Žďár vyhrál v Otrokovicích

Vysočina – Divizní 14. kolo odehrály pouze dva celky z Vysočiny a podařilo se jim bodovat. Žďár přivezl plný počet bodů z Otrokovic. Pelhřimov bral doma bod s Blanskem. Velké Meziříčí a Třebíč si budou muset na svá utkání počkat.

9.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

PELHŘIMOV – BLANSKO 2:2

Pelhřimovští nezačali špatně. V 6. minutě obral Kořínek hostujícího obránce na malém vápně, střela mu ale sklouzla mimo branku. O dvě minuty později se k přímému kopu postavil Krtek a po jeho střele těsně vedle to v ochozech jen zahučelo.

Udeřili tedy hosté, do vedení je dostal kapitán Kleveta ranou z hranice šestnáctky. Ve 29. minutě byl ve vyložené šanci Liška, ke kterému propadl odražený balón, ale brankáře hostí nepřehodil. Ve 32. minutě špatně nahrál Smrčka, gólman Moravec nevyběhl a Blansko rázem vedlo o dvě branky.

Pět minut před poločasem byl ve vápně sražen pronikající Krtek a pokutový kop proměnil Čihák, čímž dal domácím šanci na obrat v zápase. Ještě před poločasem domácí kopali další standardku pět metrů za vápnem a hostující Němec po neshodách s rozhodčím musel odkráčet do kabin po druhé žluté kartě.

Po změně stran Pelhřimovští tlačili, co jim síly stačily, ale branku vstřelil jen hlavou Krtek po přesném centru Smrčky. Nejblíže k tříbodové trefě měl nejspíše opět Krtek, který zkoušel technickou střelou zaskočit Švancaru, ten ale s vypětím všech sil míč do branky nepustil. „Mohu být spokojený jen proto, že jsme dokázali otočit výsledek z 0:2 na 2:2. V prvním poločase náš herní projev nebyl optimální, po změně stran to bylo lepší, ale na tři body to nestačilo,“ zhodnotil utkání trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Góly: 40. (PK) Čihák, 70. Krtek - 27. Kleveta, 32. Bednář. Rozhodčí: Šereda. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (45. Němec). Diváci: 250. Poločas: 1:2. Pelhřimov: Moravec – Smrčka, Vacek, Kocián, Kořínek – Regásek (58. Dýnek), Fišer (70. Máca), Nepovím, Čihák – Krtek, Liška (75. Pikl).

OTROKOVICE – ŽĎÁR N. S. 0:1

Nejprve se osmělil Žďár střelou Malínka, kterou domácí brankář zlikvidoval. Otrokovice hrozily jen opticky a k Pospíchalovi se příliš nedostávaly. Naopak na druhé straně našel Heide Chmelíka a ten lobem poslal Žďár do vedení.

Chleba se lámal ve druhé půli. V rozmezí jediné minuty měli domácí na kopačce vyrovnání, ale střelu do horního rohu Pospíchal bravurně vyrazil stejně jako hlavičku po následné standardní situaci. To bylo ze strany otrokovické aktivity vše a hosté si vítězství zkušeně pohlídali. „Musím uznat, že jsme měli štěstí, podržel nás brankář. Kromě těchto dvou situací jsme ale měli hru poměrně pod kontrolou,“ řekl po sobotním dopoledním zápase žďárský kouč Libor Štourač.

Gól: 33. Chmelík. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Heide, Suský, Šinelka (52. Sysel), Vomela – Malínek, Bratršovský, Otoupalík, Bureš (85. Mašek) – Chmelík, Karásek.

Ostatní výsledky 14. kola: Napajedla – Boskovice 4:2, Rosuínov – Uherský Brod 1:2, Slovácko B – Vyškov 2:1.

Utkání VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ŠARDICE a ROSICE – TŘEBÍČ byla odložena.

Třebíč své utkání zřejmě odehraje příští víkend. O termínu zápasu Velkého Meziříčí rozhodne sportovně–technická komise.

Předehrávka 16. kola, která byla na programu příští víkend, byla přesunuta na 13. a 14. března.

9.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Slavkovičtí odhalí pamětní desku slavnému rodákovi, malíři Blažíčkov

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Muž v opilosti slovně napadal svoji známou

Nové Město na Moravě – Za nadávky si vysloužil pobyt v protialkoholní záchytné stanici čtyřiapadesátiletý muž v Novém Městě na Moravě.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.