PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 2:2

V prvním poločase byli častěji u míče domácí, ale nebylo jim to moc platné. Na těžkém terénu se kombinovalo jen otížně, úspěch slavila přímočařejší hra hostů. V 11. minutě propadl míč ve vápně k Píchovi, ale ten selhal při zpracování, takže šanci vyřešil bez větších potíží Jícha. Pak už začali přidávat na tempu fotbalisté Žďáru. V 17. minutě vyslal nádhernou dalekonosnou střelu Veselý a Čermák musel míč vyrážet na roh. O čtyři minuty později už se měnilo skóre. Domácí obrana při rohu zaspala, míč se po přistrčení dostal až na zadní tyč, kde číhal pohotový stoper Wasserbauer – 0:1. Z pohledu Pelhřimova mohlo být do poločasu ještě hůře, tutovku měl ve 39. minutě Sodomka, jenže z pár kroků přestřelil branku. Domácí trenér Moravec o přestávce stáhl ze hřiště Vacka, na místo stopera se přesunul Pícha a na hřiště přišel dorostenec Rážek. Hru Pelhřimova to oživilo. V 52. minutě naopak při bránění zazmatkovali hosté a D. Poul zblízka přes Jíchu procedil míč do sítě. Domácí začali hrát s velkou chutí a výsledek se dostavil. Po hodině hry rozjel útok Bartoň, po křídle pokračoval Homolka a po jeho centru byl úspěšný hlavičkující Hanousek. Nakonec se zrodila asi spravedlivá remíza. V 69. minutě poletoval míč pelhřimovským vápnem tak dlouho, až se dostal k Nedvědovi, který ho nemilosrdně napálil do sítě.

Góly: 52. D. Poul, 62. Hanousek – 21. Wasserbauer, 69. Nedvěd. Rozhodčí: Kondler. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Čermák – Sládko, Čížek, Vacek (46. Rážek), Homolka – Bartoň, D. Poul, Hanousek, Chadim (76. Kmoch) – Obranec (86. Pikl), Pícha. Žďár n. S.: Jícha – Veselý, Wasserbauer, Machatka, Vomela – Janů (76. Jurnečka), Mašek, Sodomka, Bureš, Nedvěd – Vopršal. Nejlepší hráči: Bartoň, Hanousek – Wasserbauer.

BYSTŘICE – HODONÍN 1:3

Velkou lekci z produktivity uštědřil Bystřici lídr tabulky. Ačkoliv byl domácí celek Hodonínu více než vyrovnaným soupeřem, odešel nakonec poražen. Otevřít skóre mohl v 5. minutě Adamec, ale svůj sólový nájezd neproměnil. Chvíli nato se opřel do míče Malý a za Petrášem zvonilo břevno. Ve 14. minutě však domácí obrana nepokryla Masaryka, který otevřel skóre. Bystřici to nezlomilo a za deset minut bylo srovnáno, po centru Malého se hlavou prosadil Šponar. Bystřice měla další náznaky šancí, udeřili ovšem opět hosté. Nevinný centr si do vlastní sítě srazil Radek Sklenář. „To byla hrozně nešťastná situace, protože ten míč nebyl nijak nebezpečný,“ mrzelo trenéra Bystřice Martina Mašu.

Druhé dějství se odehrávalo v podobném duchu jako to první. Domácí se snažili o vyrovnání, jenomže Hodonín opět prokázal svoji třídu. Po nacvičeném signálu přidal třetí gól Šturma a bylo rozhodnuto. „Po třetí brance už jsme neměli sílu s výsledkem něco udělat, naopak hosté hrozili z dalších brejků. Musím kluky pochválit, podali velice dobrý výkon, bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Zatímco my se na každý gól obrovsky nadřeme, Hodonín vytěžil z minima maximum, takový už je někdy fotbal,“ řekl po utkání Maša.

Góly: 24. Šponar – 14. Masaryk, 36. R. Sklenář (vlastní), 69. Šturma. Rozhodčí: Tomanec. ŽK: 2:1. Diváci: 95. Poločas: 1:2. Bystřice: Němeček – Blaha (84. Horák), Šponar, Z. Sklenář (37. M. Svoboda), Mitáš – Zbytovský – R. Sklenář, Malý, Adamec, Padrtka – Mezník (86. Prüger). Hodonín: Petráš – Konečný, Kyselka, Hesek (80. Mareš), Červinek – Fojtík, Paděra, Šturma, Bartoš, Holešinský (86. Varmuža) – Masaryk (88. Dovhanyuk). Nejlepší hráči: Padrtka – Masaryk, Bartoš.

BZENEC – VELKÁ BÍTEŠ 4:1

První poločas vyzněl herně pro domácí celek, který i za podpory větru hosty přehrával jednoduchými nákopy za obranu. Z několika šancí se ujalo až zakončení Zůbka ve 30. minutě. Hostující Velká Bíteš sice také zahrozila, ale bez efektu. Do druhého dějství vstoupili hosté aktivněji a odměnou jim byla vyrovnávací trefa Pohla z 51. minuty. Přesně po hodině hry se perfektně uvolnil Ivančík, ale místo přihrávky na osamoceného Pohla na malém vápně volil nepřesné zakončení.

„To byla zlomová fáze utkání. Pokud bychom tu šanci proměnili, mohli jsme bodovat,“ ulevil si trenér Velké Bíteše Jaroslav Kubec. Místo toho Bzenec mezi 70. a 80. minutou nasázel hostům hned tři branky, a rozhodl tak o své přesvědčivé výhře. „Je to z naší strany mizérie. Chyběl nám zraněný Kopáček, navíc trénujeme sotva jednou týdně. Chybí mi v posledních utkáních ze strany hráčů také větší chuť se o výsledek porvat. Byl bych raději, kdyby už sezona skončila teď,“ nejraději by lodivod Velké Bíteše domácí předehrávku s Břeclaví nechal až na jaro.

Góly: 30. a 80. Zůbek, 70. Kasala, 75. Košut – 51. Pohl. Rozhodčí: Šula. ŽK: 5:4. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Bzenec: Mrkvica – Mokrý, Chromeček, Lysoněk, Petrucha – Mlýnek, Košut, Šmahaj, Zůbek – Kasala (83. Bábíček), Reška (80. Hudec). V. Bíteš: T. Pokorný – Horký, Kerber, Střecha, J. Pokorný – Nekuda, Chlup – Mrňa, Valsa, Ivančík (80. Mucha) – Pohl (71. Dvořák). Nejlepší hráči: Šmahaj, Reška – Ivančík.

ROSICE – STARÁ ŘÍŠE 3:0

Domácí už po sedmi minutách slavili gól. A výraznou měrou se na tom podílel hostující brankář Neuman, který si nedokázal se slabou střelou Kratochvíla poradit. Se Starou Říší nepříjemný moment nezamával, naopak se brzy dostala do hry a dařily se jí kombinace. Ale ta koncovka! Z několika slibných příležitostí vyrovnání nevzešlo, a těsně před pauzou to mrzelo dvojnásob. Malata zahrál přímý kop
z třiceti metrů na Neumanovu stranu, a brankář Říše se musel červenat znovu.

Ani vedení 2:0 ale Rosicím klid ve zbytku zápasu nezajistilo. Hosté byli nadále aktivní, nebezpeční, jenže v zakončení to dál skřípalo. A když Říše hru otevřela, tak se do velkých šancí dostávali i domácí. V jednom případě postupovali dokonce tři hráči na Jíchu, ale gól nedali. Až pět minut před koncem se jim brejk povedl, a byla z toho třetí pojistka. „Měli jsme šance, Plichta, Rychl, Príborský, ale prostě nám to tam nepadá. Kluky ale musím pochválit, protože to nezabalili a rozhodně to domácím nedali lacino,“ doplňuje trenér poraženého celku Luděk Kovačík.

Góly: 7. Kratochvíl, 45. Malata, 85. Foral. Rozhodčí: Popelák. ŽK: 4:2. Diváci: 140. Poločas 2:0. Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Kršák, Vaněk (80. Hibš), Kugler – Havlásek, Kratochvíl (65. Foral), Černý (87. Jahn), Malata – Drbal, Novotný. Stará Říše: Neuman (46. Jícha) – Dvořák, Príborský, Cipruš, Brnický – Rygl, Severa, Vodáček, Pokorný – Sobotka (68. Vácha), Plichta. Nejlepší hráči: Malata – Severa, Dvořák.

VRCHOVINA – TASOVICE 4:0

První polovina utkání hraného na těžkém, vodou nasáklém terénu, byla vyrovnaná. Mírně navrch měly spíše Tasovice, jejichž hráči byli rychlejší a kombinačně lepší, navíc jejich nebezpečný presink dělal domácí obraně velké problémy. Do vedení však mohla jít Vrchovina, ve 12. minutě nastřelil Wolker spojnici břevna a tyče. Obrovskou šanci měl na druhé straně ve 30. minutě Paul, ale Michálek svůj tým podržel. „To byl zlomový moment, protože do druhé půle jsme přeskupili řady, Kovář šel do lajny, zjednodušili jsme hru a přešli na systém 4-3-3,“ popsal změny kouč Vrchoviny Karel Fencl. V 58. minutě po rohu otevřel skóre Poul. Velký tlak domácích o čtyři minuty později dalším gólem vyjádřil Kovář, po krásné nahrávce od Radka Blažíčka. Z dalších dvou standardních situací pak skóre dovršili Radek Blažíček a Vícha.

„Famózní druhá půle rozhodla. Po dvou výhrách jsme chtěli na té vlně vydržet co nejdéle, to se nám podařilo. Teď nás na závěr čeká nebezpečný Bzenec, ale pojedeme tam v dobré náladě a budeme chtít opět bodovat,“ dodal Fencl.

Góly: 59. Poul, 62. Kovář, 72. R. Blažíček, 86. Vícha. Rozhodčí: Galář. ŽK: 1:1. Diváci: 160. Poločas: 0:0. Vrchovina: Michálek – Dobiáš (46. Polnický), Bodeček, Vícha, Bača – R. Blažíček, Wolker (76. K. Skalník), Kovář, P. Blažíček – Poul (83. Žák), Petr Sodomka. Tasovice: Šebela – Hrazdílek, Mička, Čermák, Švarc – Blahoudek, Veselý (65. Landšperský), Hrobař, Fukal (65. Makarevych) – Horáček, Paul. Nejlepší hráči: Kovář, Poul, R. Blažíček.

SLAVOJ POLNÁ – HOLEŠOV 6:4

Domácí se brzy dostali do ztráty, protože neuhlídali roh a Olšana. Pak mohl zvýšit Hlobil, ale Skočdopole dobře zasáhl. Vyrovnáno bylo po úniku Urbánka, faulu a proměněné penaltě Kavkou. Hosté si ale pomohli další standardkou. Tentokrát přímý kop skončil na hlavě přesného Bačíka.

Polná ve druhé půlce zjednodušila hru a brzy srovnala. Zábrodský totiž vymetl šibenici. Obrat zařídili centrující Válek s Urbánkem, který otřel míč o břevno. Slavoj byl na koni. Po Tlačbabově přihrávce dal Válek čtvrtý gól svého týmu, a na 5:2 zvyšoval Urbánek. Holešov to ještě zkoušel, došel si pro faul, a Křenek snížil, ale vzápětí Procházka dorazil centr Urbánka. A i když si vzal poslední slovo holešovský Marek, na divoké výhře Polné to nic nezměnilo.

Góly: 21. Kavka (PK), 54. Zábrodský, 61. a 70. Válek, 77. Urbánek, 82. Procházka – 3. Olša, 31. Bačík, 81. Křenek, 89. Marek. Rozhodčí: Dorušák. ŽK: 0:2. Diváci: 110. Poločas 1:2. Slavoj Polná: Skočdopole – Haala, Fadrný, Šimek, Kubec – Zábrodský, Klíma (40. Tlačbaba) – Benda (60. Holub), Urbánek, Kavka – Válek (78. Procházka). Holešov: Janalík – Chudárek, Bačík, Charuza, Lomaka – Roubalík (46. Matulík), Hlobil, Křenek, Polomík (68. Marek) – Palík, Olša (70. Beránek). Nejlepší hráči: Válek, Zábrodský – Bačík.

Ostatní výsledky 14. kola: Slavičín – Uherský Brod 1:2 (0:1), Břeclav – Brumov 1:1 (1:1).

16. Holešov 15 2 2 11 27:41 8

Příští kolo: Tasovice – SLAVOJ POLNÁ, ŽĎÁR N. S. – Rosice, Bzenec – VRCHOVINA, Uherský Brod – BYSTŘICE N. P., STARÁ ŘÍŠE – Hodonín, Brumov – PELHŘIMOV, VELKÁ BÍTEŠ – Břeclav, Holešov – Slavičín.