V. BÍTEŠ B - MOSTIŠTĚ 3:8

Soupeři se spolu střetli už potřetí během čtrnácti dnů a rozdíl oproti předchozím zápasům byl tentokrát vidět už na střídačkách, když ani jedno z mužstev nedalo dohromady celé tři pětky. Zpočátku toho víc předváděli domácí, ale obě jejich veliké šance z úvodu zápasu zůstaly bez využití.

Hosté se dlouho nemohli dostat do tempa. Ubránili sice první oslabení, ale pak se dlouho trápili při sérii svých přesilovek. Až necelé dvě minuty před přestávkou se dostali do vedení, když do branky propadla přesilovková střela Syrového.

Rozhodující chvíle přišly hned v úvodu druhé části. Už po půl minutě vyslal puk na branku mostišťský Novák a teč JosefaSvobody znamenala druhý gól. Pak stačila časomíra odkrojit pouhých třináct vteřin, než Slavík dorazil do bítešské branky střelu Freibauera. Následovala nevyužitá početní výhoda Velké Bíteše a v sedmadvacáté minutě zakončoval kombinaci první řady hostů do prázdné branky Jirka Svoboda.

Domácí vystřídali brankáře, vytvořili si i několik dobrých střeleckých příležitostí, ale snížení se nedočkali. Od třiatřicáté minuty hráli další přesilovku, ale puk jim vypíchl Freibauer a svůj sólový nájezd s jistotou proměnil.

Až v šestatřicáté minutě hosté špatně vyhodnotili situaci na útočné modré čáře a z protiútoku Rouš zaznamenal první gól domácích. To už se ani na jedné straně moc nebránilo, čehož po chvíli využil Freibauer, který se protáhl až před bítešskou branku a přidal šestou mostišťskou trefu. Závěr druhé třetiny pak přinesl Bíteši sérii velkých šancí, které ovšem všechny ztroskotaly na Prchalovi v mostišťské brance. Poslední část už mohla na osudu rozhodnuté série sotva něco změnit.

Hosté, kteří měli už jasnou svou další účast jako první z finálové dvojice, kontrolovali vývoj utkání, domácí si užívali závěr sezóny, a tak poklidný průběh zbytku zápasu přinesl už jen kosmetickou změnu skóre.

Branky: Rouš, Benda, Žák, Marek - Freibauer 3, Slavík 2, Syrový, Josef Svoboda, Jiří Svoboda. Rozhodčí: Fiksa. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Třetiny: 0:1, 1:5, 2:2.

V. BÍTÝŠKA – TJ NÁMĚŠŤ N. O. 2:5

Po výrazném vítězství Náměště v prvním kole play off bylo o papírovém favoritu předem jasno. Hosté z Náměště si tak přijeli do Bíteše pro povinné vítězství a svou hrou přesvědčili soupeře i diváky o tom, kdo bude druhým z finálové dvojice.

Během prvních dvou třetin si zajistili dostatečně velký náskok, a proto v poslední třetině jen kontrolovali vývoj utkání a dovolili domácím zkorigovat pro ně značně nepříznivý výsledek.

Branky: Hajný, Obrdlík - Pejchal 2, Krčál, Staněk, Čada. Rozhodčí: Fiksa. Vyloučení: 3:3. Diváci: 30. Třetiny: 0:3, 0:1, 2:1. ⋌(sto)