Nedařilo se pouze Moravským Budějovicím, které v Brně nezvládly hru v oslabení, navíc inkasovaly čtyři vyšší tresty.

KLATOVY – HAVLÍČKŮV BROD 3:4

Šestadvacáté kolo zavedlo Bruslaře do Klatov, které před tímto duelem v tabulce okupovaly třetí pozici. V posledních zápasech se jim ale příliš nedařilo. V minulém kole dokonce ztratily jeden bod na ledě posledního Jindřichova Hradce. Havlíčkův Brod toho dokázal využít a po celý zápas tahal za delší konec provazu.

Na úvodní branku týmu z Vysočiny domácí sice odpověděli, jenže ještě před první přestávkou se svěřenci Aleše Tottera vrátili do vedení. To krátce po začátku druhého dějství ještě navýšili. Klatovští hokejisté dokázali skóre ještě dvakrát snížit, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Bruslaři si tak vezou do Kotliny cenné tři body. „Dokázali jsme vyhrát na ledě týmu, který je v horních patrech tabulky a doma prohrál teprve druhý zápas. Proto je to pro mě jedno z nejcennějších vítězství. Kluci předvedli zodpovědný výkon. Myslím si, že nám hodně pomohla vysoká porážka 1:11 v Písku, protože hráči si uvědomili, co je potřeba dělat pro to, abychom takovéto zápasy zvládali. Věřím, že to byl bod zlomu," uvedl brodský trenér Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 17. Přikryl (Váchal, Slavík), 23. Přikryl (Váchal), 59. Špaček (Přikryl, Beran) – 13. Vlasov (Chlubna), 19. Přidal (Endál, T. Semrád), 21. Kozlík (Vlasov, Beneš), 57. Endál (Třetina, Kulhánek). Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 512. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:1.

H. Brod: Novák – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Duben, Vala, Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina, Endál – Kozlík, Kuchta, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Ludvík.

PELHŘIMOV – DĚČÍN 7:5

Lední Medvědi přivítali ve svém hájemství předposlední Děčín, proti kterému si věřili zisk na dalších důležitých tří bodů v boji o play-off. Ty nakonec získali, ale museli o ně tvrdě bojovat do poslední minuty hry. „Dvě třetiny jsme hráli výborně, měli jsme šance, ale neproměnili jsme jich více," mrzelo asistenta trenéra Jana Dvořáka.

Přes evidentní herní převahu svítilo na ukazateli skóre po čtyřiceti minutách těsné 3:2. Domácí totiž dokázali otočit skóre z 0:1 na 3:1, jenže do druhé pauzy Severočeši snížili. „Dělali jsme spoustu chyb, nechávali jsme tam volné hráče," glosoval průběh hry na klubovém webu Dvořák.

V závěrečné části Pelhřimovští sice odskočili na 5:2, soupeř znovu snížil na rozdíl jedné branky. Drama pokračovalo až do šedesáté minuty, kdy třináct sekund před koncem definitivně rozhodl Martin Hadrava. „Nejdůležitější je, že jsme vyhráli," oddechl si po utkání Dvořák. „Celkově jsem spokojený. Vyzdvihl bych výkon třetí pětky, která podala výborný výkon."

Branky a nahrávky: 20. F. Kasalý (Vysloužil, Martin Hadrava), 25. Votápek (Vylíčil), 27. Baldwin (Vylíčil), 43. Votápek (Vylíčil), 51. Adam (Zadražil, Vysloužil), 55. Baldwin (Votápek, Vylíčil), 60. Martin Hadrava (Zadražil, Adam) – 18. Volráb (Hašek), 39. Buďa (Patzelt), 53. Zika (Oliverius, Patzelt), 54. Buďa (Faigl, Drnec), 60. Zika (Hašek, Oliverius). Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Huryta. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 380. Třetiny: 1:1, 2:1, 4:3.

Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Jelínek, Wasserbauer, Zadražil, Adam, Hájek, Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Bezděk, Vylíčil, Votápek, F. Kasalý, Vysloužil, Siřiště, Baldwin.

ŘISUTY – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:4 pp

Žďár měl týmu hrajícímu ve Slaném po domácí porážce 3:9 co vracet. V duelu plném šancí to od úvodu vypadalo na další divokou přestřelku. Už po 19 vteřinách dorazil puk po Štěpánkově akci za záda gólmana Smejkal. Domácí přispěchali s odpovědí v přesilovce, Kužel napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Do vedení šli Buldoci poprvé na konci prvního dějství, kdy Krpatovu výzvu od modré šikovně tečoval Náprstek. Domácí mohli zvýšit, na Blažíčka však nevyzráli a z protiútoku inkasovali z hole Davida Vítka.

Plameny začaly být aktivnější a sahaly po obratu, své šance však neproměnily. V 52. minutě navíc lacině inkasovaly po Sedláčkově nahození. V 57. minutě Štěpánek doklepl v nepřehledné situaci puk za brankáře, ale gól nebyl uznán, sudí totiž těsně předtím hru přerušil. Vztek z hostů rychle vyprchal po bombě Lojka od modré, který poslal zápas do prodloužení, jež bleskově ukončil po bekhendovém blafáku Štěpánek.

Branky a nahrávky: 3. Kužel (Kašák, Kos), 20. Náprstek (Krpata), 52. Sedláček (Kos) – 1. Smejkal, 27. D. Vítek (Bureš), 58. Lojek (Střecha), 61. Štěpánek (Kunstmüller). Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 – 0:1.

Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Pleva, Lojek, Smejkal, L. Střecha, Rašner, Klíma – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, D. Vítek, L. Bureš, T. Střecha, Krupka, Hron, Gregar, Pazourek.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Nymburk – Klášterec nad Ohří 13:4, Vrchlabí – Sokolov 3:0, Bílina – Písek 1:4, Kobra Praha – Kolín 4:3, Trutnov – Jindřichův Hradec 6:1. Utkání Tábor – Jablonec nad Nisou se pro inzultaci rozhodčího nedohrálo.

TECHNIKA – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 3:0

To tedy byla řež! Žihadla s Brňany předchozí dva zápasy prohrála vždy v posledních sekundách zápasů, a chtěla tak s Technikou trošku poopravit nepříznivou bilanci. Jenže záhy inkasovala branku v oslabení, vzápětí i druhou.

Na ledě se hrálo vyrovnaně, ale výrazně se na něm i jiskřilo. Budějovičtí navíc také v Brně marně hledali svoji ztracenou mušku, dvakrát nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu.

Když pak v úvodu třetího dějství domácí opět v přesilovce vsítili třetí branku, bylo o vítězství Techniky a páté porážce hostů v řadě rozhodnuto.

Více než tři branky v utkání zaujal vysoký počet trestů, kromě osmnácti dvouminutových rozdal rozhodčí také pět vyšších trestů, z toho tři do konce utkání. „Byla to divočina, nevím, jak si to vysvětlit," zhodnotil sobotní zápas včera už o hodně klidnější trenér Žihadel Jiří Rech, který bezprostředně po zápase hovořit nechtěl.

Sebekriticky však budějovický kouč přiznává, že porážku si tým zasloužil. „Herně jsme byli možná i o chloupek lepší, ale nevyužili jsme přesilovky a nebyli jsme důrazní před brankou. V době, kdy se nám dařilo, jsme v tom prostoru hráli lépe. Musíme si nad tím sednout a s hráči to probrat. Teď máme po pěti výhrách pět porážek, tak uvidíme, kam se to překlopí. Nyní hrajeme dvakrát doma a musíme ty zápasy zvládnout. Chceme udržet šestou příčku, zezadu se už na nás tlačí Nový Jičín, a my se v play-off chceme vyhnout Vsetínu a Frýdku," dodal s ohledem na vyvrcholení sezony Rech.

Branky a nahrávky: 4. Látal, 6. Stehlík (Šidák), 43. P. Brzobohatý. (Havíř, M. Brzobohatý). Rozhodčí: Czubaj – Lainka, Čuňočka. Vyloučení: 9:9, navíc Habrovec 5 min. + DU – Mikeš 10 min., Fejt 10 min. a 5 min. + DU, Krutiš 5 min. + DU. Využití: 3:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.

Moravské Budějovice: Máj (6. Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Fejt, Peroutka, Šťáva, Randa – Matějka, Krutiš, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Horký, Vlašín.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Karviná – Valašské Meziříčí 3:4 sn, Frýdek-Místek – Kopřivnice 1:0, Nový Jičín – Hodonín 7:3, Poruba – Břeclav 7:1, Vsetín – Opava 8:4.