Bruslaři předvedli dobrý výkon, ale proti Kolínu zkrátka nebodují.

PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. SÁZ. 6:8

Na pelhřimovském zimním stadionu byla k vidění pořádná přestřelka. Ačkoliv to po první třetině nevypadalo, zápas měl i dramatický závěr. Plameny během sedmnácti minut zasypaly Lední medvědy pěti brankami. Vedení 5:1 ale snížil v poslední minutě prvního dějství Vysloužil a v první minutě druhé třetiny Kopic. Žďárští hokejisté ale vždy odskočili na rozdíl tří branek. „Rozhodně dnes velká spokojenost se třemi body. Výborný začátek, zkusili jsme to na čtyři lajny a jsem rád, že to kluci takhle zvládli, dali jsme pět pěkných gólů, takže super. Bohužel, pak trochu asi ta koncentrace polevila. Myslím, že jsme ten zápas mohli rozhodnout dřív, a ne se o to tahat až do konce. Pokud si někteří hráči neuvědomí, že ta herní disciplína je strašně důležitá, protože bez ní se výš neposuneme, tak asi budou mít se mnou problém. Jinak musím klukům poděkovat, odmakali to až do konce, dali osm gólů, pro diváky určitě pěkný zápas," komentoval přestřelku trenér Plamenů Michal Konečný.
Branky a nahrávky: 8. Vysloužil (Kubát, Kopic), 20. Vysloužil (Plachý, Kubát), 21. Kopic (Hadrava Martin), 41. Kopic (Vysloužil, Plachý), 50. Bezděk (Vysloužil), 58. Plachý (Vysloužil, Kubát) – 6. Kaňka (Hort, Střecha), 9. Kovářů (Střecha, Půža), 10. Beneš (Vítek), 16. Střecha (Smejkal), 17. Gregar (Bureš), 28. Kovářů (Gregar), 46. Střecha (Malec), 50. Kunstmüller (Gragar, Bureš). Rozhodčí: Barek – Huryta, Laczko. Vyloučení: 5:8 navíc (PEL) TS. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 475. Třetiny: 2:5, 1:1, 3:2.
Pelhřimov: Černý, 17. Groh – Kubát, Port, D. Kasalý, Wasserbauer, Hájek, Srdínko, Adam, Kalenda, Hadrava Marek, F. Kasalý, Hadrava Martin, Kopic, Votápek, Plachý, Doležal, Bezděk, Vysloužil, Šulák, Siřiště, Všetečka.
Žďár n. Sáz.: Řehoř – Pleva, Smejkal, Staněk, Kolda, Půža, Hort, Kuřítko, Malec, Červenka, Kaňka, Vítek, Beneš, Kovářů, Střecha, Gregar, Bureš, Kunstmüller, Pazourek.

PÍSEK – M. BUDĚJOVICE 1:3

Písek na domácím ledě umí, což ostatně několikrát dokázal, jenomže Žihadla dokázala Jihočechy vyloupit a odvézt si na Vysočinu všechny tři body. K vítězství zadělal v poslední minutě první třetiny Rytnauer. Dvoubrankové vedení vystřelil Moravským Budějovicím Matějka. Na kontaktní branku Urbance zareagoval ostrostřelec Roman Mikeš. Ve třetí třetině si Žihadla výsledek pohlídala a dohrála zápas bez dalších branek. „Řekl bych, že to byl letos náš nejlepší zápas. Hráli jsme přesně tak, jak bych si představoval a jak bych chtěl, abychom hráli. Dobře jsme napadali, měli jsme spoustu šancí. Bohužel nám to tam nepadalo a mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem. V poslední minutě jeli domácí trestné střílení, ale byl jsem si jistý, že to brankář chytí. Byl to zápas podle mého gusta," nešetřil chválou trenér Žihadel Augustin Žák.
Branky a nahrávky: 36. Urbanec – 19. Rytnauer (Matějka, Polívka), 27. Matějka (Rytnauer, Krutiš), 39. Mikeš (Havel). Rozhodčí: Horínek – Klouček, Štětina. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 482. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0.
M. Budějovice: Dudáček – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka, Salát – Rytnauer, Havel, Mikeš, Nováček, Krutiš, Lupač, Matějka, Hačecký, Mejzlík.

KOLÍN – HAVL. BROD 3:2

Bruslaři zkrátka na Kolín neumí. Prohráli i ve čtvrtém vzájemném zápase, pokud počítáme i loňskou sezonu. Do zápasu ale vstoupili lépe právě svěřenci Aleše Tottera. Na vedoucí branku Kulhánka zareagoval Morkes. Do kabin šli už spokojenější Kozlové, trefou v poslední minutě první třetiny dostal domácí do vedení Nedbal. Druhá třetina patřila Bruslařům, po brance Laciny se šlo do třetí části za vyrovnaného stavu. Štěstí stálo na straně Kolína, o třech bodech pro domácí rozhodl Pipek. „Mrzí nás prohra o gól, ale odehráli jsme velice dobré utkání, trápila nás koncovka, ale jinak bych řekl nejlepší zápas v letošní sezoně z naší strany. Bylo to moderní, atraktivní. Rozhodlo, že jsme nedávali branky, ale s hokejem, který jsme předvedli jsme spokojení," hledá pozitiva trenér Bruslarů Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 17. Morkes (Panna), 20. Nedbal (Hanzl, Panna), 44. Pipek (Voženílek, Semirád) – 6. Kulhánek (Třetina, Endál), 36. Lacina (Ludvík). Rozhodčí: Libor – Potůček, Špringl. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 825. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0.
Havl. Brod: Novák (Panec) – M. Semrád, T. Semrád, Duben „A", Vala, Kulhánek, Lacina – Přidal, Třetina „C", Endál „A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Ludvík.

Ostatní výsledky skupiny Střed: Jindřichův Hradec – Nymburk 3:5, David Servis – Tábor 2:4.

1. Nymburk 11 8 1 1 1 54:26 27
2. M. BUDĚJOVICE 11 6 3 1 1 51:28 25
3. HAVL. BROD 12 6 2 1 3 47:30 23
4. Tábor 12 6 1 1 4 35:30 21
5. Písek 12 5 1 1 5 50:43 18
6. Kolín 12 5 1 1 5 39:37 18
7. ŽĎÁR N. SÁZ. 12 5 1 1 5 48:49 18
8. PELHŘIMOV 12 4 0 2 6 44:56 14