Především kvůli čtyřem inkasovaným brankám ve třetí části podlehli svěřenci Karla Mitrengy čtvrtému celku soutěže 2:5. Další bodovou ztrátou tak loňský účastník druhé ligy přepustil vedoucí příčku Světlé nad Sázavou, která vítězstvím 3:2 nezaváhala na ledě nebezpečné Chotěboře.

M. TŘEBOVÁ – ŽĎÁR N. S. 5:2

Nedělní klání měli Žďárští podle původního rozlosování odehrát na svém ledě, kvůli problémům s rolbou a uzavřenému stadionu se však utkání uskutečnilo na hřišti soupeře. Na venkovních kluzištích se žďárskému SKLH v poslední době nedaří, což se potvrdilo i do třetice.

Žďár se zásluhou Jakuba Vránka šťastně ujal v 19. minutě vedení, když se nahozený kotouč odrazil o záda domácího gólmana Bureše za brankovou čáru. Na začátku druhé třetiny hosté zvýšili již na 2:0.

Ve 23. minutě přidal uklidňující branku SKLH Jiří Plachý. Třebová snížila v poslední minutě druhého dějství Königem, brankostroj však domácí tým rozjel v poslední dvacetiminutovce. V závěrečné třetině Moravská Třebová zařadila vyšší rychlostní stupeň a zařídila dokonalý obrat ve vývoji. Ve 44. minutě po chybě hostující obrany vyrovnal Zahrada.

O další dvě minuty později poslal domácí do vedení Lakomý. Žďár se pokusil o vyrovnání, ale všechny šance zlikvidoval gólman Bureš. Naopak domácí přidali ještě dva góly a i podruhé v letošní sezoně porazili papírového favorita.

„Zápas opět rozhodly individuální chyby některých hráčů. Postrádáme tu správnou bojovnost a srdíčko. Jak máme hrát, si můžeme v kabině a při trénincích říkat pořád dokola, ale jakmile přijde zápas, je to pak na ledě najednou všechno úplně jinak,“ zlobil se rozladěný trenér Žďáru Karel Mitrenga.

Branky: 19. Vránek (Kaut), 23. Plachý (Dítě) – 40. König (Kobza), 44. Zahrada (Husárek), 46. Lakomý (Moravec), 54. Koláček (Řehulka), 59. König (Kobza). Rozhodčí: Kukené. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 400. Třetiny: 0:1, 1:1, 4:0. Žďár n. S.: Kochánek – Koželuh, Kopeček, Pleva, Šulc, Říčan – R. Sobotka, Dítě, Plachý – Vránek, Kaut, Novák – Lojek, Ptáček, Hanus.

Ostatní výsledky: Chotěboř – Světlá n. S. 2:3, Chrudim B – Litomyšl 1:4, Choceň – Hlinsko 7:4.