JIHLAVA – KLADNO 3:1

Jihlavským hokejistům se povedla první dvacetiminutovka, v níž rozhodli o vítězství nad exligovým Kladnem. Postupně se prosadili Prokš, Čachotský a Seman. Rytíři měli v prvním dějství problém překonat jihlavskou obranu, a tak Sáblík neměl v jihlavské bráně mnoho práce. To se změnilo ve druhé třetině, kdy nejprve zlikvidoval nájezd Lukáče a o několik minut později vytáhl výborný zákrok proti dorážce Dragouna. Kladenští Rytíři dokázali překonat Sáblíka až v 50. minutě, když Pitule využil dvojnásobnou přesilovou hru. Další branku však Kladno už vstřelit nedokázalo, a tak si Jihlava po skvělé první třetině připsala do tabulky další tři body.

Branky a nahrávky: 8. Prokš (Čáp, Melenovský), 15. Čachotský (Urbanec, Zeman), 19. Seman (Mikeš, Důras). Rozhodčí: Michal Škrobák – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1. Diváci: 1806. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1. Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Čáp – Čachotský, Zeman, Malec – Mikeš, Seman, Důras – Prokš, Melenovský, Březina – Štěpánek, Kuřítko, Jarůšek.

CHOMUTOV – HAVL. BROD 2:1

Polovinu utkání drželi Rebelové nadějný výsledek. Poté však otevřel skóre utkání chomutovský McGregor a naděje Havlíčkova Brodu na překvapivý zisk bodu se začala rozplývat. Chomutov měl několik dobrých příležitostí již v první třetině. Blízko ke gólu měl zejména střelec úvodní branky, který nepochopitelně nedokázal dostat kotouč do prázdné hostující klece. To se mu podařilo až v 31. minutě, kdy po chybě havlíčkobrodské defenzivy našel Kaše kanadského útočníka McGregora, jenž tentokrát nezaváhal. O tři minuty později poslal domácí do dvoubrankového vedení Květoň. Snížit mohl Zucker, ten však nařízené trestné střílení neproměnil. Rebelům se ve třetí třetině povedlo utkání zdramatizovat. V přesilové hře našel Babka volného Rouska a ten se nemýlil. Vyrovnání měl na holi Endál, tváří v tvář Kopřivovi však selhal. Vyrovnávací branky se Rebelové nedočkali ani při závěrečném power-play. Na první vítězství si tak musí počkat minimálně do středy.

Branky a nahrávky: 31. McGregor (D. Kaše), 34. Květoň (Dušek) - 50. Rousek (Babka, Maliník). Rozhodčí: Würtherle – Belko, Rozlézej. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1.Diváci: 2162. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1. Havlíčkův Brod: Dlouhý – Zítka, Kolář, Pavlíček, Staněk, Semrád, Sedlák, Kotaška – Kuchta, Endál, Kňazev, Sedláček, Maliník, Boček, Troliga, Zucker, Rousek, Babka, Milfait.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 0:1

Diváci se ve šlágru kola v Šumperku příliš nebavili. Obě mužstva se v souboji o čelo tabulky spoléhaly na kvalitní defenzivu, a tak o vítězi rozhodla situace z úvodu druhé třetiny. Holec objel domácí branku, kde našel zcela osamoceného Vodného, jenž bez problému trefil odkrytou Koutského branku. Šumperk měl největší příležitost v závěru utkání, kdy se nechal vyloučit třebíčský Malena, ale ani v šesti hráčích se Draci neprosadili, a tak si Horácká Slavia připsala další vítězství a v tabulce se vzdálila svým pronásledovatelům.

Branky a nahrávky: 22. Vodný (Holec, Zuzin). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Třebíč: Štůrala – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Jaroš, Dujsík – Erat, Dolníček, Havel – Vodný, Holec, Zuzin – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Přibyl, Čech, Králík.