V. MEZIŘÍČÍ – BLANSKO 11:1
Souboj prvního s posledním začal překvapivě, do vedení šli v 9. minutě hráči Blanska. Poté se však domácí mašina rozjela na plné obrátky a do konce první třetiny to bylo už 4:1. Čtyřmi góly pak zatížil Horácký hokejový klub konto svého soupeře také v prostřední části.

V závěrečném dějství se necelé dvě stovky diváků dočkaly ještě dalších tří branek, magická desítka tak poprvé v ročníku padla. Díky drtivé výhře se Meziříčí udrželo na čele tabulky, své postavení bude v sobotu hájit na ledě předposledního Uherského Hradiště.

Branky a nahrávky: 11. Krča (Ambrož, Štourač), 12. Střecha (Maštera, Křenek), 15. Pejchal (Ambrož, V. Burian), 19. Sobotka (P. Vlašín, Dostál), 26. V. Burian (Krča, Vondráček), 35. Maštera (Roupec), 40. Maštera (Střecha), 40. Křenek (Šerý, Sobotka), 50. Křenek (Dostál, Kochánek), 58. Pejchal (V. Burian, Ambrož), 60. Šerý (Sobotka) – 9. Kazda (Kuběna). Rozhodčí: Kudera – Husák, Strýček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 176. Třetiny: 4:1, 4:0, 3:0. V. Meziříčí: Štourač (35. Svoboda) – Šerý, P. Vlašín, Ambrož, Šimka, Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, V. Burian, Pejchal, Roupec, F. Střecha, Maštera, Pokorný, Rozmarín, L. Burian.

KROMĚŘÍŽ – V. BÍTEŠ 4:3 sn
Hokejisté Velké Bíteše odjeli do Kroměříže ve velice slátané sestavě, v níž chybělo hned sedm hráčů. I přesto začali hosté nebojácně a po brankách Šidáka a Bednáře vedli po úvodních dvaceti minutách 2:0. Kroměříž v prostřední třetině snížila, ale hostům vrátil v poslední minutě dvougólové vedení Pelikán.

Ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny Bíteš stále vedla 3:1, jenže pak ji hlavní rozhodčí Šiška poslal do třech a Kroměříž dokázala v přesilové hře nejprve snížit a pak také vyrovnat. V samostatných nájezdech byli úspěšní pouze domácí hráči a získali tak plusový bod navíc.

„Chybělo nám sedm hráčů, ať už z pracovních či studijních povinností. Proto jsem vůbec nepočítal s tím, že bychom tu mohli něco uhrát. Všichni jsme nakonec byli zklamaní, protože jsme byli kousek od zisku tří bodů. Na výkony rozhodčích si normálně nestěžuji, ale tentokrát nás trošku poškodil v úplném závěru normální hrací doby. Nesmyslně nám vyloučil dva hráče a domácí nejprve snížili a při závěrečné power play pak dokázali vyrovnat,“ pokyvoval hlavou kouč Velké Bíteše Zdeněk Pirochta, jehož svěřenci v sobotu od 17.00 hostí Uherský Ostroh.

Branky V. Bíteše: 6. Šidák, 10. Bednář, 40. Pelikán. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:0, 0:0 – 2:0. V. Bíteš: Alexa (Bartošek) – Košecký, Novák, Nič, Rosendorf, Odvářka, Trnka – Štěpánek, Šidák, Svatuška – Pelikán, M. Touška, Petrčka – Bednář, P. Pospíšil, Šíma.

Další výsledky 4. kola: Uničov – Břeclav 3:7, Uh. Brod – Uh. Hradiště 4:2, Uh. Ostroh – Rosice 7:3.