J. HRADEC – PELHŘIMOV 5:1

Blízko prvnímu gólu zápasu byl v 10. minutě domácí Vajgar, když Procházka nastřelil tyč. Udeřili tedy hosté. Plachý pár kroků za modrou vystřelil švihem a puk propadl mezi tělem a rukou Dlouhému do sítě. Pelhřimov byl napřed jen do 16. minuty. To dělovku Procházky Čekal jen vyrazil a puk vrátil do sítě Lazorišák.

Ve druhé třetině bylo patrné, že domácí prahnou po bodech více, měli aktivitu na svých hokejkách. Ve 27. minutě se to poprvé projevilo i na skóre. Prosadil se Brabec a proměněnou přesilovkou ho chvíli před odchodem na přestávku napodobil Mazanec. V plném počtu se hrálo jen málo, ale při přesilovkách byl očividně lepší J. Hradec. Obraně pláchl Trummer a zvýšil na 4:1, razítko na vítězství domácích přidal vzápětí Brabec.

„Prohráli jsme, ale nic se neděje. Velká pochvala patří našemu brankáři. Hodně nás podržel na začátku utkání a i v jeho zbytku si vedl dobře,“ prohlásil trenér Pelhřimova Ivan Padělek.

Branky a nahrávky: 16. Lazorišák (Procházka), 27. Brabec (Šperger), 40. Mazanec (Lazorišák), 51. Trummer (Kozlík), 52. Brabec (Šperger) – 14. Plachý (Mečiar). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl. Vyloučení: 4:8, navíc Šperger (J. Hradec), Marek Hadrava, Třetina (oba Pelhřimov) 10 minut, Třetina (Pelhřimov) do konce utkání a Kadlec (Pelhřimov) trest ve hře. Využití: 2:0.Diváci: 753. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0. Pelhřimov: Čekal – Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Zadražil, Šidák, Srdínko, Kolář, Kopic, Votápek, Marek Hadrava, Třetina, Martin Hadrava, Bezděk, Plachý, Kubát, Kadlec, F. Kasalý.

ŽĎÁR N. S. – KLÁŠTEREC N. O 7:2

Žďárští hokejisté byli od úvodního vhazování aktivnějším týmem, jako první se však k překvapení všech radovali v 5. minutě hosté. Plameny však obdržená branka na záda nepoložila. Bylo tomu přesně naopak. V 10. minutě srovnal kapitán Jiří Plachý a o tři minuty už domácí dokonce vedli o tři branky.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit rozhodně lépe, vyrukovat na soupeře s aktivní hrou a dostat se do vedení. To se nám nepovedlo a brzy jsme inkasovali, pak se ale ta hra zvedla a dokázali jsme to otočit až na 4:1,“ řekl ždárský kouč Martin Sobotka, jenž byl s první třetinou velmi spokojený. To však neplatilo o druhé dvacetiminutovce, v níž se jeho svěřenci ani jednou neprosadili, a pouze díky dobrému výkonu brankáře Slámy své vedení udrželi.

Hned v úvodu třetí třetiny mohly Plameny v dvojnásobné početní výhodě své vedení navýšit, ale ve chvíli, kdy na led skočil čtvrtý hráč Klášterec, naopak inkasovaly. Poté se Žďár vrátil ke hře z úvodu zápasu a třemi brankami rozhodly o vysoké výhře a dalších třech bodech do tabulky.

„Vítězství je super, ale musíme si to rozebrat, protože v Táboře bychom s takovými výpadky těžko mohli uspět,“ upozorňuje Sobotka na další utkání, v němž Plameny zamíří na led silného Tábora.

Branky a nahrávky: 10. Plachý (Gregar, Pilný), 12. Gregar (Kunstmüller, Pilný), 14. Padělek (Kaňka, Beneš), 14. Pilný (Pleva, Plachý), 50. Plachý (Gregar, Kunstmüller), 50. Kaňka (Padělek), 55. Plachý (Gregar, Pilný) – 5. Jáchym (Dobrovolný), 44. Dobrovolný (Schönauer, Toman). Rozhodčí: Czubaj – Chocholouš, Miklík. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 597. Třetiny: 4:1, 0:0, 3:1. Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Kolda, Smejkal, Vítek M., Krupka, Kaňka, Padělek, Kunstmüller, Plachý, Gregar, Vítek D., Man, Hron, Zídek.

TRUTNOV – M. BUDĚJOVICE 5:3

Přímo strašidelný úvod prožili hokejisté Moravských Budějovic v Trutnově. Dlouhá cesta se pravděpodobně podepsala pod laxní začátek zápasu, kdy se dvakrát prosadil domácí Chytráček. Tentýž hráč byl i v 17. minutě u třetího gólu domácích, když jeho střelu dorazil za záda bezmocného Dusíka Zítka. Žihadla však ještě do konce první třetiny dokázala snížit na rozdíl pouhé jedné branky a vrátila se zpět do zápasu.

Ve druhé třetině byli opět domácí lepším týmem, přesto šli do šaten opět pouze s jednobrankovým náskokem. Ten mohli hosté smazat na počátku závěrečné dvacetiminutovky. Svůj tlak v přesilové hře však nevyužili a místo toho sami popáté inkasovali. V závěru se ještě svěřenci Rudolfa Cakla snažili o zdramatizování koncovky, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Branky a nahrávky: 2. Chytráček (Junek), 4. Chytráček, 17. Zítka (Chytráček), 36. Voženílek (Zítka), 49. Kastner (Kozák) – 18. Horký (Sobotka), 19. Gottlieb (Randa), 38. Randa (Peroutka). Rozhodčí: Kareš – Potůček, Takých. Vyloučení: 6:4, Bartoň (TRU) 2 + 10 úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. Diváci: 468. Třetiny: 3:2, 1:1, 1:0. Moravské Budějovice: Dusík – Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Prkna, Pelikán, Latner – Kadela, Matějka, Barták, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Kesner, Vlašín, Forman, Juráň.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Nymburk – Klatovy 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), Bílina – Tábor 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0), Vrchlabí – Děčín 7:5 (2:1, 0:1, 5:3), Kobra Praha – Kolín 7:2 (2:1, 3:1, 2:0).

1. Kobra Praha 12 9 1 0 2 53:30 29

2. Sokolov 12 7 2 1 2 52:32 26

3. Řisuty 13 8 0 2 3 53:45 26

4. Jablonec nad Nisou 12 7 2 0 3 46:26 25

5. Tábor 12 5 3 3 1 40:27 24

6. Kolín 13 6 2 2 3 46:39 24

7. Vrchlabí 12 5 3 2 2 52:43 23

8. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 12 6 1 1 4 43:38 21