíček Plameny hodně podržel a zůstal nepřekonaný. Naopak při přesilové hře Žďáru hosté definitivně rozhodli o svém vítězství. „Třetí třetinu jsme odehráli myslím si dobře, pohlídali jsme si to,“ říká Štěpánek. Plameny krátce nato přidaly ještě pátou branku. „Ani si nemyslím, že by si Nymburk zasloužil prohrát takto, bez takového boje,“ podotýká lídr kanadského bodování žďárského celku Štěpánek.

Žďárští hokejisté narazí ve čtvrtfinále na suveréna základní části Kolín. Do boje však půjdou s čistou hlavou a s jistou dávkou povzbuzení. Na jeho ledě totiž Plameny sehrály výbornou partii a prohrály těsně o jedinou branku. Tím spíš, že doma Plameny obraly Kozly o všechny body a přesvědčivě vyhrály 5:2. „Očekávám hodně vyrovnanou sérii, ačkoliv hraje osmý s prvním, věřím, že to podle toho nebude vypadat a soupeře hodně potrápíme. Do Kolína pojedeme vyhrát,“ řekl na závěr Petr Štěpánek.

Branky a nahrávky: 1. Pýcha (Bičiště) – 6. Krupka (Kovářů, Vítek), 22. Kaňka (Štěpánek, Lojek), 34. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 52. Štěpánek (Beneš, Kaňka), 54. T. Střecha (Gregar). Rozhodčí: Horinek – Útrubec, Fuk. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 400. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:2. Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Lojek, Pleva, L. Střecha, Smejkal, Rašner – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek – Krupka, Vítek, Kovářů – Gregar, Bureš, T. Střecha – Pazourek, Hron.

Konečný stav série – 1:2.

TECHNIKA BRNO – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 5:1

Podruhé už se brněnští hokejisté překvapit nenechali a na domácím ledě bez větších problémů zvítězili a v sérii mají mečbol. Moravské Budějovice mohou litovat zejména vlastních chyb, které byly hlavním důvodem, proč svěřenci trenéra Recha neuspěli. „Nebyl to špatný zápas, ale první dvě branky jsme Technice darovali po našich obrovských chybách, kdy jsme nehráli jednoduše a zbytečně vymýšleli něco navíc,“ litoval moravskobudějovický trenér Jiří Rech.

Žihadla dokázala sice snížit, nicméně poté byl do konce utkání vyloučen Paták a domácí využili přesilovou hru, čímž opět odskočili. „To byl podle mě zlomový moment zápasu. Navíc nám chyběl a teď další zápas také bude. Paták měl velkou formu a byl to asi náš nejlepší útočník,“ vysvětloval Rech.

Ve třetí třetině se už Moravské Budějovice k náporu ani ke zdramatizování utkání nenadechly. Technici hráli zkušeně a výsledek si pohlídali. Navíc k závěru utkání přidali ještě dvě branky, a jasnou výhrou si tak zvýšili sebevědomí. „Ve třetím dějství si výsledek soupeř už pohlídal,“ uznal na závěr Jiří Rech.

Branky a nahrávky: 8. Jurča, 16. Jurča, 36. Piskoř (Boček), 53. M. Brzobohatý (Jurča), 60. Benýšek (Havíř) – 26. Paták (Mikeš, Pěška). Rozhodčí: Kubičík – Lainka, Zedník. Vyloučení: 4:3, navíc Paták (Mor. Budějovice) DU. Využití: 2:0. Diváci: 228. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0. Moravské Budějovice: Šťastný – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Forman, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel – Paták, Mikeš, Trojan – Horký, Krutiš, Lupač – Vlašín, Pěška.Stav série 2:1.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Vsetín – Nový Jičín 3:0, konečný stav série – 3:0. Frýdek-Místek – Kopřivnice 4:1, konečný stav série – 3:0. Poruba – Hodonín 7:5, stav série - 2:1.