ŽĎÁR N. S. – M TŘEBOVÁ 4:5 pp

Zápas začali domácí ve velkém stylu a do 5. minuty hosty k ničemu nepustili. Slabinou se však ukázaly být už poněkolikáté přesilovky, a když se neujal ani nájezd Plachého v oslabení, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

„Měli jsme několik početních výhod 5 na 3, ale neumíme je náležitě využít. Chybí nám hráč, který na sebe vezme odpovědnost a bude střílet z každé pozice. Stále chceme jen kombinovat a dávat puky do prázdné branky, ale to nejde. Postrádám také někoho, kdo se nebude bát jít do skrumáže před gólmana a clonit, případně tečovat,“ ví o nedostatcích trenér SKLH Sobotka.

Ve druhé třetině se hosté ujali vedení 2:0, domácí ale ve 35. minutě snížili Dítětem. Za minutu nato Třebová znovu odskočila přesilovkovou trefou Zahrady. Do konce prostředního dějství snížil Ptáček.

V závěrečné části hosté podruhé odskočili na dvoubrankový rozdíl. Domácí ze sebe vydolovali zbytky sil. Po vyloučeních Plachého a Kauta za protesty a Dítěte za bitku, dokázali pouze v sedmi hráčích vyrovnat. V prodloužení unavené mužstvo 31 vteřin před koncem inkasovalo naposledy. „Před klukama musím smeknout, bojovali až do konce,“ ocenil hráče Sobotka.

Branky: 35. Dítě (Ptáček, Plachý), 40. Ptáček (R. Sobotka, Dítě), 52. R. Sobotka (Ptáček), 57. Koželuh (Ptáček) - 21. Péč, 33. Lakomý, 36. Zahrada, 50. Faltus, 65. Lakomý. Rozhodčí: Schaffer. Vyloučení: 8:11, navíc Kaut, Plachý a Dítě (všichni Žďár) 5 minut a do konce. Využití: 2:2. Diváci: 278. Třetiny: 0:0, 2:3, 2:1 – 0:1. Žďár n. S.: Kochánek – Koželuh, Říčan, R. Sobotka, Šulc – Ptáček, Dítě, Plachý – Vránek, Kaut, Novák.