Jihlavská Dukla nezvládla nájezdy

Vysočina - Rebelové potvrdili mizérii na hřišti soupeřů.Třebíč šokovala Chomutov a dál sní o play off.

21.2.2012

Včerejší zápas v Jihlavě musely rozhodnout až nájezdy. V nich se radoval Hradec Králové.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Předposlední kolo základní části první ligy přineslo velké překvapení. Třebíč se oklepala z debaklu v derby s Rebely a senzačně porazila chomutovské Piráty. Tím si tak udržela šanci na play off. To si mohli zajistit Rebelové, jenže selhali v Písku.

JIHLAVA – H. KRÁLOVÉ 4:5 s.n.

Dlouho se čekalo na Horáckém zimním stadionu na pohledné hokejové akce. Až v závěru prvního dějství přišlo vzrušení při vyloučení Zdráhala. Nejprve hosté nachytali domáci na švestkách a Moskalem skórovali v oslabení. Jenže o chvíli později Jeslínek v té samé přesilovce srovnal stav.

Parádně domácím vyšel vstup do druhé dvacetiminutovky. Ficenc ranou od modré a následně Čachotský dostali Duklu do dvoubrankového vedení. Jenže povedený nástup jihlavské hráče natolik uspokojil, že o svůj náskok také rychle a zbytečně přišli.

V závěru druhé třetiny měli domácí dvě dlouhé výhody přesilovky pět na tři, ale působili v nich hodně bezradně. Především Hodek na modré jako falešný bek vyrobil několik hrubek a Dukla byla ráda, že šla do druhé přestávky za nerozhodného stavu.

Ani ve třetí třetině se Dukla nezmohla na souvislý tlak. Byli to naopak hosté, kteří diktovali tempo hry a byli nebezpečnější. Zásluhou své aktivní hry se také v 50. minutě dočkali vedoucí branky. Jihlavané dlouho hledali odpověď, kterou našel až čtrnáct sekund před vypršením šedesáté minuty při power play Maliník.

V prodloužení se Dukla neprosadila ani při přesilové hře a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty zvládli bravurně hosté, kteří tak vybojovali prémiový bod navíc.

Branky a nahrávky: 16. Jeslínek (Indra, Dobrovolný), 21. Ficenc (Filip, Čahotský), 23. Čachotský (Hodek, Filip), 60. Maliník (Filip) – 16. Moskal (Kadlec), 24. Marosz (Havel), 30. Tvrdík (Kubeš), 50. Marosz (Havel), rozh. nájezd Havel. Rozhodčí: Horák – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 221. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:1 – 0:0. Jihlava: Novotný – Ficenc, Kolafa, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Petráček, Grundmanis, Jaroš – Hodek, Filip, Čachotský – Jeslínek, Krupka, Maliník – Indra, Hubáček, Vysloužil – Polcar, Domin, Bezděk.

PÍSEK – H. BROD 2:1

Oba celky důrazně bránily a vyčkávaly na chyby soupeře. V 9. minutě se ocitl v dobré příležitosti brodský Švaňhal, jeho pokus však Sedláček zneškodnil. Do vedení mohli jít také domácí, ale s téměř minutovou přesilovkou pět proti třem nenaložili nejlépe. Další šance byly k vidění spíše sporadicky.

V polovině zápasu se do několika šancí dostali hosté, Semorád, Němec ani Meidl však proti Sedláčkovi neuspěli. A tak přišel trest. Ve 37. minutě se přes klubko hráčů prosadil Ferebauer – 1:0. Domácí poté měli další dlouhou přesilovku pět proti třem, do přestávky ale už branka nepadla.

Do třetího dějství vstoupili aktivně hosté, ale z další branky se radoval Písek. Zmatky před brodskou brankou využil Suja a dostal domácí do dvoubrankového vedení. Dvě minuty před koncem odvolali Rebelové gólmana a nakonec se jim podařilo snížit brankou Semoráda. Tři body ovšem zůstaly na jihu Čech.

Branky a nahrávky: 37. Ferebauer (Suja, Všetečka), 47. Suja (Vaniš) – 60. Semorád (Vondráček, P. Polodna). Rozhodčí: Dvořák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Knesl, Jelínek, Pavlík, Ostrčil, Protivný, Blažek – Zohorna, Semorád, Vondráček – Rytnauer, Němec, Polodna – Meidl, Štěpánek, Musil – Wasserbauer, Zábranský, Švaňhal – Kostourek.

TŘEBÍČ – CHOMUTOV 4:1

Třebíčští hokejisté se favorita rozhodně nezalekli a od úvodních minut se snažili být aktivní. Jejich snaha byla odměněna v 17. minutě. Po samostatné akci se střelou od modré prosadil Kaut – 1:0. Hosté mohli srovnat prakticky vzápětí, chomutovský útočník Lapšanský ale vyrovnání z nařízeného trestného střílení odmítl.

Druhé dějství začalo Čechovou šancí. Piráti mohli děkovat brankáři Dubovi, který se ale při parádním zákroku zranil. V chomutovské brance ho nahradil Hanuljak. Třebíč ve druhé třetině trestala nedisciplinovanost hostů, respektive Lapšanského. Ten byl dvakrát na trestné lavici a Horáci dvakrát jeho trest přetavili v gól. Ve 27. minutě se prosadil Dočekal, ve 32. Laš.

Ve 49. minutě přišel další hřebíček do pirátské rakve Laš – 4:0. Chomutovští hráči se i nadále snažili o korekci výsledku a nakonec se i dočkali, v 53. minutě do prázdné branky dorážel Jíra. V 59. minutě mohli domácí přidat pátou branku, obránce Valenta si ale s trestným střílením dobře neporadil.

První ze série tří těžkých utkání ve třech dnech zvládli Třebíčští bravurně. Další utkání je ale čeká už dnes, od 17.30 hostí Benátky.

Branky a nahrávky: 17. Kaut (Brož), 27. Dočekal (Kaut, Kadela), 32. Laš (Dolníček, Sedláček), 49. Laš (Dočekal) – 53. Jíra (Procházka). Rozhodčí: Vampola – Rittich, Guth. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Brož, Valenta, Sobotka, Sláma – Sedláček, Dolníček, Laš – Vondráček, Dočekal, Čech – Stejskal, Kaut, Látal – Finsterle, Vítek, Přibyl.

KAREL LÍBAL, JAN HAMMER

Autor: Karel Líbal

21.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Základní umělecká škola Františka Drdly.

Žáci základní umělecké školy vystoupí pod širým nebem

Zámek Žďár nabídl i bohatý doprovodný program.
46

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

U Skleného na Oslavou bourala dvě auta

Sklené nad Oslavou – K dopravní nehodě, která měla za následek lehké zranění jednoho z účastníků, došlo v pátek 26. května kolem půl třetí odpoledne na křižovatce silnic I. a III. třídy u obce Sklené nad Oslavou.

Školáci dostanou nové hřiště

Strážek – Zbrusu nové dětské hřiště mohou zanedlouho začít využívat žáci základní školy ze Strážku.

Vysočina - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.