ŽĎÁR N. S. J. HRADEC 5:1

Střelci obou mužstev nechali v první třetině vyniknout oba gólmany. Sláma s Bláhou se překonávali až do první poloviny druhého dějství. V něm nejdříve zakončil po protiútoku své sólo hostující Dvořák. Plameny se však z mírného šoku rychle oklepaly a Dítě je po parádně provedeném trestném střílení znovu posadil na koně. Z něj už do konce zápasu i díky neprůstřelnému Slámovi a čtyřem dalším zásahům neslezly. Trenér Martin Sobotka se tak v den svého svátku sněhu nedočkal, ale jeho hráči ho alespoň zasypali dalšími třemi body. „Rozhodně jsme za tyhle tři body moc rádi, protože Vajgar hrál dobrý hokej a ukázal, že je silný protivník. Rozhodně nepatří na poslední místo. Když se to lámalo, tak nás podržel gólman Sláma a i díky přesilovkám jsme se odrazili k vysokému vítězství," těšilo žďárského kormidelníka.

To jeho protějšek byl po zápase hodně skleslý. „Kluci nemají ani hokejky, já jezdím za svoje, doma už mám problémy. Přestal jsem učit, vzal jsem tuhle práci, a ještě jsem neviděl korunu a na krku máme Vánoce," naznačil kouč Miloslav Čech, že v klubu není všechno v pořádku.

Branky a nahrávky: 28. Dítě (TS), 36. Kolda (Vítek), 47. Kotlík (Vítek), 54. Dítě (Kolda, Březina), 60. Staněk 24. Dvořák (Kocar). Rozhodčí: Pokorný Samuel, Klouda. Vyloučení: 4:7, navíc Jan (ZNS) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 674. Třetiny: 0:0, 2:1, 3:0.

Žďár nad Sázavou: Sláma Doležal, Staněk, Jícha, Pleva, Smejkal, Kolda, Jan Kunstmüller, Březina, Dítě Vítek, Kaňka, Plachý Ježek, Kotlík, Man.

HODONÍN PELHŘIMOV 12:6

Nejvyšší brankový příděl sezony viděli diváci lídra soutěže. Hostující Pelhřimov sice dostal do vedení Tecl, ale pak už tahali za delší konec provazu Drtiči. Ti otočili na 2:1, a i když pak Plachý vyrovnal, Hodonín to nezabrzdilo. Dvěma góly v jediné minutě se utrhl na 4:2 a po druhé třetině už měl náskok o tři branky. Oboustranně útočně vedené utkání pokračovalo i v závěrečné dvacetiminutovce. Hosté byli pod tlakem přívalu branek nuceni podruhé v zápase střídat brankáře.

„Divákům se to asi líbilo, já jsem spokojenější méně. Prohráli jsme zaslouženě, Hodonín trestal naše chyby. Brankářům není co vyčíst, ale na druhou stranu nechytili nic navíc," uvedl trenér Pelhřimova Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 18. Jurásek (Kučera, Stejskal), 21. Sajdl (Špok), 28. Kříž (Špok, Sajdl), 28. Stejskal (Popela), 32. Stejskal (Jurásek, Peš), 34. Jurásek (Skočovský, Špok), 39. Jurásek (Peš, Špok), 46. Špok (Popela, Sajdl), 48. Fiedler (Tomi), 49. Pokorný (Popela), 53. Sajdl (Kříž), 54. Jurásek (Stejskal) 6. Tecl (Plachý, Suk), 28. Plachý (Hrbatý), 31. Hrbatý (Suk), 32. Hrbatý (Jelínek), 59. Plachý (Tecl), 59. Kubát (Bezděk). Rozhodčí: Obadal Maťašovský, Velínský. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1216. Třetiny: 1:1, 6:3, 5:2.

Pelhřimov: Čekal (28. Jíra, 54. Čekal) D. Kasalý, Adam, Veselý, Jelínek, Beneš, Tobola, Tecl, Plachý, Hrbatý, Kubát, Martin Hadrava, Bezděk, F. Kasalý, Suk, Pecen, Kozlík.

CHOTĚBOŘ TECHNIKA 2:13

Jako už tradičně si brněnská Technika na chotěbořském ledě vylepšila skóre. Už po první třetině měla na svém kontě půltucet vstřelených branek, v dalším průběhu přidala dalších sedm. Za domácí se až za stavu 0:8 trefil Lukáš Kapec, který ještě v poslední minutě krapet zmírnil krutý debakl.

Branky a nahrávky: 43. Kapec (Kováč), 60. Kapec (Koželuh, Dolinský) 4. Zapletal (Sedláček, Habrovec), 5. Odehnal (Strýček), 9. Košecký (Bělohlávek), 17. Mráz (Látal), 19. Sedláček (Rajnoha, Hnilička), 20. Odehnal (Strýček, Benýšek), 29. Česnek, 36. Česnek (Bělohlávek), 47. Brzobohatý (Benýšek, Odehnal), 50. Bělohlávek (Látal), 54. Zapletal (Česnek, Habrovec), 58. Šedý (Česnek), 59. Žalud (Benýšek, Odehnal). Rozhodčí: Veinfurter Potůček, Novák. Vyloučení: 5:5, navíc Sobotka (CHO) 10 min. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 200. Třetiny: 0:6, 0:2, 2:5.

HC Chotěboř: Dusík (21. Zvolánek) Koželuh, Kováč, Šíma, Fibikar, Sobotka Půhoný, Stoklasa, Hemský, Varga, Blažek, Dolinský, Havelka, Hospodka, Kapec, Kesner, Půlpán A., Fila.

NYMBURK MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 5:3

Nymburk vstoupil do utkání skvěle a po necelých čtyřech minutách vedl 2:0. Žihadla se však rychle oklepala a v desáté minutě bylo srovnáno.

Domácí šli ještě jednou do vedení, které potřetí hosté srovnali zásluhou Zábojníka. V závěrečné desetiminutovce ale Moravské Budějovice minimálně bod neuhájily, závěr domácích byl drtivý a Žihadla tak prohrála třetí zápas v řadě.

Branky a nahrávky: 3. Bílek (Štěpán), 4. Matinec (Kurka, Jonáš), 29. Sedlák (Sem, Stehlík), 58. Šimek (Malinský), 60. Jonáš (Martinec, Sirotek) 7. Zahradník (Bula), 10. Křenek (Zahradník), 49. Zábojník (Barták). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 7:10, navíc Zahradník (MBU) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 230. Třetiny: 2:2, 1:0, 2:1.

Zbývající výsledek: Břeclav Kolín 3:5.

1. Hodonín 13 10 1 1 1 81:39 33

2. Technika Brno 14 9 2 0 3 61:30 31

3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 14 9 1 0 4 65:46 29

4. Nymburk 13 7 1 2 3 49:47 25

5. PELHŘIMOV 13 4 2 1 6 51:63 17

6. MOR. BUDĚJOVICE 13 5 0 1 7 43:52 16

7. Břeclav 13 5 0 0 8 56:55 15