Horácká Slavia s Duklou vedou I. ligu, Brod opět prohrál

Vysočina – Ambice Jihlavy a Třebíče byly před sezonou vysoké, ale málokdo čekal, že po 8. kolech budou celky z Vysočiny vládnout I. lize. Oproti tomu jejich rival z Havlíčkova Brodu nadále čeká na první výhru a zůstává poslední.

30.9.2014

Draci versus Třebíč.Foto: DENÍK/Jan Kastner

JIHLAVA – KLADNO 3:1

Jihlavským hokejistům se povedla první dvacetiminutovka, v níž rozhodli o vítězství nad exligovým Kladnem. Postupně se prosadili Prokš, Čachotský a Seman. Rytíři měli v prvním dějství problém překonat jihlavskou obranu, a tak Sáblík neměl v jihlavské bráně mnoho práce. To se změnilo ve druhé třetině, kdy nejprve zlikvidoval nájezd Lukáče a o několik minut později vytáhl výborný zákrok proti dorážce Dragouna. Kladenští Rytíři dokázali překonat Sáblíka až v 50. minutě, když Pitule využil dvojnásobnou přesilovou hru. Další branku však Kladno už vstřelit nedokázalo, a tak si Jihlava po skvělé první třetině připsala do tabulky další tři body.

Branky a nahrávky: 8. Prokš (Čáp, Melenovský), 15. Čachotský (Urbanec, Zeman), 19. Seman (Mikeš, Důras). Rozhodčí: Michal Škrobák – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1. Diváci: 1806. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1. Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Čáp – Čachotský, Zeman, Malec – Mikeš, Seman, Důras – Prokš, Melenovský, Březina – Štěpánek, Kuřítko, Jarůšek.

CHOMUTOV – HAVL. BROD 2:1

Polovinu utkání drželi Rebelové nadějný výsledek. Poté však otevřel skóre utkání chomutovský McGregor a naděje Havlíčkova Brodu na překvapivý zisk bodu se začala rozplývat. Chomutov měl několik dobrých příležitostí již v první třetině. Blízko ke gólu měl zejména střelec úvodní branky, který nepochopitelně nedokázal dostat kotouč do prázdné hostující klece. To se mu podařilo až v 31. minutě, kdy po chybě havlíčkobrodské defenzivy našel Kaše kanadského útočníka McGregora, jenž tentokrát nezaváhal. O tři minuty později poslal domácí do dvoubrankového vedení Květoň. Snížit mohl Zucker, ten však nařízené trestné střílení neproměnil. Rebelům se ve třetí třetině povedlo utkání zdramatizovat. V přesilové hře našel Babka volného Rouska a ten se nemýlil. Vyrovnání měl na holi Endál, tváří v tvář Kopřivovi však selhal. Vyrovnávací branky se Rebelové nedočkali ani při závěrečném power-play. Na první vítězství si tak musí počkat minimálně do středy.

Branky a nahrávky: 31. McGregor (D. Kaše), 34. Květoň (Dušek) - 50. Rousek (Babka, Maliník). Rozhodčí: Würtherle – Belko, Rozlézej. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1.Diváci: 2162. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1. Havlíčkův Brod: Dlouhý – Zítka, Kolář, Pavlíček, Staněk, Semrád, Sedlák, Kotaška – Kuchta, Endál, Kňazev, Sedláček, Maliník, Boček, Troliga, Zucker, Rousek, Babka, Milfait.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 0:1

Diváci se ve šlágru kola v Šumperku příliš nebavili. Obě mužstva se v souboji o čelo tabulky spoléhaly na kvalitní defenzivu, a tak o vítězi rozhodla situace z úvodu druhé třetiny. Holec objel domácí branku, kde našel zcela osamoceného Vodného, jenž bez problému trefil odkrytou Koutského branku. Šumperk měl největší příležitost v závěru utkání, kdy se nechal vyloučit třebíčský Malena, ale ani v šesti hráčích se Draci neprosadili, a tak si Horácká Slavia připsala další vítězství a v tabulce se vzdálila svým pronásledovatelům.

Branky a nahrávky: 22. Vodný (Holec, Zuzin). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Třebíč: Štůrala – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Jaroš, Dujsík – Erat, Dolníček, Havel – Vodný, Holec, Zuzin – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Přibyl, Čech, Králík.

LUKÁŠ ZELENÝ

30.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Studánka, ilustrační foto.

Boj mezi studánkami trval až do půlnoci, rozdíl byl jen 25 hlasů

Britská velvyslankyně Jan Thompson navštívila Muzeum nové generace ve Žďáře nad Sázavou.
19

Výbuch v Manchesteru je nešťastná událost, řekla britská velvyslankyně

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Vysočina mohla být ve třídění nejlepší, chybělo jí deset deka

Vysočina – V třídění odpadu za loňský rok je Vysočina druhá nejlepší z celé republiky. Na prvním místě se umístil Královehradecký kraj.

Ukážou, jak běhat s mapou

Žďár nad Sázavou – Členové oddílu orientačního běhu z Unitop Sportovního klubu policie Žďár nad Sázavou ukáží zájemcům, jak běhat s mapou.