Meziříčí vydolovalo další vítězství

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Druholigoví hokejisté Velkého Meziříčí ukořistili další tři body. V 9. kole skupiny Střed porazili v přestřelce plné zvratů Kutnou Horu.

26.10.2007

Hokejisté Velkého Meziříčí uspěli.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Nálada na zimním stadionu Ve Velkém Meziříčí byla ve 4. minutě pod bodem mrazu. Domácí prohrávali 0:2. „První třetiny nám nejdou. Bojíme se o výsledek a neplníme to, co bychom měli. Přesto jsem věřil v obrat,“ řekl trenér Velkého Meziříčí Bohumil Prachař.

Jeho slova vyslyšel přesilovkovou trefou Konečný, zlepšení pak korunoval Stráňovský, který vyškolil velezkušeného Bártu v kutnohorské svatyni. V prostředním dějství meziříčští hráči rozjásali plné ochozy dvěma zásahy.

V závěrečné třetině se strhla obrovská bitva. Hosté nesložili zbraně a vyrovnali na 4:4. Domácím barvám vrátil vedení Bukáček, ale Kutná Hora znovu bleskově odpověděla. Dech beroucí představení vygradovalo v poslední minutě.

Od Konečného směřoval puk k Bukáčkovi, který překonal Bártu a rozhodl. „Když jsme se do toho dostali a vedli 4:2, přišel smolný okamžik, kdy Pekárek pustil nešťastný gól z dálky. Soupeř vyrovnal a bylo jasné, že vyhraje ten, kdo bude mít víc štěstí,“ mínil Prachař.

První útočná lajna Velkého Meziříčí zařídila ve středu pět gólů a hlavní měrou přispěla k vítězství 6:5 nad hokejisty Kutné Hory. Do obrany středočeských Sršňů vnášeli zmatek hlavně útočníci Miroslav Bukáček s Janem Konečným. Oba si připsali dvě branky a stejný počet asistencí. „Nebylo to lehké utkání. V závěru jsme měli štěstí v koncovce,“ tvrdil Bukáček. „Naše řada si umí vyhovět. S Petrem Jandou jsem odehrál mnoho sezon ve Žďáře a Honza Konečný je šikovný hokejista do zakončení,“ pochválil spoluhráče osmadvacetiletý forvard. Ten věří, že horácký klub vybředl z mizérie. „V útoku to není špatné. Skřípalo to v defenzivě. Je důležité, aby se tým stabilizoval. Pak můžeme pomýšlet na vyšší příčky.

V. MEZIŘÍČÍ – KUTNÁ HORA 6:5

Branky a nahrávky: 6. Konečný (Stráňovský), 17. Stráňovský (Bukáček), 29. Konečný (Bukáček), 35. Hudcovský (Sobotka), 52. Bukáček (Stráňovský, Konečný), 60. Bukáček (Konečný) – 3. Mizera (Králíček), 4. Chytráček (Kraučuk), 42. Janata (Marša), 48. Chytráček, 55. Chytráček. Rozhodčí: Volf – Brabec, Klein. Vyloučení: 5:8, navíc Kraučuk (Kutná Hora) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 430. Třetiny: 2:2, 2:0, 2:3. Velké Meziříčí: Pekárek – Smejkal, Straňovský, Raus, Roháčik, Úlehla, Válek - Bukáček, Janda, Konečný - Kunstmüller, Adamec, P. Prachař - Hudcovský, Sobotka, Krča - Zábojník, Sklenář, Červený.

26.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Muž v opilosti slovně napadal svoji známou

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.