NÁMĚŠŤ – MOSTIŠTĚ 4:6

Domácí na soupeře od začátku vlétli a usadili se v mostišťském obranném pásmu. Prchal v brance hostů nevěděl, kam dřív skočit, a příliš si neoddychl ani při první mostišťské přesilovce, kdy jeho spoluhráči nepokryli protihráče při vhazování a Pejchal zblízka otevřel skóre. Na ukazateli svítila teprve devátá minuta, přesto to byla již jedenáctá střela domácích na mostišťskou branku.

Náměšť měla i nadále navrch, ale po necelých dvou minutách ji zchladil Slavík, který z protiútoku střelou zpoza obránce vyrovnal. Po této akci hosté hru vyrovnali a v závěru třetiny několikrát sami zahrozili.

Druhá část začala stejně jako první. Domácí zase zle zatápěli soupeřovým zadákům. Přišla však zbytečná vyloučení a mostišťská přesilovka pět na tři. V početní výhodě dopravil puk do branky podruhé v utkání mostišťský Slavík. Ani hosté se však z vedení dlouho neradovali. V šestadvacáté minutě se museli bránit v oslabení. Před jejich branku se protáhl Bauer a opět bylo srovnáno. Slušně zaplněné ochozy sledovaly výborný hokej, hraný ve vysokém tempu a s důrazem v osobních soubojích.

Hosté se postupně vypořádali se skvěle bruslařsky disponovaným soupeřem. Často se však nechali strhnout hrou a polevili v opatrnosti. Pak bylo před mostišťskou brankou pořádně horko. Při jednom z takových protiútoků změnila v osmatřicáté minutě Krčálova střela směr od brusle bránícího hráče a skončila v horním rohu mostišťské branky.

Po druhé přestávce se hosté náporem soupeře nenechali zaskočit a ve třiačtyřicáté minutě Slavík přesilovkovou střelou z pravé strany vyrovnal na 3:3 a završil hattrick. Náměšť dokázala naposledy odpovědět. To se také při přesilovce trefil Pejchal.

Pak už dávali branky pouze hosté. V padesáté minutě sklepl Freibauer na modré čáře puk do jízdy našlápnutému Slavíkovi, ten se prohnal náměšťským obranným pásmem a čtvrtou brankou završil svou gólovou exhibici. Poté dostal dalším přesilovkovým gólem Mostiště do vedení Freibauer.

Při následném vhazování pak náměšťský Winkler atakoval rozhodčího a s trestem ve hře musel opustit kluziště. Tím daroval soupeři další početní výhodu, kterou čtyři minuty před koncem využil Jiří Svoboda.

Branky: Pejchal 2, Bauer, Krčál - Slavík 4, Freibauer, Svoboda. Vyloučení: 9:6, navíc Winkler a Strnad (TJ Náměšť) 10 minut OT a Winkler (TJ Náměšť) trest ve hře. Využití: 2:4. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kavina - Todorov, Horký. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:4. ⋌(sto)