Žďár dostal destíku od Kobry Praha, i přesto, že do poloviny utkání byl výsledek 3:3.

BENEŠOV – PELHŘIMOV 3:4

Pelhřimovští v minulých kolech „utratili“ body s posledními týmy tabulky Trutnovem a Kutnou Horou, ale tentokrát se vytáhli. Dokázali podruhé v sezoně poslat do kolen Benešov, který se momentálně vyhřívá na druhé příčce skupiny Střed.

Důležitý byl první gól, který po parádní přihrávce Tecla vstřelil Plachý. Domácí zjevně vypadli z tempa a po trefách Dostála to už bylo 3:0. Pak sice snížil litevský kanonýr v benešovských službách Bossas, jenže Kubát vrátil Pelhřimovu tříbrankové vedení.

V závěru sice Vodní Lvi v důsledku chyb pelhřimovské defenzivy mocně stahovali, navíc se zranil brankář Maláč, ale tříbodový zisk už hosté uhájili.
„Benešov mě překvapil. Jeho výkon druhému místu v tabulce neodpovídal, Trutnov a hlavně Kutná Hora byly pro nás těžšími soupeři. Domácí nám cestu ke třem bodům usnadnili, byť jsme si to v závěru chybami zkomplikovali,“ zhodnotil duel Pavel Zmrhal, trenér Spartaku. Pelhřimov se v tabulce posunul už na čtvrtou příčku, což je jeho nejlepší umístění od začátku sezony.

Branky a nahrávky: 32. Bossas (Kaňka), 55. Kaňka (Kocman), 59. Bossas (Kaňka) - 13. Plachý (Tecl), 27. Dostál (Gajda), 30. Dostál (Rohačík), 40. Kubát (Mařík). Rozhodčí: Nečas - Ruchar, Andrejsek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Pelhřimov: Maláč – Plch, Gajda, Rašner, Kašpar, Roháčik - Hadrava, Plachý, Tecl – Mařík, Kubát, Burian – Dostál, Jánský.

KOBRA PRAHA - ŽĎÁR N. S. 10:4

Reparát s Kobrou hokejistům Žďáru nevyšel. Po domácím debaklu 0:5 si od stejného soupeře připsali další těžkou porážku, tentokrát 10:4. V zápase přitom po Doležalově zásahu vedli a ještě v polovině střetnutí drželi nadějný stav 3:3.

Do konce druhé třetiny padly ještě dvě branky, bohužel obě do Jedličkovy sítě, který zastupoval zraněného Vajnera. Definitivní zlom přinesl po přestávce Bárta, jenž zvyšoval na 7:3. Zbytek utkání odehrál Žďár bez koncentrace.

„V zápase nás moc nepodržel brankář Jedlička, ale spíše je to o přístupu k výjezdům. Jeli jsme tam z povinnosti, a tak se nikde vyhrát nedá,“ řekl asistent trenéra Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 7. Lang, 12. Pazourek (Sodomka), 20. Žáček (Paris), 30. Regner (Slanina), 33. Sodomka (Kubišta), 41. Bárta (Lang), 44. Bárta, 54. Pazourek (Nykl), 54. Paris (Žáček), 57. Bárta - 6. Doležal (Bukáček) , 23. Plachý (Vránek, Doležal), 25. Vránek, 57. Štěpánek (Smejkal). Vyloučení: 11:12. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Třetiny: 3:1, 2:2, 5:1. Žďár n. S.: Jedlička – Koželuh, Doležal, Šulc, Smejkal, Novák, R. Sobotka – Vránek, M. Sobotka, Plachý, Kunstmüller, Bukáček, Dítě, P. Štěpánek, Hron, Dobiáš, P. Havelka, R. Štěpánek.

KOLÍN - PÍSEK 0:5

Branky a nahrávky: 13. Rezek (Kořánek), 27. Šulčík (Květoň), 36. Mošovský (Míka, Suchánek), 37. Horšálek (Rezek), 44. Šulčík. Třetiny: 0:1, 0:3, 0:1.

KUTNÁ HORA – JINDŘ. HRADEC 3:2

Branky a nahrávky: 24. Muras (Heřmanský), 49. Prachař, 53. Prachař, 60. Nakládal (Kadlec) - 12. Tupý, 21. Skokan (Tupý). Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0.

Příští kolo: Písek - Trutnov, PELHŘIMOV - Nymburk, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Kolín, Jindřichův Hradec - Benešov.