Jako prvnímu týmu se letos povedlo Bruslařům odvézt bod z ledu Písku. Plameny se pomalu rozhořívají a doma si poradily s David Servisem. Cenný skalp má na kontě Pelhřimov, který hubenou výhrou přetlačil Tábor. V souboji o čelo tabulky se v Moravských Budějovicích porouchala rolba, a zápas s Nymburkem byl předčasně ukončen.

ŽĎÁR N. SÁZ. – DAVID SERVIS 5:2

Žďárští hokejisté se s Českými Budějovicemi dlouho trápili. V první třetině měli tlak, ale hostujícího brankáře nepřekonali. Ve druhé třetině měly Plameny ještě více navrch, ale na vedoucí branku Gregara odpověděl David Servis otočkou na 1:2. Ještě do přestávky ale srovnal Střecha a třetí třetina byla v jasné režii domácích. „Nemůžeme se bránit tomu, že jsme byli favoritem. Proto jsme chtěli hned od začátku na ně vletět a dostat se do vedení. Tlak jsme sice měli a nebyla ta první třetina špatná, ale skončila bez gólu. Ve druhé třetině jsme se trápili a nešlo to, což tak někdy bývá. Já si ale cením toho, že v té třetí jsme jasně dominovali, bruslili jsme, hráli jsme a věřili jsme, že ten gól dáme. Nakonec se to podařilo a napadaly tam tři góly. Byli jsme trpěliví, nějak bych zásadně neměl co vytknout, kluci chtěli a makali. Bylo to těžké, obzvlášť když jsme prohrávali 2:1, když z našeho největšího tlaku nám ujeli. O to je to ale cennější a možná víc než, kdybychom vyhráli jednoznačněji. Ale musím říct, že Budějovice hrály dobře, a když takhle budou hrát dál, tak budou mít určitě lepší výsledky, než doposud mají," řekl po utkání trenér Plamenů Michal Konečný.
Branky a nahrávky: 23. Gregar (Beneš, Řehoř), 38. Střecha T. (Malec, Kunstmüller), 54. Malec (Bureš), 55. Červenka (Kaňka, Kunstmüller), 58. Kaňka (Kunstmüller, Červenka) – 26. Ferebauer (Suchánek, Sumerauer), 35. Bárta (Sumerauer). Rozhodčí: Slavka – Musil, Komínek. Vyloučení: 6:5+TS. Bez využití. Diváci: 614. Třetiny: 0:0, 2:2, 3:0.
Žďár n. Sáz: Řehoř – Pleva, Beneš, Staněk, Kolda, Smejkal, Vítek, Půža, Bureš, Kuřítko, Malec, Kunstmüller, Kaňka, Střecha T., Krupka, Kovářů, Červenka, Gregar.

PÍSEK – HAVL. BROD 4:3sn

Jihočeši jsou obzvlášť na domácím ledě silní a tentokrát se o tom přesvědčil Havlíčkův Brod. Divoká byla hned první minuta, když se po půl minutě hry dostali do vedení Bruslaři, ale o pár sekund později se začalo od znovu. Druhou branku Bruslařů vstřelil Přidal a Havlíčkův Brod šel do kabin s vedením. O to ale ve druhé třetině přišel a v závěrečném dějství musel dotahovat. To se díky brance Endála Bruslařům povedlo. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. „Byl to výborný zápas z obou stran. Hráli jsme dobře, bohužel neproměnili jsme pár šancí a ty důležité momenty nám unikly. Ale to získáme časem, až budeme zkušenější. I s bodem jsme šli ze zápasu s dobrým pocitem. V budoucnu by to chtělo takové zápasy vyhrávat, ale jsme na dobré cestě a ten tým si sedá," říká trenér Bruslařů Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 1. Pašek (Urbanec, Šuhaj), 26. Sýbek (Slavík), 40. Sýbek (Vlček), rozh. náj. Sýbek – 1. Třetina (Endál, Přidal), 12. Přidal (Třetina, Endál), 44. Endál (Třetina, T. Semrád). Rozhodčí: Šrobák – Svoboda, Horažďovský. Vyloučení: 6:7, navíc Slavík (PIS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420. Třetiny: 1:2, 2:0, 0:1 – 0:0.
Havlíčkův Brod: Novák (11:33 – 11:57 Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Mendl, Lacina, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Beneš – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Ludvík.

PELHŘIMOV – TÁBOR 2:1

Lední medvědi si připsali skalp Tábora, ale neměli k němu vůbec jednoduchou cestu. V jedenácté minutě se totiž prosadil Kellner a Kohouti vedli. Po úporném boji ve druhé třetině přišlo mnoho radosti v té poslední. Nejprve vyrovnal šťastnou trefou Tomáš Plachý a minutu nato poslal do vedení Pelhřimov Vladimír Port. Lední medvědi ustáli i závěrečný tlak Tábora a mohou slavit cenný skalp.

„I když jsme góly dali až ve třetí třetině, velké šance byly k vidění už i v předchozích částech. Několikrát se netrefila i prázdná brána. Bohužel se nám to neodrazilo. Dnes hráči opravdu chtěli a za to jim musím poděkovat. Ve třetí třetině se nám podařilo konečně srovnat a dostat se do vedení. Ještě jednou musím hráčům poděkovat i za to, jak to na konci skvěle ubránili. Ve středu nás čeká Havlíčkův Brod a doufám, že předvedeme stejný výkon a znovu vyhrajeme," věří trenér Pelhřimova Jan Dvořák.
Branky a nahrávky: 42. Plachý (Vysloužil), 43. Port (Votápek) – 11. Kellner. Rozhodčí: Veinfurter – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 12:14, navíc Matušík (TAB) 10 OT. Bez využití. Diváci: 560. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0.
Pelhřimov: Groh – Kubát, Port, Kasalý D., Hájek, Srdínko, Adam, Hadrava Marek, Kasalý F., Hadrava Martin, Kopic, Votápek, Plachý, Doležal, Duplijaku, Vysloužil, Bezděk, Siřiště.

M. BUDĚJOVICE – NYMBURK (nedohráno)

Zápas Žihadel s Nymburkem byl ukončen za stavu 0:0 po první třetině. Po poruše rolby se rozhodčí rozhodl utkání ukončit. Náhradní termín zápasu je v jednání.

Ostatní výsledek skupiny Střed: Jindřichův Hradec – Kolín 1:2sn.

1. Nymburk 8 5 1 1 1 36:22 18
2. Písek 9 5 1 0 3 44:30 17
3. HAVL. BROD 9 4 2 1 2 31:21 17
4. M. BUDĚJOVICE 8 3 3 1 1 35:23 16
5. Kolín 9 4 1 1 3 34:29 15
6. PELHŘIMOV 9 4 0 2 3 34:34 14
7. ŽĎÁR N. SÁZ. 9 4 0 1 4 33:36 13